reklama

Chrzest

kika88888888

Początkująca w BB
Od
13 Styczeń 2018
Odpowiedzi
0
Mam pytanie,czy któraś z mam może doradzić...w maju mam chrzest synka bedzie mial 6 mies.Chrzcimy go w okropnie zimnym kościele , większość ubranek na chrzest ma kaszkiet czyli odkryte uszka i tu się martwię że sie mi zaziębi,zimowe ubranko z nausznikami trochę głupio w maju...jak myślicie co zrobić? I jeszcze jedno czy musi być tylko jasne ubranko,czy może być spodnie w ciemną kratę i szelki i czapka a szara marynarka,czy nie za ciemno na chrzest?

reklama

MaryH

Fanka BB :)
Od
9 Maj 2017
Odpowiedzi
23
Od
19 Czerwiec 2017
Odpowiedzi
2
Są czapeczki (nawet białe) typowo wiosenne :). Strój też nie musi być taki jak "tatusia" teraz można kupić eleganckie body z wygodnego dla dziecka materiału i do tego spodenki Jak jest faktycznie zimno -to kurteczka -choć w maju aż tak zimno być nie powinno ;-) . Kiedyś byłam w takim drewnianym kościele, ktorego nie można ogrzewać- więc wiem co to znaczy :-D, ale maj to piękny miesiąc.

Od
3 Grudzień 2015
Miasto
Rzeszów
Odpowiedzi
1
Kika to czy dziecko mozesz tak ubrac to zapytaj ksiedza bo sama nie wuem skad sie utarlo ze ma byc biel. Kolezanka chrzcila na rozowo bo taki dostala komplet zimowy i nie widziala sensu kupowania kolejnego. Zapytala ksiedza a on ze kolor niewazny wiec byla na rozowo.

co do czapki to jak Ci napisala juz @MaryH w kosciele nie wieje wiec moze byc bez nausznikow. Wez pieluszke zeby po polaniu woda przez ksiedza dziecku glowke osuszyc bo wtedy moze mu byc zimno.

D

Deleted member 180437

Gość
Tak ogólnie nie wiem jak u Was, ale u mnie w regionie utrzymuje się, że nie meczymy dziecka ze chrztem podczas mszy. Umawiamy sie z proboszczem po mszy i wtedy przywozi się malucha. Male nie jest wymeczone, sprawa trwa duzo krocej ;)

Od
13 Listopad 2016
Odpowiedzi
7
Kika to czy dziecko mozesz tak ubrac to zapytaj ksiedza bo sama nie wuem skad sie utarlo ze ma byc biel. Kolezanka chrzcila na rozowo bo taki dostala komplet zimowy i nie widziala sensu kupowania kolejnego. Zapytala ksiedza a on ze kolor niewazny wiec byla na rozowo.

co do czapki to jak Ci napisala juz @MaryH w kosciele nie wieje wiec moze byc bez nausznikow. Wez pieluszke zeby po polaniu woda przez ksiedza dziecku glowke osuszyc bo wtedy moze mu byc zimno.
Bez przesady zeby ksiadz decydowal o ubiorze dziecka.....

Od
26 Kwiecień 2016
Odpowiedzi
1
Moja chrzczona była na pierwsze urodziny ubrana była w białe rajstopki różowa sukienkę i granatowy płaszczyk bo to był październik. Miała szara czapkę ksiądz nic a nic nie mowil

Od
22 Sierpień 2015
Odpowiedzi
2
Witaj.ja chrzcilam synka 30kwietnia . Miałam dla niego koszule biala granatowe spodenki na kant(ocieplane) i kurtkę . Kupiłam mu zimowy komplet dlatego ze u nas tez tak zimno w kościele .co do czapki to w zestawie byla ciepla zimowka na uszy. Kupiłam mu biala z autkiem z przodu wiosenna ktora później wynosił .
Nie długo będę planować kolejne chrzciny i mam zamiar ubrac chłopaków jednakowo w ciemne koszule i czerwone muszki

reklama
Od
11 Luty 2019
Odpowiedzi
0
Dlatego my czekamy do wiosny i wybraliśmy mały drewniany kościółek. Podobno ma nie bbyc juz tak zimno i drewniany inaczej trzyma zimno też

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test