reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chory przedszkolak

A i mam jeszcze takie pytanko. Czy wasze 7 i 8 latki same dmuchają nos jak czują, ze mają zapchany??
Bo mój 8 latek chodzi z tymi gilami i ma gdzieś dmuchanie nosa, a czasami ledwo oddycha albo gile już mu z nosa wystają- musze latać za nim z chusteczką i prosić , żeby wydmuchał nos- jak z niemowlakiem.

Czy wasze dzieci w podobnym wieku same sie obsługują w sprawie kataru??/ Czy też nadal gonicie za nimi z chusteczkami??
 
reklama
do truskawa07 Jeśli mogę wtrącić :-) Mój 9 latek sam wydmu****e nos, jak mu zaschnie coś to użyje marimeru, ale każde dziecko jest inne, wyjątkowe. Ja zawsze to w łumaczyłam mu, żeby wydmuchał ten nosek, ale tak wizualizowałam, żeby wiedział co w tych gilach siedzi. Po tym już sam smarkał bez problemu.

Zapytaj się czy chciałby, aby mu koledzy zwrócili uwagę, czy mama.
Pozdrawiam
 
syn mojego męża jest w podobnym wieku i również trzeba go ciągle upominać aby wydmuchał nos (przynajmniej jak jest w domu, a do szkoły go matka z katarem nie puszcza :eek:) a i nawet przy ciągłym upominaniu woli "ciągać nosem" ;-)
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi;-) mam nadzieję, że nie długo się ogranie. Mam nadzieje, że jak będzie miał 10 lat już sam będzie dmuchał nos.
 
tak chodzi mi o to, że trzeba mu przypominać bo sam nie wpadnie żeby nos wytrzeć;-)
Dziś 4 dzień brania antybiotyku a tu nadal gorączka, katar okrutny i kaszel się zaczyna - zwariuje...
A i siostrę już zdążył zarazić;-(
 
kurczę a po co ten antybiotyk? na kaszel i katar? :no: ... zaczyna się sezon przeziębień i w co drugim poście czytam że na byle przeziębienie przepisuje się antybiotyk ... normalnie załamuję ręce :-( antybiotyki działają tylko i wyłącznie na zakażenia bakteryjne! tylko! i absolutnie nie pomogą jeżeli jakaś choroba jest wirusowa (a tak jest w 90% przypadków) wręcz tylko zaszkodzą, wyjałowią organizm (i jeszcze się grzybica przyplącze) a przez to osłabią jeszcze bardziej ... zgroza z tymi lekarzami :-(
 
małego w niedzielę złapało obustronne zapalenie ucha środkowego- ale Pan doktor mi powiedział, że tak to jest jak się nosa nie dmucha i bakterie z zatok przechodzą do uszu.

uszy go już nie bolą, ale katar i kaszel nadam ma i ta gorączka;-(
 
no niestety uszy, nos i gardło są połączone więc zwykle przedłużająca się infekcja jednego przenosi się na drugi itd. :-( z tym że ja osobiście jak byłam mała to miałam co chwilę zapalanie ucha a jakoś nikt nie przepisywał na to antybiotyku tylko krople do uszu :-( i działało ... myślę że gorączka może się jeszcze utrzymać po zapaleniu ucha no jak się już bierze antybiotyki to trzeba brać do końca, ale chociaż oprócz probiotyków podawaj synowi także jogurty i inne (zawsze 2h przed lub po antybiotyku, tak samo jak osłony z tabletek)
 
reklama
Co do antybiotyku...nasza pani doktor 3 razy nam zlecala inhalacje sracje z leków, ,bo infekcja wirusowa itd. I niestety nigdy poprawy nie było. Dziecko mi się tylko męczyło.dostala antybiotyk o jak nowo narodzona. Antybiotyk podawano mimo że nadal infekcja była wg . lekarza wirusowa. ...w naszym wypadku pomaga zawsze antybiotyk. Pewnie że wolałabym nie podawać ale jal mam męczyć dziecko inhalacjami które i tak nie pomagają. ..
 
Do góry