reklama

chrzest-problem

Od
2 Sierpień 2009
Postów
1
Odpowiedzi
0
#1
Witam mamusie z bielska i okolic. Chcemy ochrzcić naszego Kacperka, ale nie mamy z mężem ślubu kościelnego(tylko cywilny), nie jesteśmy zbytnio praktykujący, ale chciała bym, żeby dziecko chrzest miało. Nie wiecie czy w Bielsku będzie z tym problem? Może wiecie, w której parafii podchodzą do tego "normalnie"? Była bym bardzo wdzięczna za pomoc :)
 
reklama

ivette73

Fanka BB :)
Od
8 Kwiecień 2010
Postów
438
Miasto
Podbeskidzie
Odpowiedzi
0
#2
Witaj,

z tego co wiem, moi znajomi też nie mają ślubu i ochrzcili dziecko w Białej w Kościele. A wiem też że w Kamienicy nie robią problemów.
W sumie to nie powinni robić nigdzie problemów, bo dziecko nie jest niczemu winne .Ważne że chcecie je wychować w wierze katolickiej , a wtedy już chrzestni składają taką obietnicę że z uwagi na to że wy nie możecie to będzie to ich odpowiedzialnością , aby dopilnować was i dziecko żeby uczęszczało we mszy czy potem w komunii itp.
Wiem tylko że na pewno w żadnym Kościele nie jest możliwe bycie chrzestnym ojcem lub matką jeśli ktoś jest po rozwodzie albo nie ma ślubu Kościelnego.

Wiem to wszystko bo sama nie mam Kościelnego i byłam już porozmawiać z księdzem w tej sprawie, który mi wszystko wytłumaczył :)
 

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Od
12 Maj 2008
Postów
3 302
Miasto
Bielsko
Odpowiedzi
0
#3
Chyba nie ma w Bielsku parafii która robiła by problem z takimi rzeczami.
By chrzciliśmy syna w Aleksandrowicach i nikt się o nic nie pytał. A też mamy tylko ślub cywilny i kościelnego nigdy miec nie bedziemy.
 
Od
15 Październik 2012
Postów
7
Odpowiedzi
0
#4
Hej ;-) Mieszkam w Bielsku od niedawna. Również planujemy chrzest i również nie mamy ślubu kościelnego, ani cywilnego póki co. Powiedzcie proszę, czy w przeciągu czasu coś uległo zmianie na niekorzyść? Czy macie informacje, że nadal można bez problemu ochrzcić dziecko np. w Białej? Pozdrawiam ;)
 

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/02/2019

Konkurs

Konkurs z marką Humana. Mali odkrywcy ruszają w świat

Zgłoszenia przyjmujemy do 03/03/2019

Nowe pytania

Do góry