reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusta jako prezent dla świeżej mamy?

Dołączył(a)
26 Maj 2010
Postów
3
Chciałabym moją szwagierkę obdarować taką właśnie chustą. Zastanawiam się jednak, czy to dobry pomysł (bo nie każdy jest jednak przekonany do nich). Jak myślicie? Co byłoby również dobre na początek?
 
reklama
Jeżeli dziecko malutkie to może elastyczną.
Łatwo się wiąże, przyjemnie miękka.
Koszt również nie jest taki duży jak przy tkanej.
 
ponieważ idzie lato odradzałabym chustę elastyczną - będzie za gorąco ( w chuście elastycznej muszą być trzy warstwy na dziecku i na mamie) - co może zniechęcić na początek.
spróbowałabym tkaną skośnokrzyżową lub kółkową.
 
dzięki za odpowiedź:) a ...:)
tkana również nadaje się dla niemowlaków? gdzie najlepiej kupić takie chusty? sklepy internetowe są ok? czy zdarzają się jakieś "oszukane"?
 
aby nie dać się oszukać poszukaj chusty skośnokrzyżowe. Na stronie klubu Kangura masz wypisanych naszych partnerów - to są chusty sprawdzone.
 
Osobiście wypróbowałam chustę Womar i jestem szczerze zadowolona, była nie droga i przewiewna, dzieciątko urodziło mi sie w maju, więc całe lato miałysmy okazję przechodzić w tej własnie chuście. Przewiewna i wygodna, maluszek od razu usypiał w niej:)Szkoda że już wyrósł. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to moge odsprzedać razem z instrukcja wiązania za 75 zł, stan właściwie idealny, a kolor taki jak na zdjęciu Chusty do noszenia dzieci
Moj e mail: nalka3@wp.pl
 
reklama
Widzę, że pojawiło się hasło o oszukiwaniu dlatego postanowiłam napisać. Szyłam kiedyś chusty długie wiązane z tkaniny bawełnianej, używałam ich tak jak i używałam chust firmowych o splocie skośno-krzyżowym oraz nosideł miękkich. Zauważyłam, że ludzie mylą pojęcie TKANA z TKANINĄ. Warto uważnie czytać opisy, w razie wątpliwości pytać producenta, wrzucić hasło w wyszukiwarkę. Niezorientowanym wyjaśniam, że tkanina bawełniana to materiał, który znamy z klasycznych koszul, bielizny pościelowej. Nie uważam, żeby chusty szyte z takiego materiału były "oszukane". Są poprostu inne, powiedziałabym bardziej wymagające ale też i o wiele tańsze. Wiele osób rezygnuje z noszenia dzieci w chustach ponieważ nie stać ich na drogie chusty firmowe, a sądzą, że chusty szyte z innych tkanin są nic nie warte. Bądźmy uczciwi, nie każdego stać na drogą chustę, tak jak nie każdego stać na wózek za kilka tysięcy. Nie oznacza to jednak, że nie należy kupować tańszych wózków. Jestem pasjonatką noszenia dzieci, propaguję dobre, zdrowe sposoby noszenia. Najważniejsze to dać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wybór między chustą tkaną, a tkaniną "zwykłą" bawełnianą to wg mnie głownie sprawa komfortu rodziców.
Dlatego apeluję: SZYJCIE SAMI CHUSTY DŁUGIE JEŚLI NIE STAĆ WAS NA FIRMÓWKI ! I noście swoje dzieci.
 
Ostatnia edycja:
Do góry