reklama

chrzest-problem

Temat na forum 'Archiwum mam z b-b' rozpoczęty przez asiamaria, 18 Lipiec 2010.

 1. asiamaria

  asiamaria

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam mamusie z bielska i okolic. Chcemy ochrzcić naszego Kacperka, ale nie mamy z mężem ślubu kościelnego(tylko cywilny), nie jesteśmy zbytnio praktykujący, ale chciała bym, żeby dziecko chrzest miało. Nie wiecie czy w Bielsku będzie z tym problem? Może wiecie, w której parafii podchodzą do tego "normalnie"? Była bym bardzo wdzięczna za pomoc :)
   
 2. ivette73

  ivette73 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj,

  z tego co wiem, moi znajomi też nie mają ślubu i ochrzcili dziecko w Białej w Kościele. A wiem też że w Kamienicy nie robią problemów.
  W sumie to nie powinni robić nigdzie problemów, bo dziecko nie jest niczemu winne .Ważne że chcecie je wychować w wierze katolickiej , a wtedy już chrzestni składają taką obietnicę że z uwagi na to że wy nie możecie to będzie to ich odpowiedzialnością , aby dopilnować was i dziecko żeby uczęszczało we mszy czy potem w komunii itp.
  Wiem tylko że na pewno w żadnym Kościele nie jest możliwe bycie chrzestnym ojcem lub matką jeśli ktoś jest po rozwodzie albo nie ma ślubu Kościelnego.

  Wiem to wszystko bo sama nie mam Kościelnego i byłam już porozmawiać z księdzem w tej sprawie, który mi wszystko wytłumaczył :)
   
 3. reklama
 4. iwon3004

  iwon3004 lipcowa mamuśka 09

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Chyba nie ma w Bielsku parafii która robiła by problem z takimi rzeczami.
  By chrzciliśmy syna w Aleksandrowicach i nikt się o nic nie pytał. A też mamy tylko ślub cywilny i kościelnego nigdy miec nie bedziemy.
   
 5. anke20

  anke20

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej ;-) Mieszkam w Bielsku od niedawna. Również planujemy chrzest i również nie mamy ślubu kościelnego, ani cywilnego póki co. Powiedzcie proszę, czy w przeciągu czasu coś uległo zmianie na niekorzyść? Czy macie informacje, że nadal można bez problemu ochrzcić dziecko np. w Białej? Pozdrawiam ;)
   

Poleć forum