reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

mam pewną obawę ponieważ mój mocz ma intensywny zapach obawiam się czy to nie jest coś niebezpiecznego co dzieje się w moim organiźmie
 
reklama
W ciąży dość czesto sa rozne przeboje z moczem , bowiem macica uciska na pecherz i trudno go w pelni oproznic, a to rodzi infekcje. Dlatego trzeba go czesto kontrolowac.
Jesli chodzi o zapach to ja bym dla bezpieczenstwa to sprawdzila. Wprawdzie od momentu zajscia w ciaze i barwa i zapach moczu mi sie zmienil, a wyniki mialam poczatkowo bardzo dobre( sprawka hormonow) , jednak miesiac temu pojawily sie bakterie.
Dlatego polecam Ci najzwyklejsze badanie moczu , mysle ze ginek da Ci je od razu . Leczenie ewentualnej infekcji nie jest szkodliwe dla dziecka, a dla matki w zaleznosci od stopnia infekcji niezbyt uciazliwe. Przy malej infekcji dostaniesz zapewne urosept lub furaginum , a przy silnej antybiotyki- ale to daleka, daleka przyszlosc.
Jedna tylko jeszcze mam rade: absolutnie nie przetrzymywac moczu. Ja dzieki ciazy zwiedzilam juz wszytskie lokalew miescie w ciaglym poszukiwaniu toalet, bo siusiam co pol godziny, ale nie wolno trzymac bo po pierwsze boli , a po drugie wracanie moczu powoduje powazne komplikacje.
 
gaja warto jak pisze Saly sprawdzić, ale myślę, że jeśli robisz wyniki i są dobre, to ten zapach może być spowodowany faktem, że teraz twoje nerki czyszczą nie tylko twoją krew, ale także krew maleństwa, bo przecież jego "odpady" trafiają przez pępowinę do twojego krwioobiegu. Właściwie ja w obu ciążach miałam też coś takiego, że zapach był bardziej skondensowany. Podejrzewam, ze gdybyś więcej piła, to problem by mógł zniknąć. Jednak powtórzę, lepiej dmuchać na zimne i zapytać lekarza :tak:
 
Roszpunka, ja pije okolo 4 litrow dziennie a moj mocz caly czas ma barwe pomaranczowa i zapach taki, ze mnie cofa z lazienki. Mysle ze masz racje z tym podwojnym filtrowaniem, plus jeszcze horomony...Co nie zmienia faktu, ze sprawdzic trzeba
 
Kochane, a po jakim czasie powinnam się zgłosić do lekarza?

Jestem w 20 tyg.ciąży. Od 4 dni mam luźne stolce, do wc chodzę 2,3 razy dziennie i nie ma tego aż tak dużo, tylko tak średnio (przepraszam za dokładność). Nic mi dodatkowo nie dolega i raczej nie zjadłam nic co mogłoby mi zaszkodzić. No może codziennie staram się zjeść mandarynkę, ale wątpie żeby to było przyczyną.

U ginekologa wizytę mam za 2 tygodnie, czy może powinnam iść do internisty w przyszłym tygodniu? Czy mogę zjeść np.pół słoiczka borówek (słyszałam że to też pomaga), albo wegiel (taki kupiony w aptece)?
 
Witam a czy biegunka w 35tc jest normalna? schudlam ostatnio przez to 3 kg!!! warzylam 65 t teraz 62!! zamiast przytyc chudne
 
ja to nie iem ale ja na waszym miejscu bym sie zglosila do lekarza, ja bedac w ciazy dzwonilam i pytalam o wszystko co mi sie wydawalo podejrzane, co do biegunki.. zeby przez nia tyle schudnac... a jak dlugo masz ja czarnulka? bo Ty masz biegunke, brzuszek Ci twardneje, moze Ci sie porod zbliza??

a i tych mandarynek sie nie powinno jesc w ciazy, wlasciwie zadnych owocow cytrusowych, zarowno podczas ciazy jak i karmienia piersia, moga wywolywac alergie, bole brzuszka dzidzi i w ogole niestrawnosc.. na pozniejszym etapie ciazy zgagi itd... zadnych kwasow dziewczyny :no: ;-)
 
tak brzuszek twardnieje i to czesto pisalam o tym w innym poscie ale dziewczyny mowia ze 35tc jest to normalne. biegunke mam od ok tygodnia i do tego niemoge jesc bo zaraz brzuch boli .
Bylam u swojego lekarz a on mowi ze to normalne!!! a mi od tego az slabo jest czasami!
 
reklama
czarnulka chyba nie masz zaufania do swojego lekarza a tak być nie może.zmień go to może ciebie to choć ciut uspokoi na kogoś godnego zaufania.
fakt biegunka trwa zbyt długo może zamiast iść do gina przejdź się do lekarza ogólnego.może twój organizm oczyszcza się do porodu w końcu jeszcze dwa trzy tygodnie i będziesz mogła rodzić:sorry2:
ubytek wagi może być spowodowany odwodnieniem utratą wody staraj się uzupełniać płyny i powinno wszystko wrócić do normy.
gdzieś tam pisałaś że bierzesz dużo nospy forte może za dużo i organizm się broni.....
 
Do góry