reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusteczki dla 4 latki

Dołączył(a)
3 Sierpień 2010
Postów
12
Drogie mamy, ostatnio odprowadziwszy moją córeczkę do przedszkola skorzystałam z ich łazienki i tu szok. Nie była tak czysta jak być powinna :-( Oczywiście zwróciłam uwagę dyrektorce przedszkola, że tak być nie powinno, ale boję się że mała może dostać niespodziewanych infekcji (o których i wy tutaj piszecie).
Więc mam pytanie- czy można 4 letniej dziewczynce dawać chusteczki do higieny intymnej? Sporo już czytałam i wiem, że niektóre są bezpieczne, ale mam wątpliwości czy to nie za wcześnie...
 
reklama
ja to bym do sanepidu to zgłosiła albo nie wiem gdzie tam jeszcze. A chusteczek bym nie dała, wydaje mi sie że one są robione z myślą o dorosłych albo przynajmniej nastolatkach. Ale może żel odkażający do rąk no i przestrzec żeby uważała na czym siada.
 
Tak zgłosiłam tą sprawę do sanepidu, zobaczymy co z tym zrobią. Czy przeniosłybyście dziecko w takiej sytuacji do innego przedszkola?
 
ciekawe w takim razie jak wygląda zaplecze kuchenne ? Chyba wszystkie przedszkola są pod nadzorem Sanepidu więc albo ktoś celowo nie zauważa takich miejsc albo to jakaś pomyłka, może na oficjalna skargę inaczej zareagują i faktycznie dokonają kontroli
 
Zachęciłam inne mamy aby również złożyły takie skargi- im nas więcej tym lepiej! Ale do momentu kiedy coś się zmieni, moja córcia korzysta z tej łazienki i kurcze nie wiem czy kupić jej takie chusteczki do higieny intymnej (np. rumiankowe- łagodne!). Dodam, że myje rączki po każdej wizycie, ale co z jej "cipuncią"???
 
Ja bym zamiast husteczek dla dorosłych dała małej husteczki dla niemowląt, napewno będą bezpieczniejsze bo te dla dorosłych mogą podrażnić miejsca intymne gdyż dziecko ma jeszcze wrażliwa skórę. Sa dostepne również nakładki na wc takie papierowe w rolce więc może jeszcze to jakby kładła na sedes.
Ja jestem w szoku jak ile razy bylam w łazience mojej córki w przedszkolu nie miałam wogóle uwag, mam nadzieję że zajmie się tym sanepid a tak wogóle to na twoim miejscu sprawdzałabym stan łazienek codziennie może to też ich zmotywuje.
 
Ja jestem Mamą 5-latki. W naszym przedszkolu na szczęście na warunki higieniczne narzekać nie muszę, jednak ja na Twoim miejscu wyposażyłabym córcię w zwykłe nawilżane chusteczki - takie dla niemowląt. Moje Dzieci (wspomniana Jula i nawet starszy Mateusz (9 lat)) po "grubszym" załatwieniu się w toalecie chętnie z nich korzystają.
Pozdrawiam
Marta
 
Nawilżane chusteczki dla niemowląt powinny w zupełności wystarczyć, rumiankowe do higieny intymniej mogą wysuszyć małej skórę.
Faktycznie taki fakt z toaleta im więcej osób to zgłosi tym większe będą szanse na to że bardziej zaczną dbać o czystość, u mnie również nie ma takich problemów z toaletami w każdej grupie jest toaleta i wszędzie jest czysto, a z chusteczek nawilżanych syn też chętnie korzysta (6l)
 
dziekuje za wszystkie odpowiedzi, zakupie właśnie takie chusteczki i mam nadzieje, że do póki przedszkole nie zrobi z tym porządku takie chusteczki wystarczą, bo szczerze to nic więcej chyba nie mogę zrobić?
 
reklama
Noo.. tylko do sanepidu.. :) jednak możecie dawać dzieciom chusteczki nawilżane :) i jakiś żel.. jednak nie odizolujecie dzieci od zarazków.. żyjemy pośród nich..niestety...
 
Do góry