reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chorobowe i urlop macieżyński a upadłośc firmy

Jadźka87

Mamusia Kacperka
Dołączył(a)
5 Luty 2008
Postów
3 356
Miasto
Lubuskie
Witam

Jestem w 5mies ciąży, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim (pierwszy miesiąc). Zatrudniona jestem przez firmę w której pracuje mniej niż 20osób. WIem że pierwszy miesiąc wypłaca mi pracodawca, następnie wypłaca mi je ZUS... Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, na cały etat (ze stawką równą całemu etatowi)... Termin porodu mam na wrzesień. Właśnie dowiedziałam się że firma ma poważne problemy finansowe i że będzie najprawdopodobniej ogłoszona upadłośc (długi w opłacanych ZUSach) w miesiącu czerwcu

Oto pytania:
1. W jakiej wysokości ZUS będzie mi wypłacał chorobowe do porodu
2. Czy po porodzie zostane bez środków, czy jest to jakoś uregulowane, jeśli tak to na jaki czas będe mogła wziąźc urlop macieżyński i w jakiej kwocie będą mi wypłacane pieniądze
 
reklama
Jestem w 5mies ciąży, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim (pierwszy miesiąc). Zatrudniona jestem przez firmę w której pracuje mniej niż 20osób. WIem że pierwszy miesiąc wypłaca mi pracodawca, następnie wypłaca mi je ZUS... Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, na cały etat (ze stawką równą całemu etatowi)... Termin porodu mam na wrzesień. Właśnie dowiedziałam się że firma ma poważne problemy finansowe i że będzie najprawdopodobniej ogłoszona upadłośc (długi w opłacanych ZUSach) w miesiącu czerwcu

Oto pytania:
1. W jakiej wysokości ZUS będzie mi wypłacał chorobowe do porodu
100% podstawy wymiaru. Mniej więcej zatem w wysokosci pensji.
2. Czy po porodzie zostane bez środków, czy jest to jakoś uregulowane, jeśli tak to na jaki czas będe mogła wziąźc urlop macieżyński i w jakiej kwocie będą mi wypłacane pieniądze
Upadłości nie ogłasza się z dnia na dzień. Ale nawet gdyby to będzie Pani miała prawo do zasiłku macierzyńskiego.
 
Do góry