reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciążowa.

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2020
Postów
138
Cześć dziewczyny mam pytanie odnośnie cholestazy ciążowej. Od tygodnia swędzą mnie stopy i dłonie tyle,że wyszła mi też na nich wysypka z czerwonymi chrostkami. W środę byłam u swojego gin i mówiłam mu o tym dał mi skierowanie na badania w kierunku cholestazy jednak stwierdził,że objawy w ogóle nie te powiedział też że jeżeli jednak wyniki będą podwyższone mam do niego dzwonić. Dzisiaj poszłam zrobić te badania i wyszły mi takie (wklejam niżej). Zmartwiła mnie to fosfataza bo podwyższona zadzwoniłam do mojego gin który powiedział mi ,że fosfataza może być w ciąży podwyższona i żebym piła 3x1 wapno jeżeli za parę dni świąd i wysypka nie minie wtedy skierowanie do szpitala. Ale stresuje się,że to może być cholestaza co wy o tym sądzicie
 

Załączniki

  • 119202915_332034511251842_7358485772564453865_n.png
    119202915_332034511251842_7358485772564453865_n.png
    29,9 KB · Wyświetleń: 3 879
  • 119126933_1010132476171616_4093296104266888288_n.png
    119126933_1010132476171616_4093296104266888288_n.png
    23,6 KB · Wyświetleń: 2 357
  • 119145057_776720586222868_7345302629730134666_n.png
    119145057_776720586222868_7345302629730134666_n.png
    22,6 KB · Wyświetleń: 2 300
reklama
@Maagd Przykro mi, że to jednak cholestaza. Mnie niestety dużo stresu to kosztowało. U ciebie jeszcze z tego co kojarze to i cholestaza i cukrzyca, więc z dietą jeszcze trudniej, bo sporo rzeczy się wyklucza na tych dietach. Te kwasy w wysokości 30 to miałaś wczoraj czy kilka dni temu? Kiedy kolejne pobranie? Ktg ci robią codziennie? Rozumiem, że póki co jesteś w szpitalu, tak? Jest szansa, że jak ci kwasy spadną, to cię wypiszą?
U mnie akurat te kwasy kiepsko spadały, ale u mojej współlokatorki ze szpitala z cholestazą udało się opanować sytuację lekami - kwasy spadły jej tak, że miała w normie, więc trochę sobie w domu mogła posiedzieć.
 
reklama
@Maagd Przykro mi, że to jednak cholestaza. Mnie niestety dużo stresu to kosztowało. U ciebie jeszcze z tego co kojarze to i cholestaza i cukrzyca, więc z dietą jeszcze trudniej, bo sporo rzeczy się wyklucza na tych dietach. Te kwasy w wysokości 30 to miałaś wczoraj czy kilka dni temu? Kiedy kolejne pobranie? Ktg ci robią codziennie? Rozumiem, że póki co jesteś w szpitalu, tak? Jest szansa, że jak ci kwasy spadną, to cię wypiszą?
U mnie akurat te kwasy kiepsko spadały, ale u mojej współlokatorki ze szpitala z cholestazą udało się opanować sytuację lekami - kwasy spadły jej tak, że miała w normie, więc trochę sobie w domu mogła posiedzieć.
Hej ...ja kwasy miałam robione jedne w poniedziałek 5 i powtórka piątek 30.9 następnie przerwa chyba z tydzień i kolejne pobranie i wyszły super bo 6.6 czyli spadły. ... mam nadzieje ze na dłużej ten wynik się utrzyma. ...po 3 tygodniach wychodzę do domu i trochę jestem spieta bo tu jednak miałam chociaż tętno dziecka sprawdzane ale ktg jeszcze nie bo mała jest za malutka i mówią ze za bardzo będzie uciekać nawet prży tętnie musimy ją szukać. .. dzisiaj jeszcze na koniec przed wyjsciem będę miała przepływy sprawdzone i wyjście z wytycznymi do domu ...
Tak dobrze kojarzysz u mnie jeszcze cukrzyca ciazowa. .. wsumie to ta cukrzyca sama nie była taka zła (cukry opanowane) to się do pakietu dołączyła niestety cholestaza ...i tu juz mam większy nawet duzy problem bo to są dwie zupełnie inne diety ALE mam nadzieje ze podałam 😊wkoncu dla mojej małej kruszynki wszystko zrobię żeby tylko była tam w brzuszku bezpieczna 😍😍😍i żeby ją te niedobre kwasy nie truly (niech się trzymają w normach)
 
Hej ...ja kwasy miałam robione jedne w poniedziałek 5 i powtórka piątek 30.9 następnie przerwa chyba z tydzień i kolejne pobranie i wyszły super bo 6.6 czyli spadły. ... mam nadzieje ze na dłużej ten wynik się utrzyma. ...po 3 tygodniach wychodzę do domu i trochę jestem spieta bo tu jednak miałam chociaż tętno dziecka sprawdzane ale ktg jeszcze nie bo mała jest za malutka i mówią ze za bardzo będzie uciekać nawet prży tętnie musimy ją szukać. .. dzisiaj jeszcze na koniec przed wyjsciem będę miała przepływy sprawdzone i wyjście z wytycznymi do domu ...
Tak dobrze kojarzysz u mnie jeszcze cukrzyca ciazowa. .. wsumie to ta cukrzyca sama nie była taka zła (cukry opanowane) to się do pakietu dołączyła niestety cholestaza ...i tu juz mam większy nawet duzy problem bo to są dwie zupełnie inne diety ALE mam nadzieje ze podałam 😊wkoncu dla mojej małej kruszynki wszystko zrobię żeby tylko była tam w brzuszku bezpieczna 😍😍😍i żeby ją te niedobre kwasy nie truly (niech się trzymają w normach)
W którym jesteś miesiącu ? Jak to wyglada z ta cholestaza ? Czy swędzi całe ciało ? Ręce nogi ? Ja jestem dopiero w 3 miesiącu w poprzedniej ciazy miałam cukrzyce .. w tej narazie cukry ok ale ostatnie dni zaczęły swędzieć mnie dłonie , z tym ze w ciągu dnia nie a w nocy za to mega , no I się zastanawiam jak to jest … czy to już jest jakiś znak ? PowinnMa głosić już teraz czy obserwować ? Jestem zielona w tym temacie 😩
 
W którym jesteś miesiącu ? Jak to wyglada z ta cholestaza ? Czy swędzi całe ciało ? Ręce nogi ? Ja jestem dopiero w 3 miesiącu w poprzedniej ciazy miałam cukrzyce .. w tej narazie cukry ok ale ostatnie dni zaczęły swędzieć mnie dłonie , z tym ze w ciągu dnia nie a w nocy za to mega , no I się zastanawiam jak to jest … czy to już jest jakiś znak ? PowinnMa głosić już teraz czy obserwować ? Jestem zielona w tym temacie 😩
U mnie swędzenie zaczęło się hmm kolo 24 tygodnia i dostałam skierowanie na próby wątrobowe. .. zrobiłam je kolo 26 tygodnia i trafilam do szpitala tam zrobili kwasy żółciowe i okazała się cholestaza. .. teraz jestem 30+3 ... swedzialo mnie wszystko cały dzień i noc ..ciągle się smarowalam balsamem i olejkiem ze słodkich migdałów. .teraz biorę leki i swedzenie ustali tzn.jest tak delikatne ze twierdzę że jak by nie było wogole ... jak będziesz u swojego lekarza powiedz o tym problemie swędzenia bo tego naprawdę nie wolno lekceważyć bo niestety cholestaza jest bardzo groźna niebezpieczna choroba nie dla nas ale dla naszych bobaskow. ... może u ciebie być jakaś alergia albo coś innego
 
@rosie2 Wydaje mi się, że na cholestazę u ciebie za wcześnie. Najczęściej ujawnia się w trzecim trymestrze, ja miałam w drugim, koło 25 tygodnia i to jest wcześnie jak na tą chorobę.
Generalnie swędzieć może wszystko, ale takie typowe dla cholestazy jest swędzenie dłoni, ale od środka i stóp od spodu, czyli takich miejsc które generalnie rzadko swędzą.
Ale dla spokoju - powiedziałabym na twoim miejscu ginekologowi, pewnie zleci ci badania z krwi. Lepiej sprawdzić, chociaż myślę, że nie masz się czym martwić.
 
@rosie2 Wydaje mi się, że na cholestazę u ciebie za wcześnie. Najczęściej ujawnia się w trzecim trymestrze, ja miałam w drugim, koło 25 tygodnia i to jest wcześnie jak na tą chorobę.
Generalnie swędzieć może wszystko, ale takie typowe dla cholestazy jest swędzenie dłoni, ale od środka i stóp od spodu, czyli takich miejsc które generalnie rzadko swędzą.
Ale dla spokoju - powiedziałabym na twoim miejscu ginekologowi, pewnie zleci ci badania z krwi. Lepiej sprawdzić, chociaż myślę, że nie masz się czym martwić.
Właśnie przy cholestazie typowe i najistotniejsze jest swędzenie dłoni i stóp a u mnie niestety akurat i dłonie i stopy prawie wcale mnie nie swedziały i nawet lekarze wykluczali na początku cholestaze a po wynikach kwasów jednak okazała się cholestaza. .. wiec nie ma reguły bo u mnie wszystko swedzialo właśnie z minimalnym natężeniem dłoni i stóp ( stopy swedzialy mnie naprawdę w wyjątkowych sytuacjach bardzo ale to bardzo rzadko jak wszystko posmarowałam a zapomniałam o stopach wtedy swedziay czasem stopy) ... także nie ma reguły najważniejsze są wyniki badań
 
Swedzi mnie całe cialo również wewnętrzna strona dłoni, obecnie 34 tydzien lekarz wyklucza cholestaze bo kwasy żółciowe ok, ale reszta nie jest ok mam brać tylko hepatil do końca ciąży i zyrtec jak będzie mocniej swędzieć. Czy to wystarczy czy powinnam z kimś jeszcze to skonsultować?
 
Swedzi mnie całe cialo również wewnętrzna strona dłoni, obecnie 34 tydzien lekarz wyklucza cholestaze bo kwasy żółciowe ok, ale reszta nie jest ok mam brać tylko hepatil do końca ciąży i zyrtec jak będzie mocniej swędzieć. Czy to wystarczy czy powinnam z kimś jeszcze to skonsultować?
wyniki
 

Załączniki

  • af6bcf39-41a8-46fc-8b8a-526e89dd04f7.jpg
    af6bcf39-41a8-46fc-8b8a-526e89dd04f7.jpg
    69,7 KB · Wyświetleń: 292
reklama
Do góry