reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny- czyli co jak i kiedy.......

Citronka a ile miesięcy miał Twój Wiktorek, jak Go chrzciliście?
My też poczekamy, jak będzie cieplej-pewnie maj. A ile kosztuje u Was talerzyk od osoby? bo u nas około 90-120zł.

wiktor miał wtedy 3,5 miesiąca.

Mnie w restauracji szefowa podała 2 opcje. 1) 85 zł za napoje, krem warzywny, drugie danko, tort, kawa cisto i zimna płyta. 2) 68 zl napoje,krem warzywny, drugie danko, tort, kawa, ciasto, barszcz z krokietem. Spróbujemy jeszcze cos po negocjować bo gdy chrzcilam wiktorka to płaciłam 70 zł a miałam i zimną płytę i barszcz na koniec.
 
reklama
To u Was jest jakoś Tanio. Ja to już nie wiem, kogo należy zaprosić,czy brata mojej mamy i wszystykich braci taty. Jak się ich zaprosi, to moja mama pewnie powie, że trzeba też i ich dzieciaki zaprosić. Tak to samej bliższej rodzinki od mojej strony by się zebrało ze 30 osób. Od męża to z 5. Powiem Wam, że u mojej rodzinki to zawsze sporo osób na takie imprezki zapraszają, ale to chyba za dużo i ze 4 tysie trzebaby wydać, co mi się nie uśmiecha. Nie wiem w ogóle już kogo na chrzestnego wziąść, bo chrzestną chce być siostra choć ma już dwójkę. Dlatego siępewnie u nas przeciągnie do maja wszystko, zanim się coś postanowi:-).
A u Was nie ma tradycji, że chrzestna ubranko kupuje?
 
Ostatnia edycja:
Alice u nas jest tak, że chrzestna kupuje białą szatkę.
Z czy muszę powiedzieć, że ma nie kupować, bo mamy po Tosi. No i świecy też nie chcę, bo też po Tośce. Ale pytanie, czy to przejdzie przy teściowej :| (chrzestną będzie siostra mojego).
Ja bym nie zapraszała rodzeństwa rodziców - u nas liczba gości wzrosłaby do 35. Tylko najbliżsi- nasi rodzice, rodzeństwo i chrzestni.
 
My też będziemy zapraszać tylko rodziców i rodzeństwo, babcie i jedną ciotkę która na wszystkie imprezy nas zaprasza. Oólem będzie 20 osób. Robimy w restauracji i koszt to będzie 670zł plus ewentualne dodatkowe napoje. W domu wszystkich nie pomieścimy i jednak to będzie duża wygoda dla mnie.
Chrzest mamy o 17 więc zaczniemy od ciepłej kolacji a później kawa ciasto i do domku.
Tą szatkę podobno kupuje chrzestna, ale o tym nie wiedzieliśmy i moja mama kupiła i szatke i świece:-p
Chrzest mamy 31.03-jak nic się nie zmieni bo miał być 25.02 ale trafiliśmy z Jasiem do szpitala i chrzestny również:-(I oby pogoda dopisała.
 
u nas cena za sam obiad to ok 60 zł + tort ok 100 zł i zastanawiam się czy w domu nie zrobić. mamy małe mieszkanie ale i tak z nami będzie 10 osób + 2 dzieci czyli damy rade. no chyba, ze teściowa zasponsoruje chrzciny bo często mówi, ze chce dużą imprezkę na ok 25 osób ale nic w tym kierunku nie robi tzn. nie szuka sali
no i y robimy 1 lipca, mielismy teraz w iwelkanoc ale chcę bartusia ubrać jakoś fajnie a teraz na to za zimno no i chcę potem zdjęcia w plenerze, juz fotografa wybrałam
 
Citronka, ja też Matiego chrzciłam jak miał 3,5 miesiąca, teraz chcę wcześniej:-)

Mati miał garniturek, ale pora roku była inna, poza tym było mu chyba nie za wygodnie, więc Mikołajowi wczoraj kupiłam biały wełniany komplet i uważam że super. U nas obiad kosztuje 68, bo taki zestaw wybraliśmy i deser 12 od osoby, a napoje są gratis. Kupiliśmy jeszcze paterę ciast i owoców za 120 zł.
 
A ja z drugiej strony :) W co się dziewczyny ubieracie na chrzciny swoich pociech? Mi jakoś kompletnie koncepcji brak, a chrzcimy w pierwszy dzień świąt
 
reklama
U nas ustalone- chrzciny 25 marca. Jutre ide z Mama na poszukiwanie ubranka dla Milenki i dla mnie i dla Mamy :-)

Ja chcialabym sobie kupic chyba jakas sukienke, ale to zalezy co mi wpadnie w oko w sklepie :-)
 
Do góry