reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chustujemy - czyli alternatywa dla wózka

Ja kupiłam sobie nową pasiastą bawełnianą Little Frog. Czy taką chustę trzeba jakoś "złamać" czy od razu nadaje się do użytku? No i jakie wiązanie polecacie po CC i kiedy można po CC wiązać? Wiem, że już o to pytałam, ale zaginęło w innym wątku a tu może się komuś jeszcze przyda.
 
reklama
Ja kupiłam sobie nową pasiastą bawełnianą Little Frog. Czy taką chustę trzeba jakoś "złamać" czy od razu nadaje się do użytku? No i jakie wiązanie polecacie po CC i kiedy można po CC wiązać? Wiem, że już o to pytałam, ale zaginęło w innym wątku a tu może się komuś jeszcze przyda.
To czy trzeba łamać zależy od tego jak podatna jest chusta. Niektóre juz od nowości są mięciutkie, a inne potrzebują sporo pracy zanim będą jak kaczuszka [emoji6]
Jeśli chodzi o cc to ja nie wiem. Na pewno nie ma specjalnych wiązań bo przy noworodku w ogóle nie ma za dużego wyboru - kieszonka, plecak prosty i kangurek.

 
chusty lf sa miękkie wystarczy wyprac i wyprasowac
1474469508507.jpg

moj chcial zieloną i mu kupilam
a sobie kolkową ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1474469508507.jpg
    1474469508507.jpg
    60,6 KB · Wyświetleń: 621
Haha fajnie nom. Ja taka chuściara a chustowątku nie zauważyłam. Zonk niezły [emoji23]

Kółka preferuję ramię proste. Myślę że rozmiar 1.6m wystarczy tak żeby ogon się nie wlókł. 2 m to na większe gabaryty (biust też ).

Noworodka wiążemy z przodu, chustę zakładamy z tzw odwróconą krawędzią.
Również polecam kanał wrapyouinlove na yt.

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Ja kupiłam sobie nową pasiastą bawełnianą Little Frog. Czy taką chustę trzeba jakoś "złamać" czy od razu nadaje się do użytku? No i jakie wiązanie polecacie po CC i kiedy można po CC wiązać? Wiem, że już o to pytałam, ale zaginęło w innym wątku a tu może się komuś jeszcze przyda.
Po cc polecam kangura bo nie ciągnie tak jak kieszonka. I dla noworodzia najlepszy bo nie układa szeroko nóżek.
Kiedy? A na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kiedy się czujesz na siłach. Po tygodniu po zdjęciu szwów po miesiącu. Zależy od cb. Na trzy tygodnie przypada skok rozwojowy i wtedy bobo będzie chciało być noszone ;)


cb7wugpju04jz4q8.png
 
Chusta tkana bawelna na poczatek tak? Jaka dlugosc . Mam 166 cm .Jakie wiązanie dziewczyny podlinkujcie cos odpowiedniego. Bo oszaleć idzie nawet w tym artykule niby chusta dobrze a ze wiązanie kolyska juz zle .
tkana bawełniana długość nie zależy od wzrostu tylko rozmiaru ubrań i biustu. Uniwersalna to 4.6m lub 4.2m dla szczupłych (trzeba też pamiętać że dziecko rośnie )

Kołyski nie wiążemy bo można przydusic dziecko a poza tym mają być bioderka symetryczne jak na żabkę.



cb7wugpju04jz4q8.png
 
U mnie kółka wygrały, bo można łatwo i szybko człowieka zamotać [emoji6] a jak usiądzie to i tak w ruch pójdzie Tula - wtedy i tatuś ponosi. No nie wiem.... jeszcze pomyślę. A może jedne kółka a drugą długą? I zobaczę co bardziej podpasuje [emoji6]

Kup sobie długą na długie spacery. Kółka raczej na krótko bo obciążają jedną stronę pleców i mogą boleć potem.
Jak ci nie podpasuje to najwyżej sprzedasz :)

cb7wugpju04jz4q8.png
 
reklama
Grupy sprzedażowe na fejsie to wystarczy w lupke wpisać "chusty" "bazarek" "sprzedam" "każdą kieszeń" "nosimy"

Sklepy:
Kangurkowo.pl
Carrylove.pl
Merinodzieciaki.pl
Nosimisie.pl
Dekoraliki.pl

Producenci polscy:
Almelle
Little Frog
LennyLamb
Natibaby
Pandabejbi
Sensimo Slings
Pellicano Baby

Zagraniczni m.in.:
Yaro
Girasol
Didymos
Oscha Slings




cb7wugpju04jz4q8.png
 
Do góry