reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciazowa.

Roksi98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Marzec 2018
Postów
600
Cześć. Bylam dzisiaj u ginekologa I bylo wszystko w porzadku z dzidziusiem, z szyjka, z lozyskiem. Wyszlam z gabinetu zadowolona z wizyty I wgl.. a od 14-15 zaczelo mnie swedziec cale cialo, nogi, twarz,szyja, brzuch.. zdenerwowalam sie poszlam do apteki, pani w aptece powiedziala by wypic wapno, a jak nie to, zeby zglosic sie do lekarza, bo to moze byc cholestaza ciazowa, ktora jest grozna dla dziecka. No I teraz nie wiem co zrobic, bo napisalam do mojego lekarza jeszcze nie odpisal mi.. a ja sie zastanawiam czy czekac do jutra, poniedzialku, czy zglosic sie do szpitala z tym? Nie wiem. :( wizyte kolejna mam za 2 tyg.
 
reklama
Rozwiązanie
Biorę tylko orospest i nie badałam kwasów żółciowych tylko ALAT i aspat no i na diecie jestem już od kilku dobrych tygodni. Ja przy pierwszej ciąży 11 lat temu nie miałam jej zdiagnozowanej przez lekarza jakoś nikt się wtedy tym nie zainteresował ale pamiętam ,że 2-3 tygodnie przed porodem bardzo swedzialy mnie nogi, poród zaczął się sam w 38 tygodniu ,ale wody miałam już zielone, na szczęście synek urodził się zdrowy z wagą 3.250.
Nie pamiętam właśnie jakie miałam te wskaźniki kwasów żółciowych jak już leżałam w szpitalu w drugiej ciąży. Na razie skóra mnie nie swędzi , ale lekarz już zna historię więc jestem pod kontrolą.
PRZEDE WSZYSTKIM potrzebna Ci psychoterapia.
Nie radzisz sobie z tego co widzę ze stresem. Nie docierają do ciebie racjonalne argumenty i dowody.
Myślę że twoje lęki zaczynają być czymś głębszym jak tylko strachem przed utratą dziecka.
Przy chokeztazie swędzą tylko dłonie i stopy głównie wieczorem.
Twoje choroby to tylko psychosomatyka i od tego są odpowiedni specjaliści (psycholodzy i psychiatrzy) Zadbaj o siebie pod tym względem bo wykończysz siebie i urodzisz niespokojne dziecko.
Dostalam juz odpowiednie skierowanie I mam je przyslac w poniedzialek I bede wiedziala co dalej. :) a czy przy cholestazie swedza tylko dlonie I stopy wieczorem to nie wiem, bo kobieta w aptece mi powiedziala, ze przy tym swedzi cale cialo.
 
reklama
Lekarzem nie jest, ale farmaceutyke pewnie ma skonczona.
I nie zloszcze sie na Was, ale troche poczulam naskok na mnie, bo wiem ze mam nerwice dzisiaj u lekarza mialam cisnienie 130/90 I puls 120 z nerwow, ale no...nie kazdy to rozumie, bo nie kazdy to przechodzi.
Ja mam duuuuużo zaburzeń psychicznych i uwierz mi że bez samodyscypliny i tłumaczenia sobie że wszystko siedzi w głowie nie ogarniesz! Wykończysz siebie i otoczenie. Poza tym wiesz że nerwicę jak każde inne zaburzenia sie leczy.
 
Mówię - GŁOWA to największy problem i to co w głowie potrafi wywołać objawy fizyczne.
Ja mam duuuuużo zaburzeń psychicznych i uwierz mi że bez samodyscypliny i tłumaczenia sobie że wszystko siedzi w głowie nie ogarniesz! Wykończysz siebie i otoczenie. Poza tym wiesz że nerwicę jak każde inne zaburzenia sie leczy.
Wiem, ze sie leczy, ale chodzilam do tylu psychologow I nic. Lecze sie od 15 roku zycia I dupa.. nie.wiedzialam, ze az tak tragicznie bedzie.
 
reklama
Za dużo czytasz w internecie pierdół wiem bo sama to przechodzilam odpuść wypożycz dobrą książkę idź na spacer rób coś co sprawia Ci przyjemność. A co będzie jak się dzidziuś urodzi ??? To dopiero są stresy odpocznij puki masz szansę wierz mi ... :)
 
Do góry