reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

reklama
już kiedys chyba była mowa o tym, że urosept to tak średnio w ciaży, co prawda lekarze czasami zalecają, ale lepiej to skonsultować, bo na ulotce jest, że nie zaleca sie jego stosowania w ciąży. ale na pewno można sobie kupić prouro (żurawina plus witamina C), dużo pic wody i latać do toalety jak tylko się zachce, zeby nie wstrzymywać moczu i nie przetrzymywać bakterii w cewce i pęcherzu
 
Ja mam tzw Kolkę prawej nerki i leżałam w szpitalu. Lekarz powiedział że muszę robić badania moczu do końca ciąży średnio co tydzień, może dojść do zakażenia organizmu a wtedy dzieciątko umrze. Byłam załamana. Teraz biorę no spę forte, pije 4 l płynów dziennie i jestem w stałym kontakcie z lekarzem. Teraz już wiem, że nie można się załamywać i o wszystko trzeba pytać lekarza.
POZDRAWIAM
 
ja osobiście polecam oprócz herbaty żurawinowej (można dostać w sklepach) bardzo prosty i skuteczny sposób: zakwaszanie wody cytryną. Bardzo pomaga w zapobieganiu zapaleniom pęcherza. Przy problemach tej cytryny daje się naprawdę sporo, nie łyżeczkę do szklanki, tylko do każdej porcji wody wcisnąć dużo cytryny. Wiem co mówię, bo wskutek wypadku nie mam jednej nerki i profilaktyka jest u mnie bardo ważna, bo o tą jedną wiadomo muszę dbać. Oczywiście i tak każdą infekcję należy skonsultować z lekarzem! Ale to zawsze dobry sposób na zapobieganie.
 
Białkomocz, podwyższone ciśnienie i opuchlizna mogą świadczyć o gestozie. Znam skutki zlekceważonych przez lekarza objawów zatrucia ciążowego. Moja ciotka to miała, ale lekarz nie zwrócił na te "drobiazgi" uwagi. Okazało się, że przez gestozę łożysko odklejało się już od kilku tygodni przed porodem. Poród zakończył się cc, dziecko było silnie niedotlenione, reanimowane przez 40 min. Niestety po dziś dzień jest jest niepełnosprawne (z powodu niedotlenienia większa część mózgu obumarła). Jest jak roślinka i potrzebuje opieki 24h/dobę. Radzę nie bagatelizować takich objawów.
 
Witam serdecznie.
Mam do Was serdeczną prośbę.
Otóż jestem w 30 tygodniu ciąży i od wczoraj zaatakował mnie okropny katar połączony z kaszlem i wieczornym bólem gardła. Oczywiście dzisiaj zgłosiłam się do lekarza, który stwiedził u mnie zapalenie górnych dróg oddechowych oraz przepisał mi stosowne leki. Wszystko byłoby ok, gdyby nie jedeno z perzpisanych z lekarstw - PECTOSOL (na kaszel). Dlaczego? Otóż po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że nie można używać go w ciąży!!! Więc jeszcze go nie przyjęłam. W związku z powyższym mam pytanie, czy któraś z WAS miała taki przypadek i mogła mi coś doradzić. To mój pierwszy dzidzia i nie chciałabym zrobić mu jakiejś krzywdy borąc niestosowny lek. Pozdrawiam wszystkie babeczki ;-)
 
Ja jakieś 3 tyg temu też przepchodziłam podobną infekcję. Stan jakby na chwilę przed zapaleniem oskrzeli. Miałam antybiotyki, które mogą brać ciężarne i syrop ziołowy Apipulmol. I to wszystko. Przeszło mi po ok 8-9dniach i jest ok. Do tego jeszcze piłam dużo herbatki z cytryną ( pół kukba herbaty i pół cytryny-uwielbiam).
Jak masz jakiś lek nie wskazany dla ciężarnych to nie bierz, pewnie to błąd lekarki. Wygrzewaj się w domku i zdrowiej :)
 
Witaj, najlepiej zadzwoń do swojego gina i zapytaj o ten lek, w ostatnim trymestrze można już przyjmować większość leków, ale lepiej mieć pewność. Ja też miałam taki problem ale gin wszystko wyjaśnił. Co do mleka z czosnkiem i miodem i syropu z cebuli to ja też się tak leczyłam. Polecam. Zdrówka życzę!!
 
reklama
Witam! Ja piszę ze szpitala. Trafiłam tu z powodu białka w moczu. Z każdym dniem mam inną ilość białka. Leżę już tu tydzień, a lekarz powiedział mi, ze zostaje do porodu... W moim moczu pojawiało się 1899mg/dl białka w moczu!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Nie bagatelizujcie tego! Białko zagraża życiu twojego dziecka!!!! Jestem w 34tc, dziecko jest cały czas monitorowane, jeżeli będzie coś nie tak przedwczesny poród!
 
Do góry