reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chorowanie w czasie porodu

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Jestem totalnie zalamana. Wczoraj mnie przewialo w nocy mialam juz zawalone gardlo z nosa lecialo na scianki gardla strasznie. Walcze dzis wszystkim co sie da ale czuje ze robia sie zatoki. Jak nir przejdzie jutro ide do lekarza. A najgorsze ze porod mam za 4 dni. Czy ktoras byla chora w czasie porodu? Czy dziecko sie zarazilo? Gdzies czytalam na forum ze jak kobeita byla przeziebiona to dziecko sie zarazilo i od razu dostalo antybiotyk ;( strasznie sie boje. Dbalam o siebie cala ciaze takiegkoo koniec cos takiego.
 
reklama
Ciężko powiedziec jak to bedzie. Ja zachorowalam na drugi dzien po porodzie. Bylo masakrycznie, szwy ciagnely i bolaly a ja tak kaszlam, ze na lozku podskakiwalam, bol przeokropny. Z nosa cieklo, gardlo bolalo. Dziecka nic nie wzielo. I przez te 8 miesiecy, mialam zapalenie oskrzeli, rote a moja mala jakis robocop nic ja nie bierze. Ale to roznie moze byc. Z chorym dzieckiem w kazdym razie ze szpitala nie wypuszcza.
 
Ja byłam przeziębiona w trakcie porodu, dali mi po prostu zwykłą chirurgiczną maseczkę, żeby nie chuchać bezpośrednio na dziecko i nie zarazić. Pomogło.
P.S. Na przeziębienie nie daje się antybiotyków, więcej to szkody niż pożytku!
 
Ja mam w wypisie małego wpisane ze dziecko urodzone zdrowe, u matki objawy ostrej infekcji górnych dróg oddechowych. .. miałam zawalony nos i gardło. .. małemu pobrali krew, zbadali crp i wstrzymali się ze szczepionkami. Na drugi dzień wyszło ze cRP spada wiec mały jest zdrowy. Zaszczepili i w 3 dobie wypuścili nas do domu.
 
Ostatnia edycja:
Ja też zachorowałam dzień przed porodem po porodzie czułam się jeszcze gorzej odrazu położono mnie na pojedynczej sali wraz z dzieckiem i też dano mi maseczkę żebym nie zaraziła małego na druga dobę poprosiłam o antybiotyk bo czułam się coraz gorzej i czułam że bez antybiotyku się nie obejdzie bo bolało mnie gardło miałam stan podgorączkowy i katar i ogólnie czułam się fatalnie dostałam wtedy Amotax po dwóch dniach było już ok a mały się nie zaraził Myślę że maleństwa dostają z pokarmem na początku tyle przeciwciał że nie zarażają się tak szybko ZDRÓWKA ŻYCZĘ
 
ja miałam katar i stan osłabienia tuż przed porodem i powiem, że w czasie akcji porodowej wszystko ustało, choć czułam się słaba, ale to i tak mogłam się czuć tak po porodzie przecież, dziecko zdrowe
 
Ja bylam niedoleczona w momencie gdy musialam isc na wywolywanie porodu w 37tc. Nie mialam odebranego wyniku Gbs i musieli podac mi antybiotyk w trakcie porodu. Mialam jakas alergie na ten antybiotykbo chwile po podaniu zzaczelam strasznie kaszlec i gardlo mnie bolalo. Po drugiej dawce polowe mniejszej juz troche mniej zareagowalam.
Przez to mialam zawalony caly nos i gardlo i nie bylam w stanie dobrze oddychac podczas dalszego porodu. A na porodowce nie mieli nic czym mogliby mnie poratowac. Skonxzylo sie cc bo nie bylo postepow porodu i cale szczescie bo niebylabym w stanie oddychac przy parciu. mysle ze lepiej isc do lekarza zeby cos pomogl
 
Do terminu zostaly mi 2 dni. Prawie ciagle leze i probuje sie wykurowac. Najgorzej ten katar zatyka mi nos. Do lekarza nie mam co isc bo da antybiotyk pewnie a nie ejst jeszcze tak zle chyba. A wy dzieeczyny ktore tez chorowalyscie to normalnie moglyscie karmic piersia? Nawet po lekach? Po antybiotyku? Strasznie doluje mnie fakt ze nawet nie bede mogla pocalowac swojego dziecka jak sie urodzi ;(
 
Edyta mi gin po porodzie na obchodzi powiedział ze mam kupić XYLOGEL do nosa i zakrapiac i bezpiecznie można kp ...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
I ze w ciąży tez można :) do tego ten sztyft do nosa nie pamiętam jak się nazywa ...aromactiv tez może być :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry