reklama

choroba lokomocyjna u dziecka

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez karolina211, 21 Czerwiec 2010.

1. karolina211

karolina211 Zaciekawiona BB

Nadchodzą wakacje i czas uzupełnić apteczkę o środek zapobiegający chorobie lokomocyjnej u dzieci. Jakie preparaty podajecie swoim dzieciom?
    Powodują senność?

2. motomama

motomama Zaciekawiona BB

3. reklama
  4. mama_olga

mama_olga Zaciekawiona BB

Ja mogę polecić lekarstwa homeopatyczne. Przy pierwszym dziecku stosowałam wszystko co możliwe i niestety nic nie pomagało. Znajomi polecili mi homeopatę, które przepisał mi świetne tabletki. Wystarczy, że teraz dam dziecku przed podróżą i dziecko super się czuje i jak do tej pory nigdy nie było wypadku:) Nie będę polecać jakie ja mam tabletki bo to indywidualna sprawa więc trzeba iść do lekarza.

5. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

U nas tez nic nie skutkowalo. Jedynie ponizsze rady ratowaly dluzsze wyjazdy:
    - zadnych slodyczy przed wyjazdem i wczasie jazdy;
    - zadnych gazowanych napojow;
    - przekaski lekko slone;
    - gumy do zycia;
    - najlepiej aby dziecko siedzialo po srodku tylnej "kanapy" i mialo mozliwosc patrzenia do przodu;
    - aby uniknac migajacych widokow z boku dobrze zaslonic okno zaslonka przeciwsloneczna;
    - robic czeste przystanki i aktywnie z nich korzystac;

To tyle z tych, ktore pamietam....
    Powodzenia i zycze spokojnych podrozy!

6. karolina211

karolina211 Zaciekawiona BB

Ostatnio przetestowałam Lokomotiv. Farmaceutka powiedziała mi, że nie powoduje senności i postanowiłam to sprawdzić. Faktycznie wszystko było ok. Wybrałam Lokomotiv w syropie bo moja córka średnio lubi łykać tabletki, a to jest dobra alternatywa.

7. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Ja też stosowałam ten środek ale mam zupełnie inne odczucia. Mój syn był po nim niesamowicie osowiały( na pewno podałam mu odpowiednią dawkę). Co prawda podróż była bardzo przyjemna i obyło się bez komplikacji ale jak patrzyłam na niego to miałam mieszane odczucia

8. gosiulek73

gosiulek73 mama K&K&A

Wznawiam temat.
    Dziewczyny mój synek ma13miesięcy. Ma straszną chorobę lokomocyjną.Od początku nie znosił jeździć. Lokomotiv nie pomaga.Teraz lekrz przypisał mu diphergan.Co Wy o tym myślicie? Nawet po małym mieście nie chce jeździć.

9. gosiulek73

gosiulek73 mama K&K&A

Aviomarin takiemu maluchowi?
    Diphergan dostał od lekarza.Zresztą jest na receptę.

10. reklama
  11. gosiulek73

gosiulek73 mama K&K&A

Dziewczyny znów podbijam temat. Diphergan też zawiódł.
    Wiem że jest jakiś lek niemiecki.Prawdopodobnie super. Może coś słyszałyście.
    Aviomarinu chyba nie można podać 15mieisęcznego maluchowi,prawda?

12. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Moja przyjaciółka wozi córe z przodu i problemu już nie ma bo tak jazda była koszmarem odkąd córa patrzy do przodu i nie siedzi z tyłu jest ok. oczywiście jak ją wiezie 15 min to nie ale na dłuższe trasy tak właśnie robią .
    Mój synek nie raz też jeździł ale to z racji tego że ja z młodszą z tyłu siedziałam . więc jeśli jest to duży problem to spróbujcie

Poleć forum