reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

A to dobrze, bo juz sie balam ze gdybym teraz zaliczyla "wpadke" to byloby straszne nieszczescie...
A mam jeszcze jedno pytanko- jak to jest z konfliktem serologoicznym? Czy sprawdza sie grupe krwi u tatusia?Przed zajsciem w ciaze czy pożniej?
Wiem ze jestem strasznie dociekliwa ale lubie duzo wiedziec :lol:
 
reklama
:-) Trzeba sprawdzić grupe krwi :-)
Konflikt serologiczny to jest już konsekwencja niezgodności grupy krwi :-)
jezeli występuje niezgodnosc robi się badania już w ciązy (odczyn Coombsa ) - czy nie wystepują przeciwciała... i jezeli nie występują wsyzstko jest dobrze... po porodzie podaje sie immunoglobinę ... teraz niezgodność grupy krwi nie jest problemem :-)
Ja mam niezgodność
ja - A RH - , Mąż - AB RH +
 
niezgodnosc krwi jest dorsza jesli matka ma gr RH- ale tak jak napisala kolezanka wyzej nie jest to problemem w dzisiejszych czasach , zwlaszcza przy pierwszej ciazy!!!
 
ja tez nie wiedzialam, czy sie szczepilam na rozyczke i dowiedzialam sie, ze wszystkie dziewczynki urodzone od 1976 (albo77) mialy takie szczepienie, bo zostalo ono wprowadzone w tymze roku do sczepien obowiazkowych. Aby sie upewnic poszlam do mojej dawnej przychodni, gdzie chodzilam jako dziecko i poprosilam o wglad do mojej karty szczepien, bo nie bylam pewna czy poszlam na to szczepienie. Proponuje tego samego, bo po co sie szczepic jak juz sie moglo byc szczepionym
 
Hej Tusia:)
ja myslalam, ze szczepienie bylo w szkole podstawowej-ja czesto wyjezdzalam na zawody i dlatego martwilam sie ze ominela mnie szczepionka...I wogole zdawalo mi sie, ze sa te szczepionki dwie-jedna w wieku niemowlecyma druga wlasnie w podstawówce...a ejstem rocznik 1980 wiec powinnam sie zalapac..chyba sprobuje zadzwonic do ośrodka ale czy tam bedą mieli takie dane???
 
najbardziej bedziesz pewna robiąc sobie test na przeciwciała rózyczki. Powie Ci on czy juz chorowałaś i czy ew. byłas szczepiona. Moja pani dr. tak mi poradziła, bo powiedziała, że nie jest bezpiecznie szczepic sie bez 100% pewnosci, bo mozna narobić sobie w organiźmie zamętu i wytworzyć jakies zmutowane przeciwciała.
 
No u mnie na szczęście skończyło się tylko na strachu. Mija trzeci tydzień od kiedy miałam kontakt z ospą i nic się nie wydarzyło do dzisiaj. Inkubacja trwa 2 tygodnie, więc jeśli bym zachorowała to na pewno miałabym juz tego oznaki w wiadomej postaci. Więc albo jednak chorowałam na tą chorobę w dzieciństwie, albo po prostu udało mi się ustrzec przed zakażeniem, chociaż to podobno bardzo trudne.
W każdym bądź razie - Dziękuję Wam za wszelkie słowa otuchy :)

A jeśli chodzi o półpasiec to nie wszyscy, którzy chorowali na ospę chorują na półpasiec. U niektórych po prostu w zakończeniach nerwowych pozostaje wirus, który może i nie musi auktywnić się w przyszłości.


Pozdrawiam
inez
 
Dziewczyny mam pytanie. :?: :?: :?: Od początku ciąży lecze się na toksoplazmoze. Byłam teraz u lekarza, co prawda to nie był ten co mnie prowadzi (mój jest teraz na urlopie). Ten zlecil mi badania jak zawsze i powiedział mi, że jak zobaczy wyniki to wtedy mi powie czy mam brać dalej leki czy nie. A Ja byłam tylko po recepte. Lekarz który mnie prowadzi mówi, że leki będe brala do końca ciąży. Powinnam zacząć brać leki i nie wiem co mam robić :?: :?: :?: :( :(
 
reklama
Z tego co sie orientuje to leki bierze sie do momentu wyleczenia toksoplazmozy. Ale nie jestem lekarzem, dlatego lepiej popytaj sie w srodowisku lekarzy i pielegniarek. Jak nie masz zaufania do swojego i zastepcy idz do trzeciego (nawet prywatnie) , ktory rozwije Twoje watpliwosci.
 
Do góry