reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny, urodziny i inne uroczystości

reklama
strega - mi sie to starsznie podoba a te cukiereczki są pyszne. Super pomysł!
powiedz mi jak się leci z maluszkiem ? mały potrzebuje jakiegoś paszportu czy coś ?
 
U nas alkohol będzie ale taki w małych ilościach. Ot 2 butelki szampana, 2 wina, parę piw na 16 osób. To nie wesele. Nie ma się co schlewać.
Najwyżej potem młodzi czyli dwudziestoparolatkowie przyjadą do nas i tu zrobimy imprezkę a Lenka zostanie u dziadków;)
Dziewczyny- ja się nie mam w co ubrać na chrzest!!! Moja mama mówi żebym włożyła spodnie i marynarkę (ten sam zestaw w którym chodziłam na egzaminy na studiach) ale ja nie chce. Będę wygladać jak mój R. jeszcze tylko krawatu by mi brakowało;)
Byłam dzisiaj na zakupach ale sukienki które mi się podobały na chrzest nie bardzo się nadają ;)
a Wy co zakładacie?
 
Wklej wklej koniecznie :)
I nie wiem czy tu kurczaczek zajrzy ale pisała na głównym że u jej o ile dobrze pamiętam znajomej chrzest trwa pół godz.
Noooooo...też bym tak chciała. Wchodzisz, chrzczą i wychodzisz. My niestety nie załapaliśmy się na to i mamy normalnie na mszy. Ja nie wiem jak moja Lenka tyle wysiedzi...wyleży? ;)
Dlatego chyba wezmę wózek i jak coś to ją ciach do wózka i do pokoju czy czegoś tam skąd wszystko słychać z zewnątrz ale nie z wewnątrz. A może pójdę tam od razu? ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
strega - mi sie to starsznie podoba a te cukiereczki są pyszne. Super pomysł!
powiedz mi jak się leci z maluszkiem ? mały potrzebuje jakiegoś paszportu czy coś ?

Elwiwas, dzieci zazwyczaj lataja na paszport albo na dowod ososbisty.
Ja narazie mam dla Mateusza tylko wloski dokument wazny rok...nasywa sie lascia passare i jest wloskim odpowiednikeim polskiego dowodu osobistego dla dziecka. W rzeczywistosci jest to swistek papieru ze zdjeciem. Niedawno sie zmienily przepisy i jest wazny tylko rok a nie jak 5 lat jak wczesniej. Wpisani sa w nim rodzice i dziecko moze podrozowac pod ich opieka.
Dla dorianna potrzebujesz dowod ososbisty albo paszport. Ja obecnie jestem na etapie zalatwiania polskiego dowodu bo chyba ma waznosc 5 lat zamiast roku. W Mateusza przypadku jestesmy na etapie potwierdzenia polskiego obywatelstwa... i dopiero pozniej dostamnie pesel, zamelduje go na stale i zlozymy wniosek o dowod albo polki paszport.
 
Do góry