reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

gabriela ale paranoja ten ksiadz ma chyba nasrane jak on smial Wam cos takiego powiedziec, idz do innej parafi, wielu moich znajomych nie po slubie chrzcilo dzieci w polsce musieli tylko obiecac ze sie pobiora.
dzieki za linki :) znalazlam pare co mi sie podoba, hmmm cuda!
jeszcze skonsultuje z mezulkiem i zakupujemy :)
 
reklama
gabriela ale paranoja ten ksiadz ma chyba nasrane jak on smial Wam cos takiego powiedziec, idz do innej parafi, wielu moich znajomych nie po slubie chrzcilo dzieci w polsce musieli tylko obiecac ze sie pobiora.
dzieki za linki :) znalazlam pare co mi sie podoba, hmmm cuda!
jeszcze skonsultuje z mezulkiem i zakupujemy :)

bylismy w innych parafiach,chca zaswiadczenie od naszego ksiedza ze zgadza sie na chrzest malego :-(a ze on sie nie zgadza to nie ma szans
 
Gabryjela proponuje udać sie do kurii biskupiej ksiadz nie ma prawa odmówić dziecku chrztu,tak jak nie ma prawa odmówic namaszczenia chorych!!!!
 
A my bylismy teraz w Pl zeby ochrzcic malego,ale niestety nic z tego:no:Nie mamy ślubu kościelnego i ksiadz nam odmowil,powiedzial ze jak Gabrys bedzie duzy i bedzie chcial byc katolikiem to sam sie ochrzci i ze nie ma co robic katolikow na sile :shocked2:i ze probujemy tworzyc nowa wiare,i ze nawet sam papiez nam nie ochrzci :-( a na koniec dodal cytuje Pan Bóg raz juz dal wam znak bozy ,ze tak nie mozna bez slubu koscielnego ,zabierajac wam pierwsze dziecko:wściekła/y: (zmarlo 2 dni po po porodzie ktory byl w 26 tygodni ciazy ),jestem zla i juz mam dosyc a nie chce tutaj chrzcic!!!!

masakra , ja bym zrobiła taką awanture że cała parafia by słyszała . cham skończony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Agatka ma racja złóżcie na niego skarge !! KSIĄDZ NIEMA PRAWA ODMÓWIĆ CHRZTU ..1
A za ten tekst o dzidzi odemnie dostałby w pysk .
 
Gabryjela proponuje udać sie do kurii biskupiej ksiadz nie ma prawa odmówić dziecku chrztu,tak jak nie ma prawa odmówic namaszczenia chorych!!!!


Otóż to!!! a g.ó.w.n.o (przepraszam), księdzu do tego, czy rodzice są małżeństwem czy nie!!! to nie jego zasrany interes!!! spróbuj jeszcze raz z nim pogadać, a jak powie NIE, to tak jak mówi Agata, idź do kurii i się nie szczyp!!!

My prawdopodobnie 26 grudzień, ale to jeszcze nic pewnego...
 
My nie mamy ślubu, ksiądz też nie chciał ochrzcić.
Powołałam się na prawo kanoniczne, wg którego ksiądz nie może odmówić dziecku chrztu :-)
Była długa dyskusja, ale się udało.
A prawo kanoniczne znalazłam w internecie
 
Nie mam szans nawet z biskupem,jak to sie mowi reka reke myje,hehe koledzy...od imprezowania...

ale nie poddaj sie,lece pod koniec listopadado PL i z wydrukowanym prawem kanonicznym ide do niego :) jak on nie bedzie chcial ochrzcic to niech mi da tylko to zaswiadczenie

a co najlepsze tego nie chce ochrzcic a na msze jak tamto zmarlo wzial...nie slubnego nie ochrzcze ale za nieslubne kase wezme ...ot to polityka :))
 
Poproś babcię, żeby poszła do księdza poprosić o chrzest w ostatczeności. Ochrzścić dziecko mogą nie tylko rodzice, ale jeśli babcia jest katoliczką "w pełnym" tego słowa znaczeniu wg księdza, to jej nie będzie mógł odmówić, jeśli obieca, że dziecko wychowane będzie na katolika. To też podobno działa, chociaż mój ksiądz nie robi takich problemów i chrzci każde dziecko. O tym sposobie właśnie ksiądz mi powiedział...
Mój ksiądz powiedział mojej koleżance, że da jej ślub kościelny mimo, że jej facet jest nie chrzczony, nie ma bierzmowania i innych tam pierdół (wcale nie musi być wg niego). A zrobi to dlatego, że moja koleżanka bardzo pragnie mieć ślub kościelny bez zmuszania to przyjęcia sakramentów swojego faceta. Czasami zdarzają się prawdziwi księża, którzy są dla ludzi a nie dla pieniędzy...
 
Poproś babcię, żeby poszła do księdza poprosić o chrzest w ostatczeności. Ochrzścić dziecko mogą nie tylko rodzice, ale jeśli babcia jest katoliczką "w pełnym" tego słowa znaczeniu wg księdza, to jej nie będzie mógł odmówić, jeśli obieca, że dziecko wychowane będzie na katolika. To też podobno działa, chociaż mój ksiądz nie robi takich problemów i chrzci każde dziecko. O tym sposobie właśnie ksiądz mi powiedział...
Mój ksiądz powiedział mojej koleżance, że da jej ślub kościelny mimo, że jej facet jest nie chrzczony, nie ma bierzmowania i innych tam pierdół (wcale nie musi być wg niego). A zrobi to dlatego, że moja koleżanka bardzo pragnie mieć ślub kościelny bez zmuszania to przyjęcia sakramentów swojego faceta. Czasami zdarzają się prawdziwi księża, którzy są dla ludzi a nie dla pieniędzy...
Babcia czyli moja mama byla i tez nic nie wskurala ,a co jescze lepsze to w spisie parafian u ksiedza na kompie jej nie bylo...bo nasz ksiadz to ma taki spis i inwenteryzacje prowadzi hehe ile samochodow ludzie maja,jaki telewizor ,pralka lodowka hehe a teraz zarzyczyl sobie od kazdej rodziny w parafii po 200 zl na cos tam...sxzkoda slow do tego ksiedza...jeden ojciec z innej parafi powiedzial mi ze jak 4 lata juz nie mieszkam u siebie w parafi to moge wziasc zaswiadczenie z parafii tu w uk nawet angielskiej przetlumaczyc i on mi ochrzci malego i chyba tak zrobie
 
reklama
Babcia czyli moja mama byla i tez nic nie wskurala ,a co jescze lepsze to w spisie parafian u ksiedza na kompie jej nie bylo...bo nasz ksiadz to ma taki spis i inwenteryzacje prowadzi hehe ile samochodow ludzie maja,jaki telewizor ,pralka lodowka hehe a teraz zarzyczyl sobie od kazdej rodziny w parafii po 200 zl na cos tam...sxzkoda slow do tego ksiedza...jeden ojciec z innej parafi powiedzial mi ze jak 4 lata juz nie mieszkam u siebie w parafi to moge wziasc zaswiadczenie z parafii tu w uk nawet angielskiej przetlumaczyc i on mi ochrzci malego i chyba tak zrobie

HEHEHEHE to niezłego masz księdza, nei zazdroszczę... Zrób tak jak Ci doradzono, powinno się wszystko udać... Trzymam kciuki
 
Do góry