reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Witaj
Jeśli masz białkomocz to radze udać się do jakiegoś dobrego lekarza najlepiej nefrologa moja siostra też miała i okazało się że jest chora na tocznia który jest bardzo ciężką chorobą jest ją bardzo trudno wykryć bo nie każdy lekarz wie co to jest nie chce Cię starszyć bo nie musisz być akurat na to chora ale białko sygnalizuje że coś jest nie tak także nie zwalczaj go sama idz do lekarza!!!
 
reklama
Zapalenie układu moczowego również trzeba leczyć i to koniecznie.Ja nie miałam wyleczonego i być może z tego powodu mój synek od razu po porodzie miał żółtaczkę fizjologiczną.
 
Witam!
Zaniepokoiłam się bardzo moimi wynikami - otóż mam białko w moczu. 25 mg/dl. Jestem w 37 tygodniu ciąży wg OM, wg USG w 36 tygodniu. Co to może znaczyć? Ciśnienie ok 120/70. Obrzęki niewielkie. Jest to fizjologiczne dla tego okresu ciąży czy świadczy o czymś niepokojącym, np. zapaleniu nerek?
Lekarz wstrzymał się od rad, bo nie miałam wyniku przy sobie i kazał mi się najpierw upewnić i ewentualnie powtórzyć badanie. Teraz wyniki mam już w ręku i czekam na powtórny wynik niepokojąc się bardzo...
 
asiunia... ja tez mialam bialko w moczu, ale bylo to efektem problemow z nerkami - mialam wodonercze... wyniki mialam zle przez jakies 10-12 tygodni a Jasiek swietnie sie rozijal ;-)

powodzenia ;-)
 
Ja też miałam białko w moczu prawie przez cała ciąze,a pod koniec znikło,miałam mnóstwo badan moczu az pewnego dnia sie polepszyło,dzidziuś zdrowy.Pod oniec zwiekszyło mi sie cisnienie i mowili ze moge miec zatrucie ciązowe i wywolywany wczesniej porod,tak mnie nastraszyli,a nie potrzebnie bo na 3 ci dzien juz bylo dobre,tak czasem bywa i nie nalezy odrazu tak bardzo sie przejmowac bo to jeszcze pogorszy samopoczucie
 
Asiunia, ja z powodu białka miałam wywoływany poród, nie była to żadna infekcja dróg moczowych tylko ogólny stan zapalny, który mógł zagrozić dziecku a że to był już prawie 38 tydzień więc nie było na co czekać, z tym że u mnie ilość białka zawsze przekraczała 100 a nawet było ponad 200:szok: zawsze pierwszą reakcją jest powtórzenie badania, bo mocz mógł być zanieczyszczony (np w laboratorium) a poza tym ilość jaką miałaś nie jest wielka, więc na razie nie ma się co marwić
 
Ja też miałam w 12 tygodniu ciązy białko w moczu, ale okazało się że to na skutek zapalenia pęcherza.Ogólnie wtedy miałam bardzo złe wyniki i lekarz mi powiedział, że przy takim stanie zapalnym to normalne.Dostałam antybiotyki i wszystko wróciło do normy
 
ODPOWIEDZ DO PROBLEMY Z PECHERZEM:


Ja tez mam zle badania, ale dopiero teraz jestem w 27 tygodniu lekarz gin kazala mi zrobic posiew nastepnego dnia a po badaniu od razu przyjac FURGINUM 2 tab 3x dziennie i do tego Wit C 1 tab 3x dziennie, przeczytalam ze to FURAGINUM w ulotce nie jest jakos specjalnie wolami przeciwwskazane, za to nie mozna go przyjmowac w czesie cukrzycy, ale nie wiem czy ogolnie czy zwyklej TYPU 2, ja mam ciazowa no coz dla dobra dzidziusia leka przyjelam.
 
hej dziewczyny jestem w 3 miesiacu ciezy i mam katar juz od paru dni czy to bardzo nie bazpieczne dla mojego dziecka martwie sie bo m pierwszych miesiacach niektore wirusy moga wywolac wady plodu powiedzcie co o tym myslicie moze ktoras z was miala podobny problem
 
Ostatnia edycja:
reklama
dwa razy w czasie ciazy chorowala - przeziebienie i zapalenie gardla... Dzicku nic nie bedzie, ale tobie wspolczuje, bom mozesz tylko lezec i odpoczywac, co najwyzej paracetamol wziasc :baffled:

strasznie ciezko przechodzi sie chorobe w ciazy
 
Do góry