reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciążowa

Pettitbelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Maj 2020
Postów
1 436
Cześć, dwa dni temu wykryto u mnie cholestaze. Moja Pani doktor kazała zmienić dietę i poszukać jej w internecie. Co prawda jest dużo zaleceń co powinno się jeść a czego unikać jednak brakuje mi jadłospisu z posiłkami rozpisanego na cały tydzień. Może jest tutaj jakaś mama, która to przeszła i ma gdzieś w notatkach jadłospis ? Jeśli możecie to podzielcie się ze mną swoją historia - ja jestem obecnie w 22 tygodniu. Ast 68, alt 38.
 
reklama
Rozwiązanie
Tak czy siak zrób kwasy żółciowe, nawet jeśli miałabyś je zrobić prywatnie. To jest najważniejsze badanie w diagnostyce cholestazy i na to powinno się głównie patrzeć.
Jak leżałam te 7 tygodni w szpitalu w drugiej ciąży, to miałam to badanie robione codziennie, max. co dwa dni. Alatów i aspatów wcale mi nie badali.
reklama
U mnie cholestaza wyszła w 36 tyg. Od razu szpital. Normy miałam przekroczone o 500. W szpitalu od razu rozwiązanie. Próbowali naturalnego ale się nie udało. I było bardzo ciężko w szpitalu. W 36t4d podczas badania i wkładania balonika, niby niechcący przebili wody i w ciągu 15 minut byłam na stole i urodził się syn bo już bardzo tętno mu spadalo.
W szpitalu jak mi tlmaczyli, to cholestaza jest groźna dla dziecka i też się boję, bo jestem na początku kolejnej ciąży.. Boję się jak to będzie wyglądać tym razem :(
 
U mnie cholestaza wyszła w 36 tyg. Od razu szpital. Normy miałam przekroczone o 500. W szpitalu od razu rozwiązanie. Próbowali naturalnego ale się nie udało. I było bardzo ciężko w szpitalu. W 36t4d podczas badania i wkładania balonika, niby niechcący przebili wody i w ciągu 15 minut byłam na stole i urodził się syn bo już bardzo tętno mu spadalo.
W szpitalu jak mi tlmaczyli, to cholestaza jest groźna dla dziecka i też się boję, bo jestem na początku kolejnej ciąży.. Boję się jak to będzie wyglądać tym razem :(
Ja w pierwszej ciazy mialam cholestaze tak od 34 tygodnia. A teraz wyszla mi, w 38 dopiero. I od razu zrobili mi cesarke.
 
Ja w pierwszej ciazy mialam cholestaze tak od 34 tygodnia. A teraz wyszla mi, w 38 dopiero. I od razu zrobili mi cesarke.
Czyli jest nadzieja, że nie zamkną mnie w szpitalu w 20 tygodniu. Oby. U mnie jeszcze o tyle było dziwne, że od jakoś 20 tc miałam cukrzyce ciążowa i byłam na diecie a mimo to wyszła mi cholestaza. Nie wiem da się jakoś temu zapobiec? Czy z góry już jest powiedziane że tak musi być i koniec?
 
Czyli jest nadzieja, że nie zamkną mnie w szpitalu w 20 tygodniu. Oby. U mnie jeszcze o tyle było dziwne, że od jakoś 20 tc miałam cukrzyce ciążowa i byłam na diecie a mimo to wyszła mi cholestaza. Nie wiem da się jakoś temu zapobiec? Czy z góry już jest powiedziane że tak musi być i koniec?
Podobno cholestaza wychodzi w 3 trynestrze dopiero. Ja teraz tez mialam dodatkowo cukrzyce ciążowa 😥wszystko naraz.
 
reklama
Do góry