reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest dziecka

Martakamila2019

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Sierpień 2019
Postów
21
Miasto
Nowa Sól
Mam pytanie chociaż rodzę dopiero w grudniu to zaczynamy już szukać z mężem rodziców chrzestnych i mamę chrzestną już mamy ale problem jest z tatą chrzestnym. Powiedzcie mi czy chrzestnym może być osoba po ślubie ale tylko ślubie cywilnym żyjąca z tą samą kobieta od samego początku bez rozwodu i mająca z tą kobietą dzieci czy poprostu musi być osoba po ślubie kościelnym lub osoba bez ślubu po bierzmowaniu.
 
reklama
Wiesz - według mnie powinnaś wybrać osobę którą zwyczajnie lubisz i ufasz :) Rodzic chrzestny musi mieć bierzmowanie - to jedyny wymóg jaki znam. Wybierz mądrze bo z tą osobą będziesz się widywać do, co najmniej bierzmowania swojego dziecka.
 
Raczej nie. Osoba, która chcesz wybrać na ojca chrzestnego będzie musiała dostarczyć zaswiadczenie ze swojej parafii ze może takowym chrzestnym zostać. Ksiądz przed wystawieniem tego zaświadczenia zapewne zajrzy do kartoteki tej osoby i z niej będzie miał czarno na białym, że osoba żyję bez ślubu kościelnego. Myśle, że może nie wydać pozwolenia.
Powodzenia w poszukiwaniach, niestety znam to z autopsii[emoji6]
Mam pytanie chociaż rodzę dopiero w grudniu to zaczynamy już szukać z mężem rodziców chrzestnych i mamę chrzestną już mamy ale problem jest z tatą chrzestnym. Powiedzcie mi czy chrzestnym może być osoba po ślubie ale tylko ślubie cywilnym żyjąca z tą samą kobieta od samego początku bez rozwodu i mająca z tą kobietą dzieci czy poprostu musi być osoba po ślubie kościelnym lub osoba bez ślubu po bierzmowaniu.
 
Nie sprawdzają :) bez obaw.
Bo i w jaki sposób udowodnią że ktoś jest w związku. Paranoja.
Ja miałam wybranych chrzestnych niepraktykujących. Chrzestna w zwiazku bez ślubu (mieli juz nawet dziecko), a chrzestny naeet bierzmowania nie miał. Sama byłam wtedy panienką ;)
Mam pytanie chociaż rodzę dopiero w grudniu to zaczynamy już szukać z mężem rodziców chrzestnych i mamę chrzestną już mamy ale problem jest z tatą chrzestnym. Powiedzcie mi czy chrzestnym może być osoba po ślubie ale tylko ślubie cywilnym żyjąca z tą samą kobieta od samego początku bez rozwodu i mająca z tą kobietą dzieci czy poprostu musi być osoba po ślubie kościelnym lub osoba bez ślubu po bierzmowaniu.
 
Niestety, ale kościół nie jest pobłażliwy i postrzega taki związek, nawet jeśli są szczęśliwą parą i dobrymi ludźmi, za trwanie w grzechu. Tak jak nie mogą przystąpić do komunii, tak i nie powinni być chrzestnymi. Kiedy ja szłam po zaświadczenie, że mogę być chrzestną, nikt nie pytał czy mam partnera/męża. Ale wiem, że koleżance ksiądz odmówił i mieli problem z znaleziem chrzestnego. Chrzestni rodzice to ważny wybór, warto wybrać kogoś dobrego i serdecznego.
 
reklama
Wszystko zależy od księdza w danej parafii, czy zna daną osobę, czy przeprowadza wywiad i zagląda w księgi kościelne lub jak dużą "co łaska" zobaczy przed sobą :p
Wybrać osobę na chrzestną zawsze możesz jaką chcesz, jeśli nie otrzyma zaświadczenia w swojej parafii, to poszukasz kolejnej.
 
reklama
Ja nie mam ślubu kościelnego i nie mogłam być chrzestna tak samo jak mój mąż nie mógł być chrzestnym, ksiądz odmówił nam kilkakrotnie, ale wiem, że to zależy od miejscowości bo siostra przyrodnia pojechała w inne miejsce i została chrzestna bez problemu.
 
Do góry