reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusty i nosidelka :)

a dlaczego ma nie starczyć na długo? starszych dzieci się nie nosi w elastycznej?

Moja LennyLamb jest do 9 kg. Mozna nosic w niej wieksze dzieci, ale jest to dyskomfort dla noszacego. Jutro bede motac mojego 11-kg brata na moich plecach, zobaczymy jak pojdzie ;-) (moja mama szykuje sie na zakup tkanej :szok:)
 
reklama
Moja LennyLamb jest do 9 kg. Mozna nosic w niej wieksze dzieci, ale jest to dyskomfort dla noszacego. Jutro bede motac mojego 11-kg brata na moich plecach, zobaczymy jak pojdzie ;-) (moja mama szykuje sie na zakup tkanej :szok:)
ja czytałam, ze elastyczne są tylko do przodu.
Też mam tkaną. Ostatnio dziewczyny na chustoforum mi powiedzialy że na pocżatek lepiej jest kupić chustę używaną tkaną, bo jest już złamana i latwiej się mota, a moja jest sztywna jak diabli dlatego nie mogę sobie z nia dac rady. A jaką mama chce kupić?
 
ja czytałam, ze elastyczne są tylko do przodu.
Też mam tkaną. Ostatnio dziewczyny na chustoforum mi powiedzialy że na pocżatek lepiej jest kupić chustę używaną tkaną, bo jest już złamana i latwiej się mota, a moja jest sztywna jak diabli dlatego nie mogę sobie z nia dac rady. A jaką mama chce kupić?

Ona jeszcze nie wie wlasciwie duzo na ten temat, ja bede jej szukac. Moja elastyczna jest do wiazania na: kolyske, kieszonke (dwa sposoby), plecak - na plecach i wiazanie na boku.
Z tym ze plecak i na boku sa od 12 tyg jak dziecko zacznie trzymac sztywno glowke.
Co do tkanej to wczoraj na planete mowili, zeby wyprac kilka razy a nawet i wiecej - takie zmiekczanie. Wtedy dopiero tkana nadaje sie do uzycia.
 
ja mam nosidełko ale nie korzystam bo mała to w nim taka powyginana jest... może jak będxie starsza troszkę...:tak:

No i wlasnie o te powyginania chodzi, bo to nienaturalne. A juz wogole jak nosi sie dziecko przodem - to niezgodne z anatomia malenstwa, zdjecie oddaje wszystko:

  • nie ma możliwości ułożenia dziecka w pozycji żabki z zaokrąglonymi pleckami
  • nogi dziecka zwisają bez wystarczającego podparcia
  • całe obciążenie koncentruje się na kroczu dziecka
  • w przypadku mniejszych dzieci głowa nie jest odpowiednio zabezpieczona
  • taka pozycja może również powodować nadmierna stymulację dziecka i jego nadpobudliwość
 
Dziunka ja swoją prrałam kilka razy i malttretowałam jak tylko się da. Jest postęp ale nie wielki może za jakieś 2 lata się nada ;-)
A jak się nosi Leny Lamb???
 
No i wlasnie o te powyginania chodzi, bo to nienaturalne. A juz wogole jak nosi sie dziecko przodem - to niezgodne z anatomia malenstwa, zdjecie oddaje wszystko:

  • nie ma możliwości ułożenia dziecka w pozycji żabki z zaokrąglonymi pleckami
  • nogi dziecka zwisają bez wystarczającego podparcia
  • całe obciążenie koncentruje się na kroczu dziecka
  • w przypadku mniejszych dzieci głowa nie jest odpowiednio zabezpieczona
  • taka pozycja może również powodować nadmierna stymulację dziecka i jego nadpobudliwość
ehe.. właśnie mojej małej głowa (choć od początku ma sztywną) kiwała się na prawo i lewo... a jaki problem ją wydostać z tego..
na szczęśce próbowałam gdy D był w doimu bo sama bym jej nie wyjęła.. musiałam go wołać żeby mi pomógł...:sorry2:
będę używała tego jak mała będzie miała może ze 3 miesiące
 
reklama
jak już nosidło to najlepiej ergonomiczne. Bardzo zdrowe. Tylko dzieciaczek musi być starszy
 
Do góry