reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy znasz kubeczek FERTI∙LILY, stworzony dla par, które mają problemy z poczęciem? Teraz możesz kupić go ze zniżką. Natomiast, jeśli z niego korzystałaś, proszę podziel się ze mną opinią Przeczytaj i zdecyduj

    Jeśli czujesz zmęczenie, wypalenie i chcesz zadbać o siebie, a nie masz dużo czasu - wpadnij jutro o 10:00 na kawę z uważnością. 15 min. ćwiczeń mindfulness robi zmianę. Zapraszam

reklama

chrzest-problem

Dołączył(a)
2 Sierpień 2009
Postów
1
Witam mamusie z bielska i okolic. Chcemy ochrzcić naszego Kacperka, ale nie mamy z mężem ślubu kościelnego(tylko cywilny), nie jesteśmy zbytnio praktykujący, ale chciała bym, żeby dziecko chrzest miało. Nie wiecie czy w Bielsku będzie z tym problem? Może wiecie, w której parafii podchodzą do tego "normalnie"? Była bym bardzo wdzięczna za pomoc :)
 
reklama

ivette73

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
438
Miasto
Podbeskidzie
Witaj,

z tego co wiem, moi znajomi też nie mają ślubu i ochrzcili dziecko w Białej w Kościele. A wiem też że w Kamienicy nie robią problemów.
W sumie to nie powinni robić nigdzie problemów, bo dziecko nie jest niczemu winne .Ważne że chcecie je wychować w wierze katolickiej , a wtedy już chrzestni składają taką obietnicę że z uwagi na to że wy nie możecie to będzie to ich odpowiedzialnością , aby dopilnować was i dziecko żeby uczęszczało we mszy czy potem w komunii itp.
Wiem tylko że na pewno w żadnym Kościele nie jest możliwe bycie chrzestnym ojcem lub matką jeśli ktoś jest po rozwodzie albo nie ma ślubu Kościelnego.

Wiem to wszystko bo sama nie mam Kościelnego i byłam już porozmawiać z księdzem w tej sprawie, który mi wszystko wytłumaczył :)
 

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Dołączył(a)
12 Maj 2008
Postów
3 302
Miasto
Bielsko
Chyba nie ma w Bielsku parafii która robiła by problem z takimi rzeczami.
By chrzciliśmy syna w Aleksandrowicach i nikt się o nic nie pytał. A też mamy tylko ślub cywilny i kościelnego nigdy miec nie bedziemy.
 
Dołączył(a)
15 Październik 2012
Postów
7
Hej ;-) Mieszkam w Bielsku od niedawna. Również planujemy chrzest i również nie mamy ślubu kościelnego, ani cywilnego póki co. Powiedzcie proszę, czy w przeciągu czasu coś uległo zmianie na niekorzyść? Czy macie informacje, że nadal można bez problemu ochrzcić dziecko np. w Białej? Pozdrawiam ;)
 
Do góry