reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CHUSTUJEMY-nosimy w chuście ,chusty i akcesria służe pomocą

Mam pytanie do naszej doradczyni. :-) Będę potrzebować chusty tak na prawdę, żeby jedną z dziewczyn mieć przy sobie i zająć się drugą. Nie planuję nosić na dłuższą metę. Chusta będzie mi też potrzebna na wypadek czegoś tzn jak jedna będzie mocno płakać a będę musiała coś zrobić. No i ważne jest to, że musi być do użytku od początku tzn od malutkiego dziecka. Czy wg Ciebie chusta kółkowa będzie dobra? Myślałam o lenny lamb.
ja osobiście bym poszła w tkaną bo będzie moment że bedziesz potrzebować obu rąk wolnych a w kółkowej ta dróga jest mocno ograniczona

W końcu zdecydowałam sie na chuste lennylamb, tkana, rozmiar m, nowa. Będę ja łamać jak tylko przyjdzie! Bardzo chce nosić synka w chuscie, Zuzi nie nosilam i uważam, ze to był błąd, ze brakowało jej takiej bliskości i dopieszczenia ciała do ciała :) mam znajoma, która bardzo dużo nosi córeczkę w chuscie i mała nie ma problemów z samodzielnym zasypianiem np, wydaje sie mieć po prostu odpowiednia dawkę bliskości, moim zdaniem w dużej mierze dzięki chusce właśnie ..
właśnie tak poza tym fajny wybór chusty ;) no i powodzeniAa w noszeniu
 
reklama
Dziewczyny, jaki sposób wiązania chusty polecacie na początek? Jakiś w miarę prosty i bezpieczny dla dzidzi? Czy kieszonka? Oglądam rożne filmiki na YouTube..
kieszonke lub kangura-kieszonka starczy na dłużej bo w kangurku koło 3-4 miesiąca dzecię moze sie prostować co niszczy nam wiązanie potem znowu jest fajnie plus kangura-przewiewniej
 
Pytanko do ekspertki :-)

MamoTrojki cz slyszalas o niemieckiej firmie Bebina?? szukam i szukam chusty i nie wiem na co sie decydowac. W gre wchodzi jeszcze Didymos ( z tego co mam tu dostepne). Czy ktoras z nich jest lepsza, czy sa mniej wiecej na tym samym poziomie ?
 
Hej kobietki

Przepraszam,że tak bezpardonowo wskakuję na Wasze forum
Widzę,że sporo tutaj mam które są zainteresowane chustowaniem maluszka.
Powiem,Wam szczerze,że gdy sama stałam przed podjęciem decyzji nosić w chuście czy nie, trochę się bałam. Zawsze wydawało mi się to niewygodne, skomplikowane, trudne i hym dziwne.
Ale zaryzykowałam i nie żałuję.
Mój smyku ma już prawie 14 msc więc w chuście nie bardzo chcę być, teraz ma etap wszędzie podejdę i wszystkiego dotknę.
W związku z tym mogę zaproponować sprzedaż mojej chusty.
Chusta którą posiadam jest firmy NATIBABY, jest to chusta elastyczna ( czyli łatwiejsza w wiązaniu dla nowicjueszek ale też na krócej stracza, bo można w niej dziecko nosić do 12 kg)
Chusta jest niezniszczona, nie poplamione, nie zmechacona.
Jedyna jej wada jest trochę rozgiągnięta, ale nie była jeszcze prana, więc wiadomo,że się zbiegnie.
Rozmiar jaki posiadam to L ( choć ani ja wysoka, ani specjalnie duża-ale chciała aby mąż też mógł używać)
Kolor SAMBA ( czyli róż z fioletem-paski)
Chusta używana tylko przez mojego synka.
Jeślie któraś jest zainteresowana pisać na PW
 
Pytanko do ekspertki :-)

MamoTrojki cz slyszalas o niemieckiej firmie Bebina?? szukam i szukam chusty i nie wiem na co sie decydowac. W gre wchodzi jeszcze Didymos ( z tego co mam tu dostepne). Czy ktoras z nich jest lepsza, czy sa mniej wiecej na tym samym poziomie ?
Bebina...słyszałam ale niewieme -dotykałam 1 raz i nie pamiętam wrażen :zawstydzona/y:więczła nie była bo bym ją zapamiętała jakaś prze genialna poprostu normalna inaczej powinnam ją zapamiętać a Didymos poza paroma wpadkami -to już klasyka gatunku ma swoje mercedesy wsród chust a te standardowo tkane chusty zaaaaaaaawsze trzymają wysoki poziom a nie masz dostępnego storchenwiege też niemiecka firma nie bawi sie w limity i żakardy ale ma moje ukochenae LEO-splot diamentowy jak by nie brak funduszy to leo tej firmy chciała bym w każdym wyprodukowanym kolorku:zawstydzona/y:
 
witam, właśnie wypozyczyłąm na m-c chustę elastyczną firmy polekont. Zamierzam nosić w niej 5 miesięczną córkę, któa wązy 7 kg. Jakie wiązanie wybrać koala, kieszonka, czy jeszcze coś innego?
 
wesolutka - witaj. Nasz doradca chustowy doradza teraz na facebooku :tak:. Zapraszam do polubienia profilu Doradca Chustowy i tam możesz zadawać pytanka . Mi się wydaje , ze starsze dziecko , które trzyma już główkę można też nosić w wiązaniu X pojedyńczy i podwójny . Ale nie jestem specjalistą ;-). Pozdrawiam.
https://www.facebook.com/pages/Doradca-Chustowy/211281049045885?ref=profile
 
Ostatnia edycja:
reklama
chusta elastyczna to tak naprawde tylko 1 jedyne wiązanie -kieszonka z panelem na zewnatrz w chuście elastycznej w 2x albo x z pentelką momentalnie nóżki opadają chusta roluje sie i robi sięnam klasyczne wisiadło
 
Do góry