reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby i ich leczenie - leczenie w ciąży i po...

Cześć dziewczyny,
Przed wizytą u lekarza, zrobiłam morfologię w 19 tygodniu, okazało się że mam anemię, a to grozi niedotlenieniem. Wynik HGB 10,5 (od 11 do 16,5 norma). Podkreślę, że wcześniej miałam 13,5 więc spadek znaczny. Lekarz mówi, że stad również moje dolegliwości czyli twardniejący brzuch, senność, ciągłe zmęczenie, bóle dołu brzucha i kręgosłupa. Czy też Was to dopadło?? Co zalecili lekarze?
Ja dostałąm Sorbifer Durles 2 x 1 oraz Magne B6 1x1, no i No-Spa 3x1 a jak jest zle to zwiększać dawkę do 2 tabletek. Martwię się i chciałąbym pouzupełniać żelazo jakąś dietką. Może macie jakieś cudowne diety :)

Nie martw sie. Mi tez ostatnio wyszla anemia, z tym, ze moja gin stwierdzila, ze mam badanie powtorzyc, bo to jest zle zrobione:baffled:, bledny wynik. Ale mj lekarz rodzinny powiedzial, ze bledu nie ma tylko anemia i mam brac zelazo. W po powtarzam wyniki i 3go mam wizyte. Twoj lekarz przepisla Ci zelazo, bedzie dobrze. Nie tak latwo niedotlenic maluszka:tak:One sie nie daja!
 
reklama
royanna ma racje...poprostu musisz brac wiecej witaminek tak jak ci ginka przepisala i bedzie wszystko oki....ja mialam anemie w czasie 2 ciazy i malo tego wielgachny podwyzszony cukier-chcieli mnie glukoza szprycowac ale wstrzymywali sie do konca ciazy(cukrzyca ciazowa)no i mojego mateusza urodzilam calego i zdrowego:))):-)takze nie jest to wielka katastrofa..poprostu tylko trzymac sie witaminek i niemartwic sie na zapas:tak:duzo dziewczyn ma anemie w czasie ciazy:tak:
 
Ja również mam spadek hemoglobiny ale nie ma co panikować. Również lekarz przepisał mi żelazo, trzeba brać i tyle. Lekarz mi jeszcze powiedział żebym jadła wołowinę ale ja jej nie lubię więc raczej tego wskazania nie spełnie. Myślę, że najlepiej serwować sobie szpinak i buraczki a będzie wszystko w porządku.
 
Myślę, że najlepiej serwować sobie szpinak i buraczki a będzie wszystko w porządku.
Niekoniecznie Aza, bo to podobno najtrudniej przyswajalne żelazo. Ja również mam anemię, podobnie jak ponad 30% kobiet w ciąży. Poza branymi już wcześniej witaminkami dla ciężarówek dostałam 2x1 sorbifer durules i do tego dodatkową dawkę kwasu foliowego. Z żywieniowych zalecenie wątróbki raz w tygodniu (nie częściej) i wołowinka. Słyszałam jeszcze, że witamina C pomaga wchłaniać żelazo, ale korzystam tylko z tej w owocach i warzywach.
 
Może masz racje, nie słyszałam o tym. Wątróbkę lubię ale co do wołowiny to w domu jej nie używam bo jakoś odpycha mnie to czerwone mięso. Taki dziwak jestem...
 
U mnie też hemoglobina poniżej normy:( Niewiele co prawda, ale właściwie od początku ciąży hemoglobinę mam niezbyt imponującą. Moja lekarz nic mi nie przepisała.Generalnie pozostałe wyniki też nie były zbyt imponujące.. A jak to wyglądało u Was? Czy anemia to przede wszystkim niska hemoglobina??:confused:




 
anemia to przede wszystkim niska hemoglobina, ale zatrważająca jest dopiero kiedy jej wartośc spada poniżej 9. W obrazie anemii często jest też niski hematokryt - poniżej 30. Warto też zrobić badanie na poziom żelaza. Zdarza się, że anemia jest wynikiem czego innego aniżeli za niskiego poziomu żelaza. Np przy innej budowie komórek, czy małej liczbie reticulocytów ("świeżych" komórek szpikowych". Zaniżone wartości hemoglobiny o 0,5, czy 1 jednostkę to dopiero sygnał alarmowy, a nie kliniczny obraz anemii...
 
Dzięki Mamumlica:-) Coś czuję, że trzeba dać na luz z tymi wszystkimi analizami bo to tylko niepotrzebny stres:confused: Pozdrawiam Was i życzę wzorcowych wyników:)




 
reklama
Dzięki Dziewczyny :) Troche juz jestem spokojniejsza, najgorzej jest wyjść od lekarza i się tam nasłuchać bo wtedy glowa puchnie ;) Biorę Sorbifer Durles 2x1 i postanowiłam sobie robić codziennie sok z 2 buraków i jednego jabłka i popijam tak przez cały dzien :) będzie dobrze :) musi być !!!
 
Do góry