reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby i ich leczenie - leczenie w ciąży i po...

reklama
Ka..M - musisz najpierw poczekac na swoją grupe, jesli nie masz RH minus to tatusia grupa nie powinna byc potrzebna. U nas tego nie wymagają.
 
dziewczyny a jeśli ani ja ani mój D nie wiemy jaką mamy grupę krwi....:confused:
wiem że to dziwne ale jakoś tak wyszło że nawet w książeczkach zdrowia tego nie mieliśmy wpisanego
ja może się dowiem bo teraz miałam badanie ale skąd mam wiedzieć jaką grupę krwi ma mój D??:sorry:
to w takim razie mozesz sobie zrobic badanie krwi. ja sobie robilam prywatnie w polsce bo tez nie wiedzialam a tutaj doktorka polski dokument zaakceptowala ;-)
Macie już może jakieś ubranka dla swoich skarbeczków??? Mi powiedziano, że to pecha przynosi jak się kupuje ubranka przed porodem!!! A co z obcinaniem włosów i farbowaniem??? Też podobno nie wolno.
ja ubranek jeszcze nie mam ale po nastepej wizycie wybieram sie na zakupy,nie bede nic odkladac na ostatnia chwile. co do tych wlosow to mnie mama ciagle straszy wiec na razie nic nie kombinuje ;-)
 
Ja mam AB Rh+ a jaka ma moj maz nie wiemy, ale nie jest to istotne skoro ja mam Rh+. Lekarz iedys mi powiedzial, ze gdybym miala Rh- to byloby to bardzo wazne.
 
Mnie lekarka poprosiła o
separator.gif
grupę krwi P., tzn. żebyśmy wykonali badania, bo chce sprawdzić czy nie ma ryzyka...tego o czym pisałam wcześniej. I nie chodzi o konflikt serologiczny. To jest gin która w sumie zajmuje się ciążami patologicznymi(ja się tak wcisnęłam po znajomości bo to dobra lekarz:zawstydzona/y:) i może tak już na wszelki wypadek woli wszystko sprawdzić. Ale np. poprzednia ginekolog nie pytała o grupę krwi ojca dziecka. Więc to chyba od lekarza zależy :happy:

Ka...M mówisz, że to dla dobra dziecka i sprawa załatwiona ;) Bo co niby może facet powiedzieć ? Że go dobro dziecka nie interesuje w tym momencie bo on się boi igieł i już ? Heheh ;D
 
Z tym konfliktem to jest tak ,że dokładnie są dwa rodzaje konfliktów, po pierwsze grupa czyli jeśli partner ma np.0 a ty A, a po drugie do czynnik rh jeden ma + a drugi -.
To, że macie inne jedno i drugie to jeszcze nie oznacza odrazu zagrożenia dla ciąży, zagrożenie pojawia się wtedy, gdy kobieta ma rh ujemny a meżczyzna dodatni i dziecko w łonie matki odziedziczy krew po ojcu czyli rh dodatni. Ja to rozumuję trochę jak matematykę plu i minus, tzn. plus z plusem daje plus ale minus z plusem daje minus i jeśli do dziecka w łonie matki, które ma krew dodatnią przejdzie krew matki z rh ujemnym to mogą pojawić się komplikacje jeśli płód ma tę samą grupę krwi to ok.
Mam nadziję, że wam nie namieszałam.
W każdym bądź razie bez paniki
ja mam krew 0 rh (-) a mój mąż A rh (+) konflikt jak się patrzy nasza pierwsza córka zabrała trochę odemnie i trochę od niego ma 0 rh (+). Po urodzeniu dostałam szczepionkę imunnologlo...itd teraz mineło 3,5 roku jestem w drugiej ciąży mam termin na początek listopada robiłam już przeciwciała jest ok, boję się ale nie myślę o tym przynajmniej się staram. Powikłania mogą być faktycznie okropne, ale nie straszmy się, jest raczej więcej przypadków, że wszystko jest ok.
Jeśli ma ktyraś z was konflikt a jest to pierwsza ciąża to się nie macie czym przejmować przy pierwszych nie ma komplikacji!!!!!
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Przed wizytą u lekarza, zrobiłam morfologię w 19 tygodniu, okazało się że mam anemię, a to grozi niedotlenieniem. Wynik HGB 10,5 (od 11 do 16,5 norma). Podkreślę, że wcześniej miałam 13,5 więc spadek znaczny. Lekarz mówi, że stad również moje dolegliwości czyli twardniejący brzuch, senność, ciągłe zmęczenie, bóle dołu brzucha i kręgosłupa. Czy też Was to dopadło?? Co zalecili lekarze?
Ja dostałąm Sorbifer Durles 2 x 1 oraz Magne B6 1x1, no i No-Spa 3x1 a jak jest zle to zwiększać dawkę do 2 tabletek. Martwię się i chciałąbym pouzupełniać żelazo jakąś dietką. Może macie jakieś cudowne diety :)
 
Do góry