reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty

reklama
ja zamawialam u Michalskich, byl taki sobie... spodziewalam sie lepszego, bo ogolnie lubie ta cukiernie:tak:
 
Torcik byl smietanowo-waniliowy, polecany jako bardzo dobry. Zamawialam go na roczek dla synka. Mial byc jasny blekitny ze zdjeciem syneczka. Okazalo sie jednak, ze pomysl ze zdjeciem nie byl zbyt dobry, po prostu nie ladnie to wygladalo, przynajmniej nam sie nie podobalo. A torcik byl najzwyklejszy, masa biszkoptowa i krem. Pomyslalam, ze moglam kupic gotowe biszkopty i ubic krem z torebki i pewnie wyszloby to samo, a moze nawet i lepiej. Niestety dokladnie juz nie pamietam ile kosztowal, ale cos ok. 50 zl. za taki malutki torcik....:sorry2:
 
Witam !!! Zajmujemy się organizacją imprez urodzinowcyh dla dzieci. Konkursy z nagrodami, zabawy robimy wszystko aby ten dzień był wyjątjkowy dla Was ale przedewszystkim dla Waszego dziecka. Napisz do nas torcikkrakow@wp.pl
 
Mamy tylko slub cywilny, a chcialabym ochrzcic naszego bobaska. Kolezanka mnie straszy, ze w Krakowie bedzie z tym duzy problem, bo ksieza nie chca chrzcic takich dzieciaczkow.. :/ Macie moze jakies doswiadczenie w tym temacie? Zastanawialam sie tez nad opcja slubu jednostronnego (maz nie byl bierzmowany i nie chce slubu koscielnego) polaczonego razem z chrzstem. Wiecie moze jak wtedy wygladaja przygotowania do takiego slubu? Bo rozumiem, ze na nauki chodze sama, ale co z poradnia rodzinna (tak to sie chyba nazywa) w momencie kiedy jestem w ciazy? Wiem od znajomych, ze przynosi sie do takiej poradni wykresiki z pomiarem temperatury, zaznaczonym okresem itp, ale w moim przypadku to raczej nie bedzie mozliwe :)
Moze ktoras z Was chrzcila bobaska majac tylko slub cywilny i moze 'polecic' kosciol, gdzie to jest mozliwe?
 
arica- my mieliśmy taką sytuację ,że mielismy tylko ślub cywilny i w sumie powiem ci ,że to zalezy tylko i wyłącznie od księdza,, czy ci udzieli chrztu,,,,,,,, Bo ja byłam pytać w trzech kościołach i w dwóch mi odmówili udzielenia chrztu,, tz powiedzieli ,że najpierw ślub potem chcrzest , ewentualnie slub z chrzstem razem,,,, a do trzeciego jak poszłam zapytać to ksiądz tylko zapytał czy mamy zamiar wziąśc ślub, kiedyś,,,,, i powiedział ,że dziecko ochrzci, skoro jestesmy katolikami i chcemy tego chrztu,,,,,,więc myślę ,że oni raczej nie mają definitywnego zakazu udzielania chrztuale napewno jakieś tam wymogi i jak ksiądz normalny to ochrzci,,,,,,
Ale z tego co piszesz u was jest problem i to nie jeden,, po pierwsze twój mąż nie chce ślubu kościelnego już to wyklucza,,, (no chyba że skłamiecie),, po drugie nie ma czegoś takiego jak ślub jednostronny,, przecięż przed ślubem ksiądz się pyta czy chcecie dobrowolnie obydwoje zawrzeć zwiążek małżeński,,, więc kolejny prolbem,,, trzecie mąż nie ma bierzmowania, bez tego ślubu nie dostanie,,,, po czwarte nie wiem jak to w innych poradanich ja żadnego wykresiku nie przynosiłam,, a po piąte do poradni małżeńskiej na jedno spotkanie i tak musicie się zgłosić obydwoje naraz,,,, więc ja myslę ,że cięzko ci będzie to wszystko pogodzić,,,,,, nie mówię ,ze nie masz szans,,,, ale no włąśnie musisz się zastanowić co chcesz zrobić,,, bo w sumie dziecko to wam mogą ochrzcić, bez ślubu tylko musisz trafić na fajnego księdza,,, ale jeśli chodzi o ślub, to będzie duży problem,, i najpierw to chyba będziesz musiała męża przekonac do tego,, potem on musi mieć bierzmowanie bo bez tego nigdzie nie ruszycie,,,,,
A jesli chodzi o chrzest to nie mam pojęcia wjakim kosciele bez problemu chrzcicie,,, możecie iść do Mariackiego zapytać, słyszałam ,że tam proboszcz pozwala na wiele,,,, a reszta to nie wiem,, bo ja chrzciąłm w innym mieście,,,,,,
życzę powodzenia,,, i powiem ,ze jestem ciekawa, co uda się wam załatwić,,,,
 
ada17 - Z tego co sie orientuje, to ślub jednostronny jest możliwy - w przypadku, gdy np. jedno z małżonków jest innego wyznania albo jest niewierzące. Nie wiem tylko jak to wyglada od strony formalnej... No nic, bede musiała w takim razie popytać w różnych Kościołach, mam nadzieje, że wszystko zakończy się szczęśliwie :) Bejbik ma przyjść na świat w czerwcu, więc jeśli mielibyśmy brać jednocześnie ślub i chrzcić bobasa, to wolałabym te wszystkie kursy i poradnie 'zaliczyć' już teraz, bo potem nie sądzę, żebym była w stanie....
 
Mamy tylko slub cywilny, a chcialabym ochrzcic naszego bobaska. Kolezanka mnie straszy, ze w Krakowie bedzie z tym duzy problem, bo ksieza nie chca chrzcic takich dzieciaczkow.. :/ Macie moze jakies doswiadczenie w tym temacie? Zastanawialam sie tez nad opcja slubu jednostronnego (maz nie byl bierzmowany i nie chce slubu koscielnego) polaczonego razem z chrzstem. Wiecie moze jak wtedy wygladaja przygotowania do takiego slubu? Bo rozumiem, ze na nauki chodze sama, ale co z poradnia rodzinna (tak to sie chyba nazywa) w momencie kiedy jestem w ciazy? Wiem od znajomych, ze przynosi sie do takiej poradni wykresiki z pomiarem temperatury, zaznaczonym okresem itp, ale w moim przypadku to raczej nie bedzie mozliwe :)
Moze ktoras z Was chrzcila bobaska majac tylko slub cywilny i moze 'polecic' kosciol, gdzie to jest mozliwe?

Jesli chodzi o chrzcimy,to zalezy od kosciola i na jakiego ksiega trafisz jak bedziesz zapisywala dziecko do chrztu
a ja nie wiem czy twoj moza moze do slubu koscielnego przystapic jak nie ma biezmowania,a na nauki chodza dwie osoby,moze chodzic jedna jak druga ososba jest innej wiary,ale to najlepiej dopytac z kancelari lub kurii
 
reklama
Witaj arica :)
Wszystko zależy tak jak wspomniały poprzedniczki od księdza.
Ja z mężem też mamy tylko ślub cywilny, zapytaliśmy się księdza czy jak Majeczka się urodzi to czy udzieli chrztu dziecku i się zgodził, oczywiście zapytał czy zamierzamy wziąć ślub kościelny (a zamierzamy jak nasza córeczka troszeczkę podrośnie).. Tylko że chrzest nie będzie w Krakowie to nie bardzo mogę Ci pomóc gdzie mogłabyś ochrzcić dziecko. Życzę powodzonka w szukaniu księdza :)... Na pewno się uda :)..
 
Ostatnia edycja:
Do góry