reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chorobowe po macierzyńskim zus

Yonce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Listopad 2019
Postów
1 173
Dzień dobry, mam takie pytanie, otóż do 31.05.2021 przebywam na urlopie macierzyńskim. Miałam umowę o prace do dnia porodu tj 02.006 i macierzyński wypłaca mi ZUS. Czy teoretycznie od razu po zakończeniu mogę iść na chorobowe?

Dodam,ze firma upadła
 
reklama
Dzień dobry, mam takie pytanie, otóż do 31.05.2021 przebywam na urlopie macierzyńskim. Miałam umowę o prace do dnia porodu tj 02.006 i macierzyński wypłaca mi ZUS. Czy teoretycznie od razu po zakończeniu mogę iść na chorobowe?

Dodam,ze firma upadła
Nie jesteś na urlopie macierzyńskim, tylko na zasiłku. Nie możesz iść na L4, bo nie masz żadnego zatrudnienia i nie odprowadzasz składek.
 
Rozumiem, czyli to ze mnie teraz ZUS ubezpiecza mnie nie uprawnia? A co mogę w takim przypadku zrobić? Nie dam rady iść do pracy wcześniej niż wrzesień, bo mie mam z kim zostawić córkę..
 
Rozumiem, czyli to ze mnie teraz ZUS ubezpiecza mnie nie uprawnia? A co mogę w takim przypadku zrobić? Nie dam rady iść do pracy wcześniej niż wrzesień, bo mie mam z kim zostawić córkę..
Niestety nic, z resztą L4 nie jest po to aby opiekować się dzieckiem. Możesz dać córkę do żłobka i iść do pracy, albo niestety nie podjąć zatrudnienia.
 
Rozumiem, czyli to ze mnie teraz ZUS ubezpiecza mnie nie uprawnia? A co mogę w takim przypadku zrobić? Nie dam rady iść do pracy wcześniej niż wrzesień, bo mie mam z kim zostawić córkę..
Zasiłek chorobowy przysługuje niezdolnym do pracy a nie niemającym z kim zostawić dziecka... Jeśli wolisz osobiście opiekować się dzieckiem niż pracować musisz utrzymać się z oszczędności albo przejść na utrzymanie partnera.
 
Dokładnie tak jak napisała koleżanka wyżej, możesz zarejestrować się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy, będzie przysługiwał Ci zasiłek dla osób bezrobotnych :)
 
Dokładnie tak jak napisała koleżanka wyżej, możesz zarejestrować się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy, będzie przysługiwał Ci zasiłek dla osób bezrobotnych :)
Nie każdy jest uprawniony do zasiłku, a przede wszystkim, aby pobierać zasiłek dla bezrobotnych, trzeba być gotowym do podjęcie pracy, a autorka pracować nie chce.
 
Nie każdy jest uprawniony do zasiłku, a przede wszystkim, aby pobierać zasiłek dla bezrobotnych, trzeba być gotowym do podjęcie pracy, a autorka pracować nie chce.
Po roku na zasiłku macierzyńskim z ZUS przysługuje zasiłek dla osób bezrobotnych. Takie prawo :) a zadaniem Urzędu Pracy jest znaleźć w tym czasie mamie małego dzieciątka pracę taka, aby była ja w stanie wykonywać. Nasze urzędy są tak nieudolne, że autorka spokojnie może pójść, zarejestrować się i czekać az coś jej zaproponują, w między czasie korzystając z zasiłku dla bezrobotnych :)
 
reklama
Nie każdy jest uprawniony do zasiłku, a przede wszystkim, aby pobierać zasiłek dla bezrobotnych, trzeba być gotowym do podjęcie pracy, a autorka pracować nie chce.
Tak to fakt musi być zdolna i gotowa do podjęcia pracy. Ale jak zgłosi, że ma małe dziecko i oczekuje na miejsce w żłobku to spokojnie od razu nie zostanie zarzucona ofertami.
Jeśli pracowała na pełen etat i od takiej podstawy jest płacony macierzyński to zasiłek dla bezrobotnych będzie przysługiwał więc przez te kilka miesięcy może skorzystać z tej opcji
 
Do góry