reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chory kręgosłup a poród

G

gość _199

Gość
Hej dziewczyny, potrzebuję porady.
Mam chory kręgosłup - kręgozmyk. Zupełnie nie wiem do kogo się udać po poradę na temat tego w jaki sposób mam rodzić. nie jestem pod opieką żadnego lekarza, bo tego się nie leczy, trzeba po prostu ćwiczyć, żeby wada się nie pogłębiała.
Może któraś z was też ma taką wadę kręgosłupa i mogłaby mi cokolwiek doradzić ;D
 
reklama
Rozwiązanie
ja już znalazłam ortopedę, który nie zbagatelizował problemu i powiedział, że poród naturalny mógłby mi zrobić krzywdę. Na szczęście wszystko się rozwiązało.
To jest doktor czy osoba, która ma doktorat z rehabilitacji ? Bo jeżeli nie jest lekarzem, to nie wiem czy może dać jakieś zaświadczenie.
Tak to jest doktor i ma 2 specki i swoją klinikę rehabilitacji wiem że długie kolejki są do niej. Dostałam się tam po znajomości bo jestem jej bardzo daleką rodziną nawet się nie znamy szczerze ale może coś mi pomoże odnośnie mojego kręgosłupa i tego zaświadczenia. Szczerze gdyby nie przypadek nie wiedziałabym że skolioza może być przeciwwskazaniem do porodu naturalnego. Ale ostatnio skolioza się pogłębiła bo mój palec wskazujący i...
@ness. A może jakiś fizjoterapeuta by to ogarnął? Chyba ostateczną decyzję do sposobu przebiegu porodu podejmuje jednak ginekolog. Moim zdaniem wszystko będzie zależało od tego jak kręgosłup będzie zachowywał się w ciąży - czy schorzenie np. się nie nasili. Także dobrze by było być pod stałą opieką ortopedy i to kontrolować. Nie wiem który stopień zmiany masz - ale w III i IV stopniu jest duże prawdopodobieństwo nasilenia zmian i postępu zwyrodnienia, co jest wskazaniem do cc.
 
@ness. A może jakiś fizjoterapeuta by to ogarnął? Chyba ostateczną decyzję do sposobu przebiegu porodu podejmuje jednak ginekolog. Moim zdaniem wszystko będzie zależało od tego jak kręgosłup będzie zachowywał się w ciąży - czy schorzenie np. się nie nasili. Także dobrze by było być pod stałą opieką ortopedy i to kontrolować. Nie wiem który stopień zmiany masz - ale w III i IV stopniu jest duże prawdopodobieństwo nasilenia zmian i postępu zwyrodnienia, co jest wskazaniem do cc.
Póki co kręgosłup nie boli aż tak. Kiedy mialam 15 lat był I stopnia. Miałam mieć rezonans żeby zobaczyć co się dzieje, ale założyłam aparat na zęby, potem niespodziewanie zaszłam w pierwszą ciążę i dopiero będę miała rezonans w lutym 2021.
Zastanawiam się czy mogę mieć znieczulenie do kręgosłupa w razie CC.
 
To akurat wiem, ale ortopeda nie jest wstanie nic mi powiedzieć i odsyła do neurologa, on do ortopedy i tak w kółko.
Musisz mówić im konkretnie że potrzebujesz odpowiedzi a nie spacerków między lekarzami. Ortopeda musi wystawić Ci zaświadczenie do ginekologa jeśli widzi wskazanie do CC, a to powinien określić przecież po zapoznaniu się z historią choroby.
 
Najlepiej by było jakbyś poszła do szpitala w którym chcesz rodzic i poprosiła i konsultacje. Ginekolog prowadzący ciążę samodzielnie nie podejmie decyzji o ewentualnej cesarce bo jest ginekologiem, nie ma obowiązku znać się na ortopedii.
 
Najlepiej by było jakbyś poszła do szpitala w którym chcesz rodzic i poprosiła i konsultacje. Ginekolog prowadzący ciążę samodzielnie nie podejmie decyzji o ewentualnej cesarce bo jest ginekologiem, nie ma obowiązku znać się na ortopedii.
teraz ciężko z jakimikolwiek konsultacjami przez wirusa. Jeszcze nie mam wybranego szpitala, w którym będę rodzić. Mój gin niestety nie pracuje w szpitalu ;/ Ale dziękuje za nakierowanie, gdzie mam się udać.
 
reklama
reklama
Hej dziewczyny, potrzebuję porady.
Mam chory kręgosłup - kręgozmyk. Zupełnie nie wiem do kogo się udać po poradę na temat tego w jaki sposób mam rodzić. nie jestem pod opieką żadnego lekarza, bo tego się nie leczy, trzeba po prostu ćwiczyć, żeby wada się nie pogłębiała.
Może któraś z was też ma taką wadę kręgosłupa i mogłaby mi cokolwiek doradzić ;D
No to cieakwe ja mam skolioze ||stopnia mam tak krzywy gregoslup i niewiem czy to sie nie poglebilo fakt boli mnie czesto kregoslup....ale u Ciebie to niewiem jak aie nie leczy tylko trzeba cwiczyc....
 
Do góry