reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusta czy nosidełko?

Napiszcie mi proszę czym się różni Mei Tai od nosidła ergonomicznego:confused:
 
reklama
Antila Mei Tai to nosidło, które zawiązuje się (dyndają 4 kawałki pasów z materiału), nosidła ergonomiczne mają regulowane pasy i zapinane są na klamry. Z reszta wystarczy zerknąc na zdjęcia ;-)mei tai i ergonomik
 
Dokładnie, mei tai wiążesz, a ergonomika zapinasz. Możesz wybrać jeszcze wersję pośrednią, tzw. hybrydę z klamrą w pasie a wiązanymi pasami naramiennymi. Są też nosidła spinane na rzepy, np. Bondolino czy Marsupi. Co ważne dla jednych i drugich, dobrze, by dziecko opanowało samodzielne siadanie i wtedy komfortowo i bezpiecznie można się nosić. Wyjątkiem może być Marsupi, w którym można nosić wcześniej.
Moim zdaniem mei tai jest bardziej uniwersalny jeśli noszą dwie osoby o różnych gabarytach, bo za każdym razem nie trzeba zmieniać ustawienia klamer.

Pozdrawiam!
 
Dziękuję za info.
A takiego Mei Taia jakoś dobiera się do wieku dziecka?
 
Dziękuję za info.
A takiego Mei Taia jakoś dobiera się do wieku dziecka?

Bardziej do wzrostu niż do wieku, chodzi o to, żeby panel dawał podporę nóżkom od kolanka do kolanka, przynajmniej do momentu kiedy dziecko nie chodzi, potem odrobinę nóżki mogą wystawać poza panel, ale absolutnie nie mogą zwisać.
 
witajcie:) ja po poradę...
chciałabym zamotać mojego bobaska jak się urodzi... jednak nie mam możliwości przejść szkolenia i mam pewne obawy czy sobie poradzę...
tak się zastanawiam może zamiast chusty nosidło Tula z wkładem dla dziecka od 3,5 kg?? co myślicie o takim rozwiązaniu?
 
Moim skromnym zdaniem to za wcześnie. Tzn oczywiście producent poleca ten wkład dla malców, ale najlepsza pozycję dla takiego maluszka uzyskasz tylko w dobrze zawiązanej chuście. Zawsze słyszałam zasadę: ergonomik/mei tai dla siedzących dzieci. Wiązanie na prawdę nie jest takie trudne, musisz spróbować!!! Na pewno sobie poradzisz :) nie musisz jechać na specjalne szkolenie :) Już tu kiedyś pisałam (i jeszcze trochę a dostanę za to bana..) o forum na którym jest mnóstwo pomocnych dziewczyn- chusty,info tam jest nawet dział w którym możesz wkleić swoje zdjęcie i bardziej doświadczone dziewczyny (wśród nich doradczynie) ocenią i pomogą poprawić błędy. Dasz radę, zapewniam Cię :):-)
 
Ja uważam,że nosidła powinny być dla dzieci siedzących. Nawet te z wkładkami i innymi udogodnieniami. Dla maluszka tylko chusta. Potem, jak dziecko siada, to już inna bajka. Ale wiadomo,że nic tak dokładnie nie utuli dziecka, jak chusta.
 
reklama
Ja krótko noszę w ergonomiku Womar Zaffiro od 2 miesięcy. Synek waży ponad 9 kg i przed wczoraj po dość długim spacerze czułam i nadal czuję ból kręgosłupa. Czy Was nie bolą plecy jak nosicie takie klocuszki z przodu? Nie wiem czy już sobie nie odpuscić nosidła, choć bardzo NAM się to podoba, ... ale martwię się o siebie ;-/
 
Do góry