reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Monix - a kiedy się zaczęła próchnica u twojego malucha? Sama ją zauważyłaś czy dopiero "wyszło" to na kontroli u dentysty?
 
reklama
Problemy z ząbkami zaczęły się kiedy Maciek miał 11miesięcy. Zauważyłam żółty nalot i udałam się do dentysty. Ząbki zostały oczyszczone i pomalowane fluorkiem. Dostawał Zymafluor. Niestety niewiele to pomogło. Jeśli chodzi o higienę, myłam małemu ząbki od momentu pojawienia sie pierwszego. Najpierw pastą dla maluszków, potem elmexem do zębów mlecznych. Pociesza mnie fakt, że moje mleczaki, też nie były rewelacyjne, a teraz nie mam problemów z zebami. Może z moim synkiem będzie podobnie.
 
Przesylam spoznione (trudnosci z polaczeniem do sieci) podziekowanie za rade. Maly tego samego dnia poczul sie lepiej, to moja pierwsza dzidzia i bylam wowczas bardzo zaniepokojona, jeszcze raz- dzieki.
 
Jak często chorują wasze maluchy? Mój do niedawna był okazem zdrowia, ale niestety nagle się to zmieniło. Nie wiem czy to dlatego, że poszedł do przedszkola czy też może to naturalne u 3 latków? Jak jest u was? Czy dajecie jakieś środki na uodpornienie?
 
Przedszkole. Jak mówi mój pediatra, ze wzgledu na rozwój społeczny przedszkole jest świetnym miejscem i na trenowanie systemu immunologicznego również :wink: Z badań wynika, że najwieksza zachorowalnośc jest wsrod dzieci z maluszków i Iklasy szkoły podstawowej. Szymek w pierwszym roku chodzenia do przedszkola chorował średnio co 2 tygodnie, przed tym był okazem zdrowia. Faktem jest, że głównie łapał jakieś niegroźne wirusówki, ale za to nieustannie. Teraz jest w grupie 5- latków i mam nadzieję, że będzie lepiej. Na pocieszenie zawsze sobie mówie, że im więcej chorób w czasie dzieciństwa, tym wieksza odporność potem. Trening czyni mistrza :wink: Sama była straszliwie chorowitym dziecięciem a teraz, nawet czasem bym chciała tak sobie paść na troszkę :D pozdrawiam ania
 
Zapewne już rozwiązałaś swój problem wymiotującego dziecka, ale chciałabym się podzielić z informacją dot. wymiotów. Mój prawie trzyletni synek trafił do szpitala na skutek wymiotów, których nie byliśmy wstanie niczym powstrzymać. Powodem był wirus (byliśmy pewni że niczym się nie zatruł był znami przez cały weekend) Przez trzy doby był nawadniany kroplówką. Po powrocie ze szpitala wirusik zaatakował mnie (horror bo to był 4 miesiąc ciązy) ale już wszystko ok. minęło 3 tygodnie od tego czasu. Wirusik mógł przywędrować z przedszkola ... albo z powietrza. Pozdrawiam AgaO
 
Cześć!
Mój starszy syn przez pierwsze 3 lata życia w ogóle nie chorował, za to po pójściu do przedszkola zaczął sie maraton... Już myślałam, aby zabrać go z przedszkola ale lekarka poleciła mi LUIVAC - tabletki. Należy wziąć dwie serie w odstępie miesiąca. Od tego czasu mój syn miewa najwyżej katar. Jestem bardzo zadowolona i czekam, aż moje młodsze maleństwo skończy 3 lata, aby także podać mu ten środek. :)
 
reklama
Agnexx - napisz mi czy to jest środek homeopatyczny czy roślinny? Te tabletki dziecko ma ssać czy są do połykania?
W jakim wieku są obecnie twoje dzieciaczki?
Pa!
 
Do góry