reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciazowa.

Roksi98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Marzec 2018
Postów
600
Cześć. Bylam dzisiaj u ginekologa I bylo wszystko w porzadku z dzidziusiem, z szyjka, z lozyskiem. Wyszlam z gabinetu zadowolona z wizyty I wgl.. a od 14-15 zaczelo mnie swedziec cale cialo, nogi, twarz,szyja, brzuch.. zdenerwowalam sie poszlam do apteki, pani w aptece powiedziala by wypic wapno, a jak nie to, zeby zglosic sie do lekarza, bo to moze byc cholestaza ciazowa, ktora jest grozna dla dziecka. No I teraz nie wiem co zrobic, bo napisalam do mojego lekarza jeszcze nie odpisal mi.. a ja sie zastanawiam czy czekac do jutra, poniedzialku, czy zglosic sie do szpitala z tym? Nie wiem. :( wizyte kolejna mam za 2 tyg.
 
reklama
Rozwiązanie
Biorę tylko orospest i nie badałam kwasów żółciowych tylko ALAT i aspat no i na diecie jestem już od kilku dobrych tygodni. Ja przy pierwszej ciąży 11 lat temu nie miałam jej zdiagnozowanej przez lekarza jakoś nikt się wtedy tym nie zainteresował ale pamiętam ,że 2-3 tygodnie przed porodem bardzo swedzialy mnie nogi, poród zaczął się sam w 38 tygodniu ,ale wody miałam już zielone, na szczęście synek urodził się zdrowy z wagą 3.250.
Nie pamiętam właśnie jakie miałam te wskaźniki kwasów żółciowych jak już leżałam w szpitalu w drugiej ciąży. Na razie skóra mnie nie swędzi , ale lekarz już zna historię więc jestem pod kontrolą.
Dzisiaj wyniki beda okolo 13-14.
Jak zrobilam alat, aspat, bilirubine, fosfataze alkaiczna, a nie zrobilam tegi GGTP, to jakby cos bylo to wyjdzue mi w tamtych? Bo mi lekarz odpisal, zebym zrobila proby watrobowe I kwasy zolciowe I dala mu znac, ake nie mam tego u mnie w szpitalu I musze czekac do poniedzualku.

Jeśli byłaby to cholestaza to alat i aspat raczej na pewno będą podwyższone. Jeśli wszystkie te badania będziesz mieć w normie, to myślę, że możesz przestać się przejmować:) Ja kwasów żółciowych też nie robiłam od początku, tylko dopiero po pewnym czasie, już w bardziej zaawansowanej ciąży.

A do 13-14 już dużo czasu nie zostało, więc będziesz mogła się zrelaksować:)
 
reklama
Jeśli byłaby to cholestaza to alat i aspat raczej na pewno będą podwyższone. Jeśli wszystkie te badania będziesz mieć w normie, to myślę, że możesz przestać się przejmować:) Ja kwasów żółciowych też nie robiłam od początku, tylko dopiero po pewnym czasie, już w bardziej zaawansowanej ciąży.

A do 13-14 już dużo czasu nie zostało, więc będziesz mogła się zrelaksować:)
Rozumiem, wiec dam Ci znac co I jak jak odbiore te wyniki I mam nadzieje, ze beda w porzadku. Ja chyba jednak zrobie, bo lekarz kazal mi dac znac, wiec w razie czego zrobie skoro kazal dac znac. A powiedz mi, bo obudzilam sie okolo 2 troche po I bylan taka glodna, ze musialam zjesc I zjadlam bulke I kawalek owoca, a badanie mialam okolo 9:30 czy to wystarczajaca przerwa by badania byly tez w porzadku?
 
Rozumiem, wiec dam Ci znac co I jak jak odbiore te wyniki I mam nadzieje, ze beda w porzadku. Ja chyba jednak zrobie, bo lekarz kazal mi dac znac, wiec w razie czego zrobie skoro kazal dac znac. A powiedz mi, bo obudzilam sie okolo 2 troche po I bylan taka glodna, ze musialam zjesc I zjadlam bulke I kawalek owoca, a badanie mialam okolo 9:30 czy to wystarczajaca przerwa by badania byly tez w porzadku?

7,5 godziny przerwy przed badaniami jak najbardziej wystarczy. A co do kwasów żółciowych - jak najbardziej możesz zrobić, tylko bardziej chodziło mi o to, że jeśli te inne badania będziesz mieć w porządku, to już możesz się zrelaksować, bo ryzyko, że kwasy będą złe, skoro wszystko inne jest dobre jest bardzo, bardzo małe.
 
7,5 godziny przerwy przed badaniami jak najbardziej wystarczy. A co do kwasów żółciowych - jak najbardziej możesz zrobić, tylko bardziej chodziło mi o to, że jeśli te inne badania będziesz mieć w porządku, to już możesz się zrelaksować, bo ryzyko, że kwasy będą złe, skoro wszystko inne jest dobre jest bardzo, bardzo małe.
Dobrze.
Doszly wyniki. I mam ALAT - 14 U/L
ALP 40 U/L
ASPAT 17 U/L
bilirubine 0,37mg/dl
Z czego przy ALP mialam norme napisana 42-98, wiec nie wiem pani mowila, ze jest okej, ale nie wiem. Wyslalam wyniki do ginekologa
 
reklama
Do góry