reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Chrzest dzieci.

Lusia62

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jestem mamą dwóch chłopców, wiek 5 i 2 lata. Oboje nie są ochrzczeni z tego względu, że my mamy ślub cywilny.
Jest jeszcze gorszy problem, Ci których wcześniej prosilismy aby zostali choćby świadkami chrzestnymi-odmawiają.
Znajomi jak czegoś chcą, to się odzywają, więc nie mamy z tego kręgu nikogo.
A rodzina jeszcze gorsza, mieszkamy obok siebie a udają, że człowieka nie znają.
Mamy z mężem sporo osób wrodzone z innych odłamów religijnych i mamy ogromny problem.
Nie poruszała um tego faktu, gdyby nie dzisiejszą kolęda i rozmowa z księdzem.

Nie wiem co już mam robić, czy nie można ochrzcic dzieci bez chrzestnych?

reklama

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Jeżeli macie chrzestnych "odpowiednich" to nie odmówi :) Bo obowiązek wychowania w wierze spoczywa wtedy na nich. W rodzinie mam taką sytuację. Tylko trzeba porozmawiać z księdzem, opowiedzieć o całej sytuacji - wiecie, żeby pokazać że wam zależy. Oczywiście może zdarzyć się zatwardziały ksiądz dzban uparty, który będzie robić pod górkę. To wtedy warto szukać innego.
Powiem Ci że to niby jasne jest wszystko ale wywołuje we mnie taki wewnętrzny bunt. Może byłoby inaczej gdyby księża sakramentów udzielali za darmo albo co łaska a nie mieli swoje cenniki. Nie wiem, nie mi to oceniać i w sumie albo się dostosuje albo nie, nikt mnie do niczego nie zmusza.

liczba

Rozwiązania
1
Powiem Ci że to niby jasne jest wszystko ale wywołuje we mnie taki wewnętrzny bunt. Może byłoby inaczej gdyby księża sakramentów udzielali za darmo albo co łaska a nie mieli swoje cenniki. Nie wiem, nie mi to oceniać i w sumie albo się dostosuje albo nie, nikt mnie do niczego nie zmusza.
Ksiądz nic nie ma prawa chcec za sakrament. Ja dałam 100 po mszy, bo chcialam ze wzgledu na to, że zachował się jak człowiek.

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Ksiądz nic nie ma prawa chcec za sakrament. Ja dałam 100 po mszy, bo chcialam ze wzgledu na to, że zachował się jak człowiek.
Niby nie ma prawa a żądają, nie mówię że wszyscy. Ja sama byłam świadkiem paru takich razów. Siostrze mojego partnera ksiądz podczas ślubu wyłączył oświetlenie bo dała o 200 zł mniej niż chciał.
Mam wewnętrzny bunt bo uważam że skoro ktoś wymaga ode mnie to sam też powinien świecić przykładem. Jednak to tylko moje zdanie i choć bym się nie wiem jak buntowała to pewnych rzeczy nie zmienie.
Planuję chrzest synka w niedługim czasie ale niestety nie będzie to wyglądało tak jak bym gdzieś w środku chciała ale trudno się mówi.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
A mam pytanie - skoro ja i partner żyjemy w grzechu to czy ksiądz ma prawo odmówić chrztu Naszemu dziecku?
Żaden ksiądz nie ma prawa odmówić chrztu dziecka bez względu na to jak wygląda sytuacja rodziców. Wystarczy, że jedno z nich chce wychowywać dziecko w wierze nawet jeśli prawo kościelne nie daje rozgrzeszenia. Na szczęście Bóg i Jego laska są ponad wszelkimi ludzkimi przykazaniami i prawami. Są inne sposoby oprócz sakramentów by dotrzeć do człowieka. Te ścieżki są znane wyłącznie Bogu. Wiara wystarczy. Tych przykładów w starym i nowym testamencie jest wiele.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Martakamila2019 Chrzest dziecka Potrzebuję porady 33
Roza1111 Chrzest w restauracji Potrzebuję porady 12
natala95 Chrzest Potrzebuję porady 0
A Chrzest. Potrzebuję porady 150
K Chrzest Plotki wózkowo - koleżeńskie 8
A Restauracja na chrzciny Bielsko-Biała, tanio Potrzebuję porady 9
A Ubranko na chrzest-dziewczynka ! Przyszłe mamy 2
crazyinlove fotografia noworodkowa, niemowleca-chrzest Ogłoszenia - Kraków 0
crazyinlove fotografia noworodkowa, niemowlęca/chrzest Kraków 0
M lokal na chrzest dziecka Kraków 0
nikamo Lokal na chrzest w Rzeszowie Rzeszów 3
S chrzest i slub w niemczech Mamy z Niemiec 1
MalaMi924 ubiór na chrzest podczas ślubu. Modowe porady i inspiracje... 2
M Chrzest dziecka Niemowlaki 16
I Chrzest w Olsztynie Olsztyn 0
B ciuszki na chrzest ? Archiwum mam wrześniowych'10 0
A chrzest-problem Archiwum mam z b-b 3
lagajka Lagajka zaprasza na ślub i chrzest!! Archiwum mam listopadowych 24
M chrzest Archiwum Samodzielnych rodziców 65
szczesliwa Chrzest :) Dzieci urodzone w kwietniu 2009 142
agatulka25 Chrzest, chrzciny, urodziny - formalności, lokale, torty Kraków 93
mala-gorzatka28 chrzest dziecka a brak sakramemtu malzenskiego Relacje rodzinne 85
Pycia chrzest :-) Dzieci urodzone w czerwcu 2007 121
kasira chrzest, chrzestni.... Dzieci urodzone w kwietniu 2007 181
sumka Chrzest :) Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 293
iza1 Chrzest naszych pociech Dzieci urodzone w kwietniu 2006 188
aniaslu Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać! Pytanie tygodnia 4
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
O Dzieci urodzone w Lipcu 2015 rok Przedszkolaki 3
Elencza Sposoby i patenty na dzienne usypianie dzieci. Potrzebuję porady 11
M masa dzieci w ciąży bliźniaczej w 19 tc Potrzebuję porady 0
S Sama z dwójką małych dzieci Potrzebuję porady 25
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
A Horror w złobku skrzywdzone dzieci i rodzice Potrzebuję porady 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 44
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
S Kołderka obciążeniowa Potrzebuję porady 1
L Czym odrobaczyc dzieci? Potrzebuję porady 7
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
vieblonde Tort urodzinowy dla dzieci. Robicie sami? Czy może zamawiacie? Pytanie tygodnia 21
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 14
aniaslu Problem z brzuszkiem i zaparciami u dzieci Potrzebuję porady 0
L Pokoje dla dzieci Wielodzietni 7
M Książeczki dla dzieci Potrzebuję porady 9
A Gry planszowe dla dzieci Przedszkolaki 7
aniaslu Zaparcia u dzieci Potrzebuję porady 8