reklama

Chorwacja samochoem

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez dib2, 14 Styczeń 2010.

1. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Wybieramy sie z meżem na wczasy do tego kraju. Zdecydowalismy jechać samochodem (samolot-mąż żle znosi podróze,a autokar - nie lubimy być od kogoś zależni). Ostatnio tak zaczelismy liczyć znależliśmy ładny domek niedaleko moża,paliwo też drogo nie wyjdzie bo to istri jest tylko niecałe 900 km. Martwią mnie jednak te wszystkie formalności. Ubezpieczenie na życie mamy w biurze, ale co z samochodem?no i ile potrzebujemy pieniędzy na płatne autostrady, winiety no i ubezpieczenia auta - to co jest na szybie samochod przyklejone.

Może któraś z mam ma jakąś rade co powinnam zabrać ze sobą?

2. Edyta L

Edyta L Zaangażowana w BB

My byliśmy w tamtym roku na Chorwacji samochodem. Wszystkiego dowiedziałam się ze strony CHORWACJA FORUM.

3. reklama
  4. nata001

nata001 Mama Julki

byliśmy z mężem dwa razy samochodem w Chorwacji raz w Makarskiej niedaleko Dubrownika a raz zrobiliśmy górę Chorwacji czyli od Jezior Plitvickich, poPiran (Słowenia)
    Ceny viniet zależą od tego jak będziecie jechać.
    My jechaliśmy Cieszyn - za przejazd przez Czechy (około 70km) nie płacisz bo jesteś tylko przejazdem potem Słowacja przez Bratysławę - vinieta miesięczna kosztuje z tego co pamiętam coś koło 50zł - więc bólu nie ma. Potem Austria - 10 dniowa vinieta około 70zł (można kupić ją w Cieszynie) najdroższa vinieta jest w Słowenii 6misięczna (mniejszych nie ma - przynajmniej nie było) kosztuje 35euro.
    a na terenie Chorwacji płacisz za autostrady na bramkach - kiedy byliśmy po raz pierwszy i przejechaliśmy prawie całą Chorwację wzdłuż autostradą zapłaciliśmy za całość w jedną stronę około 30 euro.

Co do ubezpieczenia sprawdź w swojej polisie na samochód OC/AC powinno tam być - u nas było nie dokupiliśmy innego.

mam nadzieję że pomogłam

5. kalam

kalam Zaciekawiona BB

Poleć forum