reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choróbska naszych maluszków

zuch

Wiosna '05 i '09
Dołączył(a)
27 Październik 2004
Postów
1 463
Miasto
Wrocław
Hej, zakłądam nowy watek, w końcu już wszystkie coś tam przeszłyśmy i może możemy się tutaj podzielić doświadczeniami, to ja zaczynam:

Małgonia miała wysoką gorączkę około 3 dni, lekarka powiedziała, ze zęby, za to przedwczoraj i wczoraj dostała wysypki na plaeckach i brzuszku (czerwone plamki). Myślę, ze to trzydniówka, czy mam rację?
 
reklama
Zuchu,chyba masz rację.to dobrze,że nic poważnego :laugh:
My na szczęście jeszcze chorób nie przerabialiśmy(tfu tfu),także obym jeszcze długonie miała co pisać w tym wątku ::)
 
ZUCHU tez mi sie wydaje ze to 3 dniowka choc ja jeszcze nie przechodziłam tego z mąłym lecz z moim chrzesniakiem a pocieszyc cie moge ze 3 dniowke przechodza dzieci tylko 1 w zyciu :laugh: wiec masz juz za soba
 
ZUCHU to napewno trzydniówka my to przerabialiśmy w listopadzie w tamtym roku. Staś miał wysoką gorączkę która zbijali tylko na czas działania leku (był weekend jak to się zaczęło więc poszliśmy do pogotowia i nas zostawili na oddziale) a potem jak go wysypało to pielęgniarka wyskoczyła do mnie z tekstem, że o teraz to już wiemy co było maluszkowi trzydniówka więc tak go niby leczyli a nie wiedzieli co dziecku jest
 
uff, no to ulga, bo lekarka nam powiedziała, ze to zęby, więc jak sobie pomyślałam ile jeszcze zębów ma sie wyrżnąć.....

wpisuyjmy może w tym watku również nasze metody np. na katar i inne dolegliwości, będize pod ręką jakby co a tka trzeba sie neiźle naszukać ;)
 
Zuchu my również przechodzilismy 3dniówke Kamisia i teraz na wczasach 3dniówke koleżanki Kamisia i z tego co opisujesz to napewno to choróbsko. Jak stwierdziła nasza lekarka to w sumie najmniej grożna choroba (nie liczac wysokiej goraczki).
 
a to na 1000% jest 3 dniowka
U nas byla tez trzy dniowka z temp. ponad 40st. pomagal tylko na jakis cas Paracetamol i nurofen.
Jak maluch ma temperature to nie mozna go za bardzo przykrywac. to nam powiedziala siostra jak lezylysmy 3 dniowka w szpitalu.
 
kaderka pisze:
my to przerabialiśmy w listopadzie w tamtym roku. Staś miał wysoką gorączkę która zbijali tylko na czas działania leku (był weekend jak to się zaczęło więc poszliśmy do pogotowia i nas zostawili na oddziale) a potem jak go wysypało

u nas dokładnie tak samo było ale pobyt w szpitalu sie przeciagna bo mały do tego wszystkiego jeszcze miał zapalenie ucha
 
reklama
Krystian nie miał 3 dniówki jak dotąd,
my przeszliśmy:
- zapalenie krtani - objawia się takim szczekającym kaszlem, bardzo niebezpieczne bo dziecko do 7 roku życia moze się udusić z powodu opuchnięcia krtani (czy jakos tam), stosuje się na to steryd, ale pierwsza pomoc to wyjść na zimne powietrze, ewentualnie napuścić do wanny zimnej wody i dać dziecku oddychać, zimne powietrze obkurcza krtań i atak mija.
- zapalenie gardła - u nas była wysoka gorączka i kaszel, dostał antybiotyk, syropki i wit.C.
- rota wirus - objawy u nas gorączka, wymioty i biegunka, leczenie objawowe, zbijanie gorączki (paracetamol), podawanie dużo picia (dobry jest gastrolit ale Krystian tego nie chciał), do tego dobra jest dieta (jak dziecko chce jeść): marchewka, ryż, banany, taki preparat ORS Hippa marchewkowo ryżowy też jest podobno dobry, smecta, na biegunkę u nas zadziałał Enterol (po 1 szaszetce było po biegunce).
-katar - maść majerankowa, czyszczenie nosa, smarowanie pulmexem (koniecznie stópki)
- alergia- dieta (od razu wyrzucam z diety wszystkie nowości i zaczynamy wprowadzanie prawie wszystkiego od początku , już sama nie wiem ile razy zaczynałam rozszerzanie diety ::)), wapno (2x dostał Sanosvit , 1 calperos) , wit.C, fenistil (krople, maść), 2 razy pediatra przepisała mu maści ze sterydami.

 
Do góry