reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusta -boję się

Dołączył(a)
17 Sierpień 2010
Postów
2
Cześ dziewczyny!
Chciałabym zacząć nosić mojego maluszka " w chuście "ale strasznie się boję,
że coś złego mu się stanie.Proszę przekonajcie mnie jakoś:-).
 
reklama
nie ma się czego bać :) wybierz tylko prawdziwą chustę, nie torbę na dziecko. najlepiej długą wiązaną. o zasadach bezpiecznego noszenia poczytaj tu :
Czy noszenie jest bezpieczne? - Klub Kangura
Ja mam dwójkę dzieci - 6 i 4 lata. Oboje noszeni w chustach, oboje super sprawni fizycznie i super aktywni społecznie ;) Idealna reklama chust ;)
 
Na początku tez miałam obawy, szczegolnie z włożeniem właściwym Maluszka do chusty, ale jak już raz się spróbuje, to się po tem nie chce przestac, Chusta naprawde wygodna, odciążająca kręgosłup, a najwazniejsze Maluszek jest przeszczęścliwy, ze może być blisko twojego serducha.
 
Witam, jestem fanką noszenia dzieci, mogę o tym opowiadać godzinami, mam kilkuletnie doświadczenie, więc trochę o tym wiem :) Chętnie odpowiem, podpowiem, podzielę się doświadczniem. Jestem mocno zajęta, więc szybciej będzie na maila hajda@vp.pl
Mogę się też umówić na spotkanie jeśli ktoś zawita na podhale :)
 
Ja chyba nigdy nie przekonam się do tych chust. Jak widzę te maluszki powyginane albo co gorsza tak mocno "przywiązane" do mamy, że pewnie ledwo oddychają, to jakoś nie jestem zwolennikiem tego typu transportu
 
Kalipa, może z zewnątrz to wygląda tak, że maleństwo nie ma czym oddychać. Powyginane nie jest, ono jest w naturalnej pozycji przytulone do mamy. Mnie się zdaje, że to bardziej realistycznie można ocenić dopiero kiedy samemu się zamota, wtedy czuje się bicie serca dziecka, oddech i wiadomo, że jest ok.
 
do tego dodam, że badania dotyczące noszenia i oddychania dziecka w chuście mówią, że dziecko w chuście ma pobór tlenu o 1 % mniejszy niż w wózku - a szczerze powiem, że dzieci noszone są wyżej, niż dzieci jeżdzące w wózku na poziomie spalin, więc ten jeden procent jest kompletnie nieistotny. Za to ile zalet noszenia jest dla dziecka - nie da się tego na jednej stronie opisać ;)
 
A nie jest tak, ze dzieci od chusty bolą nóżki? Bo ja slyszłam taka opinię (wyprowadzcie mnie z błedu) że dzieciom troszke wiekszym sie ta chusta po prostu wżyna
 
reklama
Do góry