reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty

reklama
dziewczyny jesli mozecie to podajcie jakies konkrety.przejrzałam forum i nie ma ani jednego kosciola podanego gdzie oga udzielic chrztu bez problemu. Faktycznie wiekszosc z Was pisze,ze trzeba szukac i pytac a moze oszczedzimy sobie zachodu i wędrówek po kosciolach? :-) Ja bardzo proszę
 
plastelinka- mówiąc szczerze ,nie wiem jak to jest w Krakowie,,bo ja mojego chrzciłam w Nowym Targu,, taka mała mieścinka,,,ale pewnie w większych miastach będzie łatwiej,, z tego co słyszałam proboszcz z kościło Mariackiego jest dość libelarny i wiele "wybacza" więc może tam spróbuj,,,,, poza tym to nie mam pojecia, gdzie jeszcze bez problemu,,,ale ostatnio u nas w kosciele słyszałam ,że są jakieś seminaria dla związków niesakramentalnych tam tez można zapytać,,,, tylko teraz nie pamiętam dokładnie,,, gdzie chyba w kościele Św, krzyża,, ale nie jestem pewna na 100% ,,,,,,,,,
może po prostu do udac się do swojej parafii i zapytać proboszcze,,,,,,, nie taki wilk straszny jak go malują i nóż może sie okazać ,że ochrzci dziecko,,,,,,

życze powodzenia
 
My chrzcilismy u Dominikanów, ale formalności załatwialismy w Mariackim. Było spoko, z tego co pamiętam, mąż nie pokazywał kościelnego aktu slubu, ale może to akurat zbieg okoliczności, ze siostra nie dopełniła wszystkich formalności, dodatkowo mielismy młodego chrzestnego jeszcze przed bierzmowaniem i też nie było problemów.
Co do ślubu - bierzmowanie nie jest potrzebne, jak jakiś ksiądz od was tego wymaga, to wam kit wciska. No i też słyszałam o ślubie jednostronnym w przypadku, gry druga osoba jest ateistą albo innego wyznania.
 
Hej dziewczyny!
My chrzciliśmy córkę u Piotra i Pawła na Grodzkiej, choć mamy tylko ślub cywilny. Nie było żadnego problemu.
 
witam Was wszystkie serdecznie,
poczytałam posty z tego wątku i dorzucę swoje kilka groszy ..
ja osobiście żyję od 7 lat w związku partnerskim --> bez żadnego ślubu teraz spodziewamy się dziecka (Krzyś ma się urodzić "oficjalnie" za tydzień i 3 dni) już sie nie mogę doczekać ;-)
ale wracając do tematu to jeśli chodzi o ślub kościelny to jest możliwość wziąć ślub "jednostronny" fakt jest taki tylko że nie jest to łatwe do załatwienia ale jest taka możliwość a ta informacja jest potwierdzona przez księdza (on chyba wie co mówi) najistotniejsze jest tylko żeby obie strony wyraziły wolę zawarcia związku małżeńskiego i strona nie biorąca czynnego udziału wyraziła chęć/zgodę na wychowanie dzieci z tego związku w wierze katolickiej ...
jeśli zaś chodzi o chrzest to sprawa wygląda następująco ... ja jestem katoliczką (przystąpiłam do wszystkich sakramentów - chrzest, komunia i bierzmowanie) nie mniej od jakiegoś czasu odsunęłam się troszkę od kościoła, natomiast mój partner (też ma wszystkie sakramenty) ale odsunał sie od kościoła już bardzo dawno temu i na razie nie ma takiej siły która by go przekonała np do wzięcia ślubu kościelnego aczkolwiek przyznał mi rację i stwierdził że dziecko powinno być ochrzczone wiec mamy taki zamiar ....
u mnie w rodzinnym domu zawsze wszyscy byli i są wierzący i praktykujący (moja mama do dziś nie może się pogodzić z faktem że żyjemy bez ślubu) ale wracając do tematu to zawsze przyjmujemy w rodzinnym domu księdza po kolędzie i raz się tak zdarzyło że musiała go przyjąć sama (mama była w szpitalu) i tak podczas tej wizyty zaczęliśmy rozmawiać i wyszło że ja nie mieszkam z mamą tylko od kilku lat z facetem bez ślubu ... muszę przyznać że bardzo się obawiałam reakcji księdza i jakież było moje zdziwienie jego reakcją ... nie powiem żeby mi pogratulował ale nie był jakoś specjalnie nieprzyjemny ... w wyniku tej to rozmowy doszło do kwestii dzieci z nieślubnych związków .. i tu dopiero się zdziwiłam ... bo zasugerował że powinniśmy mieć dzieci a na moje zdziwienie i słowa ale przecież to grzech i nikt nie będzie chciał ochrzcić dziecka powiedział tylko że dzieci nie muszą a wręcz nie powinny płacić za błędy rodziców i że u nas w parafii każde dziecko zostanie ochrzczone jeśli tylko się o to poprosi ... muszę przyznać że cała ta wizyta wywarła na mnie strasznie duże wrażenie i dała dużo do myślenia ... i dlatego też osobiście mam zamiar tam się udać jak bedę załatwiać sprawy chrztu ...
więc odpowiadając na pytanie z wątku " w której parafii można ochcić dziecko ... bez problemów" to powiem że jest parafia Świętej Jadwigi Królowej - Krowodrza, ul. Łokietka 60

pozdrawiam wszystkie oczekujące i te już cieszące się pociechami
 
Wiem ,że temat dotyczy lokalu na chrzciny,ale ja jestem w trakcie poszukiwań lokalu na ślub cywilny,aby zjeść jakiś uroczysty obiad, deser, posiedzieć trochę. Chciałam zapytać czy znacie jakieś fajne restauracje, lokale ? Cięzko mi cokolwiek wybrać bo jestem spoza Krakowa a tutaj tych wszystkich restauracji jest pełno. Interesuje mnie coś raczej w centrum bo ślub w USC albo coś na obrzeżach Krakowa.
Za wszelkie propozycje byłabym bardzo wdzięczna :)
 
W kościele na Dębnikach, tylko tych dalszych- koło Wisły, to się nazywa chyba Kościół "na Łosiówce"... wprawdzie ksiądz nam tam zaproponował "pakiet" czyli chrzciny+ślub i skorzystaliśmy z tego:-)- ale nie był to warunek konieczny..
ale tak jak piszą dziewczyny- wszystko zależy od konkretnego księdza, a ja nie wiem czy on tam jeszcze jest:sorry2: Tak więc niestety trzeba pytać.
 
reklama
Do góry