reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby :/

reklama
Ja tez jestem ostrożna jeśli chodzi o szczepienia. W Hiszpanii na szczęście nie szczepi się noworodków w pierwszej dobie życia więc to mam z głowy. Pierwsze szczepieie chce odłożyć do 6 mca, nie dam żadnego rota ani pneumo, a meningokoki poczekam do roku i dam jedna dawkę zamiar czterech. Bo tutaj meningokoki są obowiązkowe i bez tego mi dziecka do zlobka nie przyjmą. A mmr też będę odwlekac tak do 2 latek. O taki mam plan :)
 
Aylin popieram z rota, to samo mówiła nasza pediatra, zwlaszcza, że jak dziecko nie idzie do żłobka od 6 mc to w ogóle nie ma sensu szczepić. my nie szczepieni
a co do mmr to można rozdzielić, osobno odre, świnke z różyczką chyba, objawy nieporządane i tak wywołuje szczepionka odry.. a myśmy mieli mmr+ ospe i było niefajnie, na szczęście inne szczepienia zniósł dobrze, bo jakby było coś nie tak to bym zwlekala jeszcze
wszystko zalezy od dziecka, jakie sie urodzi w jakim stanie, z wagą, kiedy itp.. takie jest moje zdanie

została nam 2 dawka ospy ale jakoś nie po drodze nam jest id ponad roku :szok: musi być zdrowy a co chwila katar ma
 
Doliores właśnie nie ma mmr osobno. Moja różyczkę złapała wiec sie pytalam czy jest osobno bo nie ma sensu szczepić na cos co juz przechodzila. I to jest w jednym. Ospy nawet pod uwagę nie bralam
 
Aylin a to się zdziwiłam bo jak ja szukałam to wydawało mi się, że znalazłam te szczepionki, może u nas nie dostępne są albo coś..
 
Mi tez sie coś obiło o uszy że mmr można rozdzielić ale nie dam sobie ręki uciąć. A w Hiszpanii wycofali tą szczepionkę na ospę tzn dopiero po 10 roku życia można podać. Dziwne...
 
reklama
Do góry