reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Z racji tego, że razem z moim partnerem nie mamy ślubu obawiam się, że ksiądz z mojej parafii nie udzieli chrztu naszemu dziecku. Jest jeszcze trochę czasu, ale zastanawiam się czy po porodzie nie mogłabym od razu zapytać w innej parafii/kościele.
 
reklama
Nie dla jaj:) :p
Jak już robić po Bozemu to tak robić:)
Chciałam tylko napisać, że w naszym przypadku z mężem postanowiliśmy nie chrzcic dzieci.
Jezus odbył chrzest będąc dorosłym człowiekiem. Więc dzieciom zostawiamy wolną wolę:)
Trzeba było tak od razu :) szanuję i taką decyzję,jest ona Wasza a domyślam się,ze naciski były
 
reklama
Spokojnie. Nie jedna osoba to skrytykuje:) mam tego świadomość:)
Brak chrztu wiąże się z brakiem komunii.
Jezus przecież komunii nie miał:)
A z czym się komunia kojarzy? Wiadomo ;) z prezentami:D a gdzie w tym wszystkim wiara?:) rodzice prześcigają się między sobą, byle by lepiej wyjść od sąsiada..zamiast wpajac wiarę:)
Masz rację :)
 
Ja sama katoliczka nie jestem, ale mąż jest. Dziecko ochrzciliśmy bez problemow w kościele katolickim. Ja sama wiem jak sie czuje dziecko nie będące katolikiem gdzie 90% dzieci nimi jest i postanowiłam nie zrobić tego dziecku. Sama zdecyduje jak bedzie miała 16 moze 18 lat tak jak i ja zdecydowałam, a ja będę z nią na 100%.
Cieżko mi sie wypowiadać w tym temacie, bo to kościół powinien być dla Was, a nie Wy dla kościoła.
 
Osobiście jeśli ktoś kładzie nacisk na sakrament i podkreśla jego ważność to ja podkreślę, że ślub to też test sakrament. Czy któryś z nich jest mniej istotny?

Wyobrazcie sobie, że są rodziny katolickie, które nie mają prezentów w dniu Komunii Świętej i bardzo podkreślają istotę SAKRAMENTU a nie tego co jest poza i nie istotne...impreza i ewentualne prezenty są jeśli jest życzenie rodziny w I rocznicę Komunii. Czasem nawet i tego nie ma.
Tak wiec nie każdemu i nie zawsze Pierwsza Komunia Święta = prezety i kasa od chrzestnych @mamakubusia87 .
 
..jakie mamy rodziny..takich mamy księży, siostry zakonne, zakonników. Nie zapominajmy, że oni też wyszli z jakiejś rodziny. Smutne ale prawdziwe...
..jakie mamy rodziny ..takich mamy lekarzy, nauczycieli, prawników, sędziów, pielęgniarki, polityków...i można by tak bez końca...każdy z nich się gdzieś wychowywał, jakieś wzorce nabywał, zdobywał doświadczenie, uczył się miłości i służby drugiemu człowiekowi, wartości pieniądza i szacunku. To w tych rodzinach powstał obraz Boga Ojca, to w tych rodzinach pojawiło się powołanie ...albo chęć łatwego zarobku.

Zadbajmy o nasze rodziny i uczmy dzieci tego co dobre, uczmy kochać ludzi, Boga i siebie samych. Potem, jeśli wychowamy dzieci na prawych obywateli, pracowników, rodziców... wytykajmy błędy...każdy pochodzi z jakiejś rodziny...a że w dzisiejszych czasach jest wielki kryzys małżeństwa, rodziny, kobiecości i męskości, ojcostwa i macierzyństwa nie liczmy, że będzie lepiej. Póki się to nie zmieni, będzie coraz gorzej.
 
Ja sama katoliczka nie jestem, ale mąż jest. Dziecko ochrzciliśmy bez problemow w kościele katolickim. Ja sama wiem jak sie czuje dziecko nie będące katolikiem gdzie 90% dzieci nimi jest i postanowiłam nie zrobić tego dziecku. Sama zdecyduje jak bedzie miała 16 moze 18 lat tak jak i ja zdecydowałam, a ja będę z nią na 100%.
Cieżko mi sie wypowiadać w tym temacie, bo to kościół powinien być dla Was, a nie Wy dla kościoła.
Ale, przepraszam, jakie "sama zdecyduje" , jesli juz ja ochrzcilas ? Brak w tym logiki i konsekwencji.
Wy, rodzice, zdecydowaliscie, ze jako niemowle zapiszecie ja do KK i po sprawie . Nie wiem, czy masz swiadomosc tego, ze z KK NIE DA SIE "wypisac" . W zaden sposob.
Moja cala trojka niechrzczona .
Dwaj dorosli synowie dzis mi za to dziekuja :) .
ONI mieli mozliwosc wyboru.
Ci ochrzczeni go nie maja .

mamakubusia , polecam grupe "Nie chrzcze - droga do swieckiego panstwa" na FB :) . I "Nasze dzieci nie chodza na religie" :)
 
Ale, przepraszam, jakie "sama zdecyduje" , jesli juz ja ochrzcilas ? Brak w tym logiki i konsekwencji.
Wy, rodzice, zdecydowaliscie, ze jako niemowle zapiszecie ja do KK i po sprawie . Nie wiem, czy masz swiadomosc tego, ze z KK NIE DA SIE "wypisac" . W zaden sposob.
Moja cala trojka niechrzczona .
Dwaj dorosli synowie dzis mi za to dziekuja :) .
ONI mieli mozliwosc wyboru.
Ci ochrzczeni go nie maja .

mamakubusia , polecam grupe "Nie chrzcze - droga do swieckiego panstwa" na FB :) . I "Nasze dzieci nie chodza na religie" :)

Sama zdecyduje czy przyjmie bierzmowanie czy wezmie ślub i czy bedzie chciała chodzić do kościoła. Nikt nie mówi o wypisywaniu bo i po co?
Ja bym sobie jako matce nie podziękowała jakby mnie nie ochrzciła.
 
Ale, przepraszam, jakie "sama zdecyduje" , jesli juz ja ochrzcilas ? Brak w tym logiki i konsekwencji.
Wy, rodzice, zdecydowaliscie, ze jako niemowle zapiszecie ja do KK i po sprawie . Nie wiem, czy masz swiadomosc tego, ze z KK NIE DA SIE "wypisac" . W zaden sposob.
Moja cala trojka niechrzczona .
Dwaj dorosli synowie dzis mi za to dziekuja :) .
ONI mieli mozliwosc wyboru.
Ci ochrzczeni go nie maja .

mamakubusia , polecam grupe "Nie chrzcze - droga do swieckiego panstwa" na FB :) . I "Nasze dzieci nie chodza na religie" :)
Hm...tak jak nie ma rozwodów koscielnych,ale po prawdzie..nazywa sie to po prostu inaczej,sens podobny. Wypisać się nie da,ale odejśc od wiary koscioła katolickiego sie da. NIe da sie za to nikogo do wiary zmusić,więc jeśli rodzice zdecydowali się na chrzest,potem na komunię to od nich przede wszystkim będzie zależało jak będzie wyglądały te sakramenty. Potem dziecko zadecyduje czy chce być bierzmowane,czy chce wziąc ślub kościelny,czy chce obchodzic święta katolickie. Jeśli nie..to nie! Wolna wola jest podstawą każdego życia :)
 
reklama
Ja sama katoliczka nie jestem, ale mąż jest. Dziecko ochrzciliśmy bez problemow w kościele katolickim. Ja sama wiem jak sie czuje dziecko nie będące katolikiem gdzie 90% dzieci nimi jest i postanowiłam nie zrobić tego dziecku. Sama zdecyduje jak bedzie miała 16 moze 18 lat tak jak i ja zdecydowałam, a ja będę z nią na 100%.
Cieżko mi sie wypowiadać w tym temacie, bo to kościół powinien być dla Was, a nie Wy dla kościoła.
te 90% to chyba tylko w katolickich oficjalnych statystykach... na przykład w klasie mojego syna na 20 osób, 4 nie chodzi na religię i nie pójdzie w tym roku do komunii. żadnej tragedii nie ma
 
Do góry