reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CHUSTUJEMY-nosimy w chuście ,chusty i akcesria służe pomocą

MamaTrójki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2012
Postów
274
Miasto
Katowice
W pierwszym poście będę dodawała odp na ważne pytania wątpliwości dotyczące chust!Noszę w chuście od ponad3 lat ,jestem akredytowanym doradcą akademi chusto noszenia O Akademii
jeśli macie pytania co do wyboru chusty, samego noszenia pozycji ,albo jakis akcesoriów do chusty to słuze pomcą:-D

Pytania i odpowiedzi
:

Czy jedna chusta wystarczy dla obojga rodziców?

tak !
chyba ze chcecie nosić dwoje dzieci jednocześnie wtedy nawet mama musi użyc 2 chust-ale 2 dzeci na raz u jednednak dużo i przegięcie-ale nosiło się czasem!
Jak wybrać rozmiar chuty?
jeśli ma uzywać jej oboje rodziców to długość wybieramy dla większego rodzica tu jest tabelka wmiarę dobra-według niej mój maz powinen nosić w L ale mówie zawiaze sie w m tylko na końcówkach ale dla niedoświadczonej osoby tabelka sie sprawdzi
Jaką wybrać chuste?

najlepiej
-tkaną(ważne zeby była to tkana splotem skosnokrzyżowym lub diamentowym ewentualnie żakardowym ale 2 pierwsze na początek wiazania są lepsze moimzdaniem-najlepiej współpracują)
-wiązaną-najbardziej uniwersalna
A kółkowa?
Fajna chusta ale ocbiaża tylko 1 ramie wiec przy cięższym dziecku długo nie wytrzymasz!
Wcale nie jest dużo prostsza od wiazanej;) żeby naprawdę dobrz dzecko w niej ułożyć!
Nadaje się do awaryjnego karmienia-szybko wyciagniesz z niej dzecko w razie zaksztuszenia!
Dla dzecka nietrzymajacego główki tylko pozycja leżaca-a ta jeśli to ma byc dłuzej niż pare minut to dobrze jak by dziecko było po kontroli bioderek w kierunku dysplazji!
Firmy które polecasz?
wszystkie które robia chusty z dobrego materiału mają właściwe barwniki-nie toksycznie i nie szkodzace podczas gryzienie czy ciamkania chusty
mają chusty tkane skośnokrzyżowo lub diamentowoto

Nazwy firm (to nie reklama zadna firma nie jest moja ,w zadnej nie pracuje ani nie współpracuje)nawet chusty szkoleniowe które defakto pokazuje rodzicom i są jakas reklamą ,muszę kupic-mam jakas tam zniżke wprawdze ale to u wszystkich tak samo;)

Natibaby-Firma polska najstarsza zresztś polska firma robiąca chusty mieli 2-3 wpadki przy zakardach-ale to jak każda firma tkajaca chusty zakardowe z domieszkami.Dobra naprawdę dobra firma i tyle.napewno polecam u nich skosnokrzyżowe bo są naprawde fajne -mam pożyczoną od znajomej pasiastą długą i swoją własną kółkową z pasiaka i miałam pasiaka z naturalnym bambusem mam sporo zakardów od nich -chyba z 7 ale się nie naciełam ani razuprzynajmniej ja także polecam z czystym sumieniem
Lenny Lamb młoda firma polska trzecia która powstała w tym kraju miałam w rękach ich diamentowy splot-zakochałam się w tej chuście a w domu mam pasiaka tkanego skośnokrzyzowo-mogę polecić bez szkody na sumieniu
Rapalu dokładnie to firma bebelulu ale dobre mają tylko wiazane moim zdaniem chusty dosyć sztywne ale po złamaniu super tylko firma padła-jakieś tam sprawy firmowe im przestałt grać podobno więc to jest wyprzedaz totalna

Little Frog
- młoda polska firma miałam w rękach 1 raz naprawdę miął w dotyku fajna chusta -dzewczyny bardzo chwalą cienka przewiewna miekka idealna na początek przy 12-13kg moze się wrzynać lekko ale moim zdaniem to często kwestia niedbałego dociągnięcia-polecam bo niedroga


Fitmy zagraniczne

Didymos
-to jeden z wielu sklepów z ich chustami nie znalazłam polskiej strony producenta
Storchenwiege
Hoppediz
Girasol
Babilonia
Lana
jest jeszcze Ellevill ale oni maja tylko zakardy
i pare innych ale zadziej spotykanych i sporo droższych;)

Polecam naprawdę chusty tych wszystkich firm -kupcie używana dobrej firmy -nawet lepiej niż nową a tym bardziej lepiej niż podróbke-samoróbke tak zwaną
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to ja zaczne :) szukam chusty,ale jestem totalnie zielona. Mam dyskopatie ledzwiowa, wiec musze uwazac na kregoslup. Zastanawiam sie tez czy chusta bedzie dobrym pomyslem na spacery dziecko plus pies. Nie wiem nic o chustach, leze do konca ciazy, wiec jakies warsztaty odpadaja. Bede wdzieczna za wszelka pomoc.
 
Też się podłączę, bo noszenie w chuście bardzo mi się podoba i wydaje mi się praktycznym rozwiązaniem. Ale jestem totalnie zielona - osobiście nawet nie znam nikogo, kto miał chustę, żeby podpytać (chyba też na żywo nie widziałam nikogo z chustą).
Przede wszystkim jaką kupić na początek? Myślałam o kółkowej (bo się wydawała najprostsza do "założenia") , ale ma swoje minusy, więc już sama nie wiem :baffled:
 
tego mi było potrzeba :-D MamaTrójki dzieki za temat :-) tez chetnie poczytam jakie chusty wybrac, czym sie kierowac i jak je nosic :-)
 
No to ja zaczne :) szukam chusty,ale jestem totalnie zielona. Mam dyskopatie ledzwiowa, wiec musze uwazac na kregoslup. Zastanawiam sie tez czy chusta bedzie dobrym pomyslem na spacery dziecko plus pies. Nie wiem nic o chustach, leze do konca ciazy, wiec jakies warsztaty odpadaja. Bede wdzieczna za wszelka pomoc.
tu odpowiedź najtrudniejsza z tą dyskopatią cóż...
u osoby ze zdrowym kręgosłupem noszenie w chuście odciąża i ułatwia pielęgnację dziecka w takich momentach jak noszenie.(zwykle nosząc dzecko na rękach odchylamy się rekompensując ciezar dziecka) Chusta opiera się na szkielecie i mięśniach na barkach ale i na plecach rozkładając równomiernie ciężar dziecka. Większość mam bez zdiagnozowanych problemów kręgosłupa, wspominających jedynie, iż miewało silne bóle pleców i kręgosłupa wczęśniej, twierdzi, że nosząc w chuście dziecko jest im lepiej i wygodniej i ból się nie nasila, a czasami twierdzą że w ogóle nie odczuwają takiego problemu jak bóle pleców odkad noszą w chuście.

Przy osobie z zdiagnozowanym dyskopatią moim zdaniem powinnaś pójść z tym co powyższe napisałam i z pokazaniem jak wygląda prawidłowe noszenie w chuście i zasięgnąć opini swojego lekarza prowadzącego. Absolutnie nie ja jestem od doradzania jej, czy jej do zaszkodzi czy nie. My doradcy nie jesteśmy lekarzami, ty sama musisz wiedzieć jaki typ czynności może ci szkodzić.

Jak mówiłam chusta odciaza przy noszeniu ,jeśli miała bym powiedzeć co zdrowsze noszenie na rękach czy w chuście to noszenie w chuście nie obciaza kręgosłupa tak bardzo jak noszenie na rekach,nie odginasz się żeby zrównoważyc ciężar dziecka- wręcz wymusza proste plecy-ja się przestałam garbić ale tak naprawdę musiała byś skonsultować sie z lekarzem prowadzącym i sama podjąć decyzje!-może warto pójść do doradcy niech ci na żywo pokaże dobre jak dobrze zawiazać maleństwo i z tym wiazaniem pokazła byś sie lekarzowi -bo dla zdrowego dziecka pozycja w chuście jest na bank zdrowa pytanie tu o twoja dyskopatie!

Też się podłączę, bo noszenie w chuście bardzo mi się podoba i wydaje mi się praktycznym rozwiązaniem. Ale jestem totalnie zielona - osobiście nawet nie znam nikogo, kto miał chustę, żeby podpytać (chyba też na żywo nie widziałam nikogo z chustą).
Przede wszystkim jaką kupić na początek? Myślałam o kółkowej (bo się wydawała najprostsza do "założenia") , ale ma swoje minusy, więc już sama nie wiem :baffled:
Jak ja zaczynałam nosić to byłam lokalna atrakcją:szok::-D!Ale teraz nosi coraz więcej ludzi,Jak starsza miała 5miesiecy byłam z zoo w chuście to sie ludzie na mnie patrzeli zamiast na zwierzęta-w zeszłe wakacje w czerwcu byłam w zoo z oboma-młodsza w chuscie to nietylko nie byłam atrakcja:no: ale spotkałam duuużo rodziców w chustach:-D
Jaka na początek zależy do czego ma być używana...
jak chcesz na 15 do 30 minut wziąć maleństwo do chusty zeby zejsc po chodach z czymś w ręce albo wóle na takie w ogóle na chwilke ma być tylko to się sprawdzi jak chcesz wyjść na spacer to może byc ci niewygodnie po 30-40 min bo fakt rozkłada cieżar ale tylko na 1 ramie no i ważne ze jak nosisz na prawym t następne wiazanie na lewym :-D
Jest pomocna w karmieniu piersią - w wiazanej bym nie karmiła!
i jeszcze jedno w kółkowej możesz nosic dziecko od urodzenia w pozycji kołyska-horyzontalnej a potem w pozycji wertykalnej brzuszkiem do brzuszka ale dopiero jak zacznie pewnie trzymać główke wtedy mozesz też na biodrze-dziecko z biodra wiecej widzi:-D ale nowordka brzuszkiem do brzucha nie ponosisz !

TKANA WIĄZANA
mozesz nosić OD URODZENIA w pozycji wertykalnej (wiazanie kieszonka i kangór)i hryzontalnej (w wiazaniu kołyska w podwójnym x)
potem w zasadzie od mmentu trzymania głowki mzesz nosic na plecach i biodrze
moim zdaniem bardziej uniwersalna jest wiązana i bardziej rozłoży ciężar dziecka a nauka wiazanie nie jest wcale taka trudna jak się wydaje.




Ja też z chęcią poczytam o chustach... również jestem zielona w tym temacie :-D
;) spokojnie wszystko wyjaśnię
tego mi było potrzeba :-D MamaTrójki dzieki za temat :-) tez chetnie poczytam jakie chusty wybrac, czym sie kierowac i jak je nosic :-)
czym sie kierować w wyborze chusty-splotem(skośnokrzyzowy albo diamentowy ok są zakardowe sploty ale łatwiejsze w opanowaniu i dociaganiu są te 2 pierwsze)marką-wiem jak to brzmi -nie chodzi o to ze chusta ma być najdrzsza i jednej konkretnej firmy ale lepiej kupić używana chuste firmową niz "samoróbkę"szytą z niewiadomo jakiej barełny farbowanej niewiadomymi barwnikami na alegro-na alegro uzywane firmówki też są nie używane też. no i gustem chusta ma ci sie podobać wizualnie;)
Fajnie kupić używana -taniej i już jest złamana.
 
mama trójki ja ze zdiagnozowaną wadą kręgosłupa polegającą na kręgozmyku w odcinku krzyżowo lędźwiowym i stawie rzekomym w odcinku piersiowym nosząc w chuście nigdy nie czułam kręgosłupa - gdzie u mnie 10 minut zmywania naczyń powoduje ból, od którego nie mogę się wyprostować
to tylko tyle od siebie ;-)
 
mama trójki ja ze zdiagnozowaną wadą kręgosłupa polegającą na kręgozmyku w odcinku krzyżowo lędźwiowym i stawie rzekomym w odcinku piersiowym nosząc w chuście nigdy nie czułam kręgosłupa - gdzie u mnie 10 minut zmywania naczyń powoduje ból, od którego nie mogę się wyprostować
to tylko tyle od siebie ;-)
Wiem wiem ze zwykle nie szkodzi ale jako doradca nie moge powiedzieć "nie zaszkodzi ci noś spokojnie"bo to nie w mojej kompetencji,jako mama nosząca w chuscie-nie znam mamy której by zaszkodziło nawet przy zdiagnozowanym problemie z kregosłupem, jako doradca obowiazują mnie pewne zasady i nie moge tak powiedzieć bo to wykracza poza moje kompetencje to jest kompetencja lekarska-mam nadzeje ze rozumiesz o co mi chodzi...
 
reklama
MamoTrojki, dziekuje :) oczywiscie nie pytalam Ciebie czy moge, bo to mi powie lekarz. Bardziej chodzilo mi o wskazanie jaki typ chusty bedzie najlepszy.
 
Do góry