reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty

My jesteśmy w takiej samej sytuacji ,tyle,że planujemy kiedyś kościelny.Myślę,że nie będzie problemu ze znalezieniem księdza który udzieli chrztu naszym dzieciom.Kiedys było znacznie gorzej a wiekszość mojej rodziny (w tym ja i moje rodzenstwo) jestesmy ochrzczeni :-) A tak w ogóle,to kiedy przeważnie chrzci się maleństwo? 3 miesiące ? 4?2?
 
reklama
plastelinka- dziecko sie chrzci jak ci pasuje,, nie ma na to reguły i to zalezy tylko i wyłącznie od ciebie,,,,,,, JA osobiści swoje dzieci chrzciłam jak miały syn- 2,5 mies, a córka 1 mies,,, ,,,,, ale jak sobie przypominam jak chrzciłąm synka było wtedy 8 chrztów i nawt dziecko , które miało już pewnie ze 2-2,5 latka,, bo już ładnie mówiło,, więc to jest twoja decyzja,,,,,,,
ale u nas sie tak mówi, że lepiej ochrzcić dziecko jak najwczesniej, gdyż zdarzają się różne sytuacje (np śmierć łóżeczkowa---) gdzie jest już za późno,,,,,
ja nikogo nie straszę, i nie mówię ,że jest to nagminne,,,,,więc nie bierzcie tego do serca,,,,,
bo tez mówią, że jak dziecko jest niespokojne to po chrzcie się zmienia, że nie powinno się trzymac poganina wdomu;-)
po prostu co kraj to obyczaj;-);-)
 
Witaj plastelinka5 :)

Chrzest to indywidualna decyzja rodziców, przecież nie ma nakazu w jakim wieku chrzcimy dzieci. Myślę jednak, że im mniejsze tym lepiej, gdyż zazwyczaj przesypiają tą godzinkę w kościele, ze starszym już może być problem... Zatem to od rodziców zależy kiedy jego maleństwo zostanie ochrzczone.
 
Witam :) To wszystko zależy na jakiego księdza się trawi , ponieważ ja z moim N nie mamy ślubu nawet cywilnego (dopiero się szykujemy:-)) ,a udało nam się ochrzcić małego. Najlepiej najpierw pytać się różnych księżnych ,a nie w kancelarii ponieważ przeważnie 1 ksiądz się nie zgodzi a 2 tak - z tej samej parafii. A jak to nie da skutku to najlepiej szukać w nowych lub małych parafiach w obrębie miasta. :tak:
 
tak tak domyslam sie ze wiek tu nie ma jakiejs znaczacej roli ale zastanawiałam się kiedy najczesciej rodzice się na chrzest decydują.Wydawało mi się właśnie że do 3 miseięcy najczesciej
 
Dzieki dziewczyny za wszystkie rady. Myślałam właśnie o wizycie w swojej parafialnej kancelarii, ale skoro sweetstrzalka mówisz, że lepiej bezpośrednio u księdza to moze rzeczywiście tak zrobię... Zwłaszcza, że u nas często w kancelarii siedzi proboszcz, a on jest raczej 'nieprzychylny' w takich sprawach...
Mam nadzieje, że się uda :)
 
Wiecie co dziewczyny ja jednak obstaję ,że to zalezy tylko od księdza, bo własnie ja pytałam w swojej parafi tak ot jak ksiądz przyszedł do nas (od czasu do czasu przychodzi do rodziców) i właśnie on mi odmówił,,, heheh pewnie się smiejecie ,że ksiądz rodzinny i odmówił,, ale właśnie on najwięcej naciskał na slub,, !!!!
A jak posżłam do obcej parafii do kancelarii to jak już mówiłam ksiądz bez problemów zapisał chrzest,,, więc już sama nie wiem co lepsze,,, po prostu arica będziesz musiała sama sprawdzić jak u was to wygląda;-)
 
Ja zamawiałam u Wilka, maja bardzo smaczne ciasta, tort był bardzo ładny, robią z żelowymi ozdobami, maja katalog wzorów.
Maja trzy cukiernie w Krakowie: na Kleparzu, na Błoniach i na Królowej Jadwigi koło Willi Decjusza.
 
reklama
Ja torty robię sama,,, jakos tak nie przepadam za cukierniczymi,, bo wg mnie jest tam za duzo chemii i są cięzkie,,,,, ale to kazdy robi jak uważa,,, U nas np, sprawdził się torcik-serowy z owocami,,, dzieci go pochłaniały,, teraz na urodzinki córki robiłam zwykły biszkopt z bita śmietaną a na wierzch truskawki,,, też poszedł jak woda,,,,, mi się wydaje ,ze dla dzieci to lepiej cos lekkiego jak włąśnie bita smietana czy serki homogenizowane,,, a nie cięzkie masy,,,,,
 
Do góry