reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny- czyli co jak i kiedy.......

My po świętach chcemy, bo niestety w święta nie ma tutaj w parafii. A przyjęcie w lokalu, już raz robiłam większą imprezę u nas w mieszkaniu (roczek Tosi) i stwierdziłam nigdy więcej :/. Sama do wszystkiego, bo mąż w pracy, ugotuj, posprzątaj itp itd. A teraz mamy pieniążki z becikowego i nawet się długo nie zastanawialiśmy :). A tutaj chcemy: Gospoda Śląska - dom przyjęć, Rybnik ul. Zagłoby 3 - niepowtarzalna atmosfera, kuchnia śląska, regionalna, staropolska, najlepsze imprazy, wesela, okolicznościowe, konferencje, bankiety, szkolenia, śląsk, niedobczyce, rybnik, gliwice, mikoĹ. Obiad + kawa z tortem (zamiast ciastka) i napoje. Żadnej kolacji, burżuj nie jestem ;). Oczywiście dla teściowej mojej za drogo, ale krótko ucięłam jej gadkę, że to nAsze pieniądze i robimy co chcemy. A zwłaszcza, że jak mieszkają od nas 200 m, to jak robiłam roczek to nikt nie przyszedł mi pomóc sam z siebie. a wiedzieli ile roboty :/. no i pomieść 15 dorosłych+ osoba na wózku + małe dzieci na ok 20 m ;).

A ubranko... Dostała Mała od prababci ładną sukienkę, różową zresztą i w tym do chrztu. Żadnych betów i niewiadomo czego...

Citronka a to można mieć chrzestnych jednej płci?
 
reklama
A my planujemy Chrzciny na Agroturystyce u Tesciow na Podkarpaciu. Tam jest duzy salon, wiec wszyscy sie zmieszcza. Chrzciny dla najblizszej Rodziny- 13 osob (juz z nami) :-) Moja Rodzinka tam przyjezdza na 2 dni, wiec bedzie przyjecie 2-dniowe :-) Chrzestnym bedzie moj Brat, a chrzestna Marcina Siostra :-)
Planowalismy date 24 marzec (sobota), ale nie wiemy czy sie ksiadz zgodzi, bo wtedy sa rekolekcje i idziemy do niego zapytac w niedziele. Jesli sie nie zgodzi, to bedziemy robic chrzciny w kwietniu :-)
Ubranka dla Milenki jeszcze nie kupilam, ale planuje jakas ladna sukieneczke kupic :-)
 
Ostatnia edycja:
chapicha nigdzie nie jest napisane ze musi byc kobieta i meszczyzna :-p nasz ksiadz nic nie powiedzial :)
Anisia ladny garniturek :)
 
My chcieliśmy do starszej dwóch chrzestnych i nam ksiądz wyskoczył z czymś takim :
W Kodeksie Prawa Kanonicznego napisanego po łacinie stoi: "Patrinus unus tantum vel matrina una vel etiam unus et una assumantur", co na język polski przetłumaczono: "Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych". Słowo "dwoje" powstało z przetłumaczenia "unus et una" co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "jednego i jedną". Z tego zapisu wynika, że rodzice chrzestni powinni być różnej płci..
i dlatego pytam :).
 
chapicha my już też po rozmowie z księdzem i uznał że w wyjątkowych sytuacjach jest to dopuszczalne więc my stwierdziliśmy że to właśnie jest taka wyjątkowa sytuacja :-) bo naprawdę nie mamy nikogo na ojca chrzestnego, jedyny rozsądny kandydat to mój brat ale on już jest chrzestnym Wiktorka więc nie chcę go obarczać kolejnym obowiązkiem. Nam tez powiedział że może byc tylko jeden chrzestny ale stwierdził że nie bedzie nam robil problemów. Mysle że to poprostu zależy od czlowieka i jego dobrych chęci. A ile płacisz w lokalu za takie chrzciny (tort + obiad).
 
Ostatnia edycja:
Sam obiad (dwudaniowy+ kompot+ chyba deser [muszę się dowiedzieć czy napewno]) 33 zł.
nie wiem jeszcze po ile mają torty (nie chcą, żeby swoje przynosić, chyba, że napiszę oświadczenie, że to na "własne ryzyko"). Ale liczę, że ok 50-60 zł.
Ja myślę, że w sumie koło 50-55 zł osoba.

No właśnie, dużo zależy od człowieka, jaki jest.
 
Citronka a ile miesięcy miał Twój Wiktorek, jak Go chrzciliście?
My też poczekamy, jak będzie cieplej-pewnie maj. A ile kosztuje u Was talerzyk od osoby? bo u nas około 90-120zł.
 
my będziemy chrzcić w niedziele wielkanocna. Będzie tylko najbliższa rodzina czyli 12+dziecko. Chrzesną będzie moja siostra a chrzesnym siostrzeniec P. Ubranko, które planuje kupić: ubranko do chrztu 68NOWOŚĆ 5cz,(sweterkiMAŁGOSIA) (2170809294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Może się komuś spodoba bo są śliczne.
U nas w Gdańsku też są ceny od 70 do 100zł za osobę co nie oznacza, że nie można znaleźć taniej. My będziemy robić w restauracji przy hotelu. Koszt 50-60zł.
 
reklama
Do góry