reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby w ciąży

Dołączył(a)
20 Styczeń 2011
Postów
5
Miasto
Crawley
witam wszystkie mamusie i oczywiscie przyszle mamusie;)
jestem w 7 mc ciazy do tej pory nie mialam zadnych problemow w tej chwili mam dosyc krepujacy problem, niedawno zaowazylam zmiane zjadujaca sie na wardze sromowej. ta zmiana wyglada jak zylak nie mam pojecia co mam robic czy isc z tym do lekarza ? czy to moze byc niebezpieczne? jezeli ktoras z was miala cos podobnego prosze o rade.
 
reklama
mam mały problem robiłam hbs ale wychodzi na ujemny dodatni i tak nie wiedza i 2 razy kuli i po 2 kuciu po wynikach kazali zaś bo nie maja pewność. czy to może jakoś zagrozić moejej ciąży?

po czym rozpoznac żółtaczke
 
Obecność we krwi antygenu HBs jest dowodem na zakażenie pacjenta wirusem HBV. Sam wynik HBsAg nie pozwala jednak na różnicowanie, jaka jest to postać zakażenia (ostre lub przewlekłe) oraz czy jest to zakażenie aktywne (z czynną replikacją wirusa) czy nieaktywne. Do tego służą inne badania poszerzające diagnostykę u pacjenta HBs-dodatniego.

Jeżeli w ramach badań lekarskich, u pacjenta po raz pierwszy w życiu stwierdza się dodatni wynik HBsAg, wymaga to pilnej konsultacji z lekarzem. Zwykle konieczne jest dodatkowe wykonanie oznaczenia prób wątrobowych oraz antygenu HBe i przeciwciał anty-HBe.

Więc dopytaj na wizycie lekarza prowadzącego jakie badania Ci zlecił i w jakim kierunku bo chcesz wiedzieć co się z Tobą dzieje. Raczej niemożliwe jest żebyś miała raz wynik dodatni innym razem ujemny, najprawdopodobniej nastąpił błąd w laboratorium.
 
Chciałam bym sie was zapytać czy któraś z was w ciązy miała lekko podwyższony HBS?

Jak tak to jak to się skończyło, poród, dziecko itp
 
znalazłam coś takiego
Antygen HBs

W ostatnich tygodniach ciąży przeprowadza się badanie krwi w kierunku żółtaczki zakaźnej typu B. Jeśli okaże się, że matka jest nosicielką wirusa, dziecku trzeba zaraz po urodzeniu podać immunoglobulinę, by nie doszło do uszkodzenia wątroby. Personel szpitala musi natomiast zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów, którym poddaje matkę, by uniknąć zakażenia.

I TO :
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/hbs-15084/
 
Mineralna kocica, powtórz jeszcze raz badabie na HBS bo moze sie okazac ,że jesteś nosicielem wzwB , jeżeli wynik z innego laboratorium wyjdzie również pozytywny proponuje udac sie do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni chorób zakaźnych i tam już sie Toba zajma, tzn. zrobia dalsze badania celem wykluczenia bądź potwierdzenia nosicielstawa wzw B.I tak jak pisała poprzedniczka jeśli sie okaże ,ze jesteś nosicielem wzw B, Twoje dziecko w ciagu kilku godzin po porodzie powinno otzrymać immunoglobulinę i szczepionke p-ko wzw B.Ale spokojnie , najpierw powtórz jeszcze raz HBS poniewąz w ciąży wynik moze wychodzic mylnie dodatni,
 
mineralnakocico, Hbs może być jedynie dodatni lub ujemny, nie może być "podwyższony" czy "lekko podwyższony"
Albo jest albo go nie ma.
 
reklama
ja w pierwszej ciazy nie chorowalam, mialam na poczatku zagrozenie ciazy a na koncu juz podejrzewali zatrucie organizmu - tzn., zle wyszlo mi badanie moczu ale to bylo tuz przed ciaza, urodzilam, spr mocz dziecka i wypuscili do domu hihihi
 
Do góry