reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest :)

szczesliwa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2008
Postów
10 340
Drogie mamusie, podzielcie sie doswiadczeniami z chrztu
dom czy knajpa
ilosc zaproszonych
jakie ubranko
zaproszenia
itp
sama przygotowuje chrzciny i mam wiele dylematów wiec z chęcią poczytam jak to było u was :-) moze jakies rady czego unikac a co warto...?
 
reklama
Ja chrzest robie w domku na 15 osób, chrzestni i najbliższa rodzina.branko kpje w allegro są śliczne dla chłopca .Zrobimy obidek, ciacho itp. A co do zaproszeń są ładne w allegro można zamówić ze zdjęciem malucha. tak to będzie wygladać u mnie pozdrawiam
 
Dom.
Na 9 osob.
Ubranko z allegro, ale wylicytowalam sliczny uzywany bialy komplecik.
Szatka, kocyk i swieca tez allegro, z haftem.
Zaproszen nie dawalismy, ze tak powiem zalatwilismy to na gebe:-) moze po chrzcie zrobimy jakies pamiatkowe zdjecia w ramki i tyle:tak:
 
ja tez robię w domu ale u mojej teściowej na działce w śród zieleni:) jak będzie ładnie to obiad będzie podany w ogrodzie na tarasie a jak nie to w domu. Robimy na 16 osób dorosłych i 3 dzieci od 1 roku do 4 lat. To będzie sama rodzina najbliższa:) bracia, siostry , babcie i dziadkowie. Sukienkę dla Zuzi mam po Marlence. Dokopie tylko butki i czapeczkę robiona na szydełku. Sukienka jest w kolorze ecrii z różowymi rózyczkami:)Zaproszenia kupimy na allegro właśnie takie ze zdjeciem:) Chrzest będzie w małym kościółku poza Łodzią i nie w naszej parafii ale ksiądz się zgodził. Podamy obiad, ciasto, owoce:-D Ciasto moja mama upiecze, sałatki do obiadu i jako przystawki siostra zrobi, ja ugotuje rosół i zrobię mięso z kurczaka. teściowa upiecze karczek. ja jeszcze do tego zrobię szaszłyki. Do ciasta podamy lody z owocami i polewa. Trochę alkoholu tez będzie. jakieś dobre wino dla dziewczyn, szampan na początek. Chrzciny bedą po 20 sierpnia bo chrzesny musi wrócic ze szkolenia:) sądze że w ostatnią niedziele sierpnia.
 
caro ale sliczne czapeczki!

dziewczyny a wklejcie linki w co ubieracie dzieci w razie co :-)

a ztym ogrodem super sprawa...

i podoba mi sie pomysł skunkanki - zdjecie w ramce pamiątkowe dla wszystkich:-) ja bym to uzupełniła o odcisk stópki dziecka...tak sentymentalnie...
 
u mnie to bedzie tez w domu
moi i jego rodzice
rodzenstwo z rodzinami, czyli
wychodzi mi 13 osob no i ja z moimi Hania to razem 16
ubranko kupuje moja siorka bo taka u nas tradycja ze dla dziewczynki kupuje matka chszestna a dla chlopaka ojciec chszestny
 
my się chrzciliśmy 14 czerwca, w domu rodziców, chrzest wspolny z małamojej siostry więc gości było sporo:55 osób w tym 7 dzieci.w sumie byli tylko najbliżsi, ale moj mąż ma 5-cioro rodzenstwa i wszystcy maja dzieci wiec sie nazbieralo. Ubranko kupilam na allegro,i tez mialam rozek bialy na chrzest- no ale teraz cieplo to raczej nie potrzebny, wiec mam zamiar go sprzedac. Tyle bylo dobrze ze sie mala w tym rozku dobrze trzymalo i cala msze przespala.

SUKIENECZKA i SWETEREK 62 (sweterki MAŁGOSIA) (637026158) - Aukcje internetowe Allegro
ROŻEK BECIK Z BIAŁĄ OWLECZKĄ IDEALNY DO CHRZTU (631725232) - Aukcje internetowe Allegro

a co do jedzonka to mialam kucharke i kelnerkę i nic nie musialam robi a zaplacolysmy kucharce 300 zła kelnerce 100. był obiadek, potem ze 4 dania cieple, wedliny wlasnego wyrobu i przystawki, no i ciacho. zaproszenia kupilam w ksiegarni, robilismy kilka wspolnych zdjęc
 
Dom, do tej pory dwukrotnie :) więc i trzeci chrzest zamierzam. Zdecydowanie swobodniej. Zaproszenia telefoniczne na początek - potem będą i tradycyjne wysłane pocztą. Kuchnia - ja sama (teściowa przywoziła tylko częściowo zrobione flaki, a ja rosół pod nie gotowałam tak, aby dokończyć). U mnie goście (rodzice i babcie) dzień wczesniej przyjeżdzają wiec impreza obejmuje również kolację, rano - śniadanie i po chrzcie - obiad. Tort zamawiam, a 2 rodzaje innych ciast piekę sama. Ubranko jeszcze nie wiem jakie (rozmiar) bo chrzciny chcemy w grudniu zrobić - takie połaczone ze swiętami. Tylko dylemat z chrzestną mam, bo nikogo na oku :no:, a chrzestnego już wybrałam.

Ile u was wynosi "co łaska"???? bo moje ceny sprzed 10 lat pewnie mocno się zdewaluowały :-)
 
reklama
Do góry