reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty

Czasy się trochę pozmieniały i teraz wydaje mi się, że większość księży problemów nie robi. My w małej podkrakowskiej miejscowości chrzciliśmy i ksiądz był rewelacyjny. Nie mamy ślubu kościelnego i nie będziemy mieć, ksiądz żadnych problemów nie robił, ma ok. 50 lat, chodzi w Martensach ;) Na jednych naukach sypał żartami, pouczał by jeśli dziecko płacze bo jest głodne to by nie "uciekać z kościoła", tylko ze na zakrystii ma przygotowany parawanik i fotel :D SZOK :D
Rozważaliśmy też parafię w Mydlnikach i Tyniec, też bez przeszkód.

Myślę, że trzeba iść bez strachu, wyłożyć kawę na ławę i czekać na odpowiedź, jak robią przeszkody - nie wdawać się w dyskusje i nie frustrować się. Iść gdzieś, gdzie jak to powiedział ksiądz z Mydlnik "umysł jest światły i idzie z duchem czasu". Bo dziwaków nie brakuje, wśród księży też.
 
reklama
Hej dziewczyny,mam pytanie,zna może któraś z Was jakiś dobry catering z Krakowa,który dowozi do domku.u mojej Mamy jest taka fajna knajpa która robi takie koryta mięsne,super sprawa,ale nie wiem czy w Krakowie gdzieś można tak.Planuje urodzinki Małej i chciała bym skorzystać z takiej opcji ale nie mam pojęcia gdzie mają dobre jedzonko.A drugie pytanie odnośnie tortu,którą cukiernie polecacie?
 
Ostatnia edycja:
ja robiłam chrzest w dworku wielickim (przy a4 ) fajny lokal i obsługa, ale najlepszy był tort - malinowy, nigdy takiego cudu nie jadłam, pierwszy raz wszyscy goście chcieli dokładkę tortu :)
 
a mnie się bardzo podoba w Vanilla Sky, jest pięknie, elegancko, myślę, że to jest doskonałe miejsce, żeby zorganizować chrzciny. Bardzo dobre jedzenie, miła obsługa, fajna atmosfera.
 
AGNBR chyba w palacyku wielickim przy a4 :) bylam ostatnio tam na komunii i zdecydowanie nie polecam. Jedzenie nie doprawione, rosol zimny, miejsca malo bo w tym samy czasie byly 4(!!!) komunie na jednej sali. Zero zorganizowania.


Ja chrzest zorganizowalam w kosciele w Biskupicach, bo w parafii w Krk nie chcialam chrzcic, mimo tego ze problemow zadnych nie robili. W Bodzanowie ksiadz mial problem o to ze nie mamy slubu ani koscielnego ani cywilnego wiec ja sie prosic nie bede. Chrzciny byly w sali bankietowej Santorini w Trąbkach. Wlascicielka bardzo fajnam, szef kuchni przy ustalaniu menu ma miliony pomyslow i propozycji
 
Tak samo raczej nie polecam Pałacyku Wielickiego...byłam tam kilka lat temu co prawda, ale widzę że nic się nie zmieniło. Wtedy obsługa była fatalna i jedzenie też nie należało do smacznych...ogólnie raczej złe wrażenie na mnie wywarło to miejsce.
Co do chrztu bez problemów-z tego co wiem u Jezuitów nie robią problemów-na Kopernika.
 
a ja odradzam sale na makuszynskiego. nie miła właścicielka naciagaczka dodatkowe koszty i do tego nie wywiązuje sie z umowy na pismie. tak na wesela chrzciny czy komunie. wystrój sali też inny od umowionego porcje okrojone. z dala od twej osoby...
 
reklama
Ja robiłam spotkanie rodzinne z okazji chrztu mojego dziecka w restauracji Mekong w Krakowie, mają ładną obszerną sale. Obsługa miła. Koleżanka mnie na tą restaurację namówiła bo robiła córce w niej 18-ste urodziny, dużo młodzieży zaprosili, można było skorzystać ze sprzętu karaoke, urodziny udały się, chrzest mojego dziecka również :)
 
Do góry