reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby i ich leczenie - leczenie w ciąży i po...

milencia to nie chodzi o to że mąż ma taką a ty inną grupę. To wszystko zależy od tego jaką będzie miało dziecko :)) ale przecież jesteś w pierwszej ciąży więc nic ci nie grozi ani dzidziowi :)) najwyżej po porodzie dostaniesz szczepionkę i będzie ok :))
no to sie uspokajam ;-)zapytam o wszystko doktor. moj maz mowi ze jak oboje mamy Rh+ to wszystko ok ale warto popytac.
 
reklama
A tak swoją drogą, to wiecie, że tylko 17% ludzi na świecie na grupę z ujemnym Rh? I oczywiście mnie to musiało spotkać - tak, jakbym i bez tego miała mało kłopotów z płodnością![/QUOTE]

No to wyobraźcie sobie, że mój ginekolog na szczescie kazał mi zrobić grupę na początku samym... Okazało się, że nie da się mi ustalić grupy zwykłymi odczynnikami, dostałam skierowanie do regionalnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa, tam pobierano mi krew i ślinę, wszyscy mnie oglądali z zaciekawieniem, a po tygodniu okazało się że mam niezwykle rzadką odmianę antygenu - Am. Dostałam specjalną kartę (coś jak dowód) bo tam mam rozpisane kto może być dawcą poszczególnych składników krwi. A taką rzadką grupę ma 0,02%
 
Ja mam AB- a mój mąż 0+ w pierwszej ciązy nic mi nie groziło też sie martwiłam ale po porodzie otrzymałam immunoglobinę, mój synek ma B+ więc konflikt jak nic . Lekarz mnie uspokoił że jak dostałam zastrzyk to teraz mi i mojej dzidzi nic nie grozi, jednak badania na przeciwciała muszę robić.
 
mamulica no to faktycznie jesteś wyjątkowa!

Ja odebrałam dziś wyniki i na szczęście nie mam przeciwciał. Też miałam podawaną immunoglobulinę (2 razy), więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok do końca ciąży.
 
dziewczyny a jeśli ani ja ani mój D nie wiemy jaką mamy grupę krwi....:confused:
wiem że to dziwne ale jakoś tak wyszło że nawet w książeczkach zdrowia tego nie mieliśmy wpisanego
ja może się dowiem bo teraz miałam badanie ale skąd mam wiedzieć jaką grupę krwi ma mój D??:sorry:
 
Kurcze Kochane pomyliłam się mam grupę krwi AB RH- a mój mężczyzna
O RH+ !!! Więc występuje konflikt krwi jak nic. Lekarz kazał mi zrobić badanie na przeciwciała. To moja pierwsza ciąża jak już pisałam. Kiedy nawet brzuch mnie zaboli to już panikuje, że coś jest nie tak. Wy też tak miałyście przy pierwszej ciąży??? Macie już może jakieś ubranka dla swoich skarbeczków??? Mi powiedziano, że to pecha przynosi jak się kupuje ubranka przed porodem!!! A co z obcinaniem włosów i farbowaniem??? Też podobno nie wolno.
 
reklama
Kurcze Kochane pomyliłam się mam grupę krwi AB RH- a mój mężczyzna
O RH+ !!!Więc występuje konflikt krwi jak nic. Lekarz kazał mi zrobić badanie na przeciwciała. To moja pierwsza ciąża jak już pisałam. Kiedy nawet brzuch mnie zaboli to już panikuje, że coś jest nie tak. Wy też tak miałyście przy pierwszej ciąży??? Macie już może jakieś ubranka dla swoich skarbeczków??? Mi powiedziano, że to pecha przynosi jak się kupuje ubranka przed porodem!!! A co z obcinaniem włosów i farbowaniem??? Też podobno nie wolno.
to głupota żeby zostawiać zakupy na ostatnią chwilę :)) a co do farbowania i obcinania to na pewno nie zaszkodzisz dzidzi a jedynie możesz zyskać, bo lepszy humor mamy to lepiej dzidzi :)) a wiadomo od fryzjera i kosmetyczki wraca się piękniejszym :))
 
Do góry