reklama

Chusta czy nosidełko?

Temat na forum 'Chustowe dzieci - porady' rozpoczęty przez Kasiuch, 6 Kwiecień 2010.

1. Kasiuch

Kasiuch Sylwestrowa Mama Aleksia

Witam,
    ostatnio zaczelam sie zastanawiac nad kupnem...wlasnie chusty czy nosidełka?
    Co jest lepsze?
    Co bedzie bardziej wygodne dla mnie i dla malucha?
    Co dluzej bedzie sluzyc?
    Ktore jest bardziej praktyczne?
    w nosidelku mozna przyjac wiecej pozycji (dziecko), ale jest mniej przewiewne i tylko do 12kg:dry:
    chuste trudno zawiazac( tak mi sie wydaje) ale jest bardziej przewiewna...
    Prosze o odpowiedz

2. Agnieszka Duda

Agnieszka Duda doradczyni noszenia doula

3. reklama
  4. Kasiuch

Kasiuch Sylwestrowa Mama Aleksia

dziekuje:)

5. starlet

starlet Starlets' Mum

Przejrzalam oferty poleconych nosidelek i zaczelam sie zastanawiac skad takie roznice cenowe?
    Ono - 150zl, a Manduca i Bondolino - 350-400zl.

Czy sa miedzy nimi jakies zasadnicze roznice?

6. Agnieszka Duda

Ono jest polskiej produkcji. Manduca i Bondolino są niemieckie.
    Ono jest nosidłem typu "hybrydowego" - ma wygodny pas biodrowy - zapinany podwójnie zabezpieczoną klamrą i górne pasy są do wiązania ( łatwiej się je wiąże niż chuste). Podobnie rozwiązane jest Bondolino - ma pas biodrowy (nie wypełniany) zapinany jednak na rzep nie na klamrę. Górne pasy są do wiązania.
    Manduca ma pas biodrowy zapinany na klamrę, pasy typu plecakowego ( nic się nie wiąże) a do tego ma możliwość powiększania panela nie poprzez dopięcie górnego kapturka ( jak jest w ONO czy Bondolino), a przez rozpięcie suwaka wszytego w panel nosidła.

7. starlet

starlet Starlets' Mum

Dzieki za odpowiedz. To bedziemy musieli mocno sprawe przemyslec, ktore bedzie dla mnie i meza najwygodniejsze. NIestety bez przymierzenia trudno cokolwiek przewidziec, ale raczej nie bedziemy mieli mozliwosci obejrzenia ich na zywo.
    Na szczescie mamy jeszcze sporo czasu ;-)

8. Agnieszka Duda

a skąd jesteście? może gdzieś w okolicy można przymierzyć?
    i pamiętajcie, że nosidła ergonomiczne najlepiej się sprawdzają od ok 2-3 miesiąca.

9. zylcia588

zylcia588 Fanka BB :)

Muszę się pochwalić, że zakupiliśmy nosidło Mancuca - jesteśmy po kilku spacerach i jest to dla nas superowska sprawa. Mam nadzieję, że na wczasach w górach też sprawdzi się tak dobrze jak w mieście :)

10. reklama
  11. maria.safin

maria.safin Zaciekawiona BB

Nie wiem w sumie dlaczego, ale mnie zawsze bardziej przekonywało nosidełko, ale jak nosidełko, to tylko ergonomiczne. Z drugiej strony jak patrzę na te wszystkie piękne kolorowe chusty, to mam ochotę choćby na chwilę zmienić przekonania:) No bo same tylko spójrzcie:Tkane / Chusty Hoppediz :: Tublu.pl a kolorów i materiałów tyle, że sama nie umiem się zdecydować. To chyba dlatego do tej pory nie sprawiłam sobie chusty...:)

12. lemure

lemure Zaciekawiona BB

Ostatnio dość sporo było szumu o tym, że chusty mogą być niebezpieczne i że niektóre dzieci po prostu się udusiły...

Poleć forum