reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chustowanie naszych maluchów - opinie, porady

reklama
witajcie,
czy jak wasz dzieciaczki zasną w chuście to też mają główkę przechyloną na jedną stronę? Nie wiem czy może źle nie wiąże bo mojej Mai to się tak główka wygina trochę. Jak zaciągacie przy główce to ile ma tam mieć dziecko luzu? ja się ciągle boję, ze ją przyduszę. Jak jest prawidlowo naciągnięte to może sobie ruszać główką i obkręcać?
Bo jak nie śpi to trzyma ładnie, ale jak zaśnie to tak krzywo wyglądą z tą głową:(

Ribi- wspominałaś, że była u Ciebie jakaś dziewczyna i pokazywała Ci jak wiązać. Ile kosztuje taka wizyta?
 
Ferulka - u mnie Ali tez sie troche przekrzywia głowka, ale zawsze mozesz poprawic jej glowke, nie powinna sie obudzic. I nie bój sie na pewno jej nie przydusisz i w zasadzie przy głowce nie powinnas miec duzo luzu, bo chusta tez musi podtrzymywac głowke.
 
Dziewczyny a kto wymyslil noszenie dziecka z przodu? Jak tak patrzy sie na te matki z Afryki, Azji i Ameryki Południowej, to albo nosza dzieci na plecach albo na biodrze Chusty na zdjęciach: Chusty egzotyczne - Jendrulino.pl Szukalam w ogole fotek odnosnie noszenia dzieci w chustach w krajach skad ta moda przyszla i nie znalazlam ani jednego zdjecia zeby dziecko bylo z przodu. Ciekawe to jest. Moze wiecie skad sie to wzielo, ze w Europie i Ameryce Północnej nosi sie z przodu???
 
gogi nie wiem skad sie to wzielo, ale przodem do swiata dziecka nosic nie wolno...
Ja o tym kiedys nie wiedzialam i zdarzylo sie ze babcia ponosila troszke na ogrodzie synka przodem do swiata - ale w nosidle. Mial juz ponad pol roku, ale mimo wszystko tak nie wolno nosic. I teraz pluje sobie w brode ze w ogole kiedys nie doczytalam ze tak nie wolno... Teraz jestem duzo madrzejsza i nie pozwole tak nosic nikomu, nosidlo mamy dobre jakosciowo, ale jest nieprawidlowe i w nim w ogole nie powinno sie nosic dziecka, bo to bardziej wisiadlo niz nosidlo i musze sie go pozbyc...

Byc moze kupie pozniej ergonomiczne, albo mei tai. Ale nie jestem jeszcze pewna ;)
 
AsiaK a dlaczego myslisz ze moze miec to wzmozone napiecie miesniowe??
nie lubi lezec na brzuszku (wczesniej jednak lezala i spala),problematyczne jest noszenie jej w pozycji "do siebie".
leząc na brzuchu placze, glowe podnosi moco do gory i raczki zabiera do tylu a nozki sa lekko uniesione - robi tzw. kolyske a to nie jest prawidlowe i swiadczy o wzmozonym napieciu miesniowym w odcinku krzyzowym.
dzis bylam w szpitalu ale nie bylo lekarki do kotrej sie umowilam, poprosila rehabilitanta by czekal na nas i zrobil malej masaz - facet nie chcial sie wypowiadac, bo Natalka nie jest jego pacjentem i on jej nie bedzie prowadzil. Natala tak sie darla, ze glowa mi peka do tej pory a jeszcze ten stres, wczesne wstawanie - padam na dzioba. wiem wiem nadaje sie to na inny watek:) musze poczekac cierpliwie do nastepnej wizyty za tydzien.;-)
po tym masazu jest zupelnie inna, taka rozluzniona i mozna to odczoc trzymajac ja na rekach (w pozycji do siebie, nie odginala glowy, nie prezy sie), jest tez zdecydowanie spokojniejsza, pomrukuje sobie, smieje sie , gada... traz spiocha sobie smacznie:)
 
reklama
Do góry