reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalę się - czyli MOJE DZIECKO JUŻ POTRAFI :-)

Fajny temat! Najlepsza jest Lenka Nathani :-D
Maryśka jest najstarsza wśród naszych dzieciaczków, ale Antka Madlenki nie dogania jeszcze, główkę powoli podnosi ale tak ładnie jeszcze nie trzyma.
Uśmiechy śle już skierowane do osoby która ją trzyma (jak na razie ja i P. mieliśmy okazję doświadczyć) i tak fajnie otwiera buźkę, jak do śmiechu.
Biega i pedałuje na okrągło leżąc na plecach, na brzuszku robi cudną żabkę, pupa w górę, bez problemu przekręca główkę ze strony na stronę.
Coraz lepiej wodzi oczkami za zabawką, ale jeszcze nie przekręca główki, patrzy tylko tak daleko aż "skończą się oczy" :-D
Za to "gada" jak nakręcona, często słychać wyraźne "nie" :-D


I urodziła się z umiejętnością sikania jak tylko zdejmę jedną pieluchę a nie założę drugiej :-p
 
reklama
Sonia już ładnie trzyma główkę na brzuszku, al jak się zmęczy jest bęc :-D
Ponadto odwraca głowę za dźwiekiem grzechotki... Słowo prawdopodobnie "nie" opanowała doskonale:laugh2:

Idealnie opanowała już kupczenie podczas zmiany pieluchy i strzał kupą do celu... Mama oczywiście jest tarczą podsrtawową, ale i w zapasową - tatę - już się zdarzyło;-)
Ciuszki na 56 są za małe już, a na 62 co poniektóre, a większość przyciasnych się zrobiła...
 
Lili ależ to musiało uroczo wyglądać :-D Braciszek pewnie "urósł" :-D

Oj tak Alan urósł od razu, krzyknął mamusiu a Olka sie brechta ehhehe.

Ola już ładnie od dwuch dni trzyma główke w pozycji pionowej, ale jak sie zmęczy to głowa łup na ramię mamy :) u nas strzał kupą d celu też opanowany do perfekcji z tym że ja okrywam za każdym razem swoją tarczę pieluchą tetrową :-p, raz nawet skupczyła mi się podczas kąpieli :-D
 
Dorianek od paru dni trzyma głowkę prosto, na brzuszku tez fajnie leży z podniesioną a potem opad :-) Kupki tez opanowane i sikanko na mamę to pdstawa:-) gdy tylko zaczynam go przebierać to od razu ustaje płacz i mega szczęście maluje sie na jego buziolce - uwielbia mieć gołe nogi:tak:Wodzi wzrokiem za mną i uwielbia "oglądać" tv lub grę świateł na ścianie. Zaczyna wydawac coraz więcej dźwieków, które są bardzo rozkoszne. Ubranka na 62 cm juz nosi:tak:
 
Mój syncio też już główke ładnie trzyma, ale najbardzie podoba mi się jego uśmiech z dołeczkiem w prawym policzku :-D, jak go całuje to on wtedy się śmieje, a przez sen to potrafi w głos się smiać. Dzisiaj przeprowadziłam z nim bardzo ciekawą konwersację, bo zauważyłam że od kilku dni mówi "g", więc gugam do niego a on "g", mówie powiedz "a" a on "g", wreszcie znudziło mi się odłożyłam go na kocyk i wtedy on "aaa". Jeszcze Kasjanek uwielbia trzymać rączki do góry skierowane w niebo i z zaciśnietymi piąstkami, nie wiem o co mu chodzi ale śmiesznie to wygląda
 
Nasza Natalka potrafi już przedewszystkim nieźle nami manipulować :D
Wczoraj osiagneła rekord i główke trzymała w górze z pozycji na brzuszku ponad 2 minuty, juz ładnie łapie i potrafi wymachiwac lekkim przedmiotem trzymanym w dłoni np smoczek czy grzechotka, w łóżeczku to mała wędrownisia juz kilkukrotnie tak sie wierciła że znalazłam ja leżącą poprzecznie.
 

Załączniki

  • do małych.jpg
    do małych.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 75
A Nasza Mala "umie" bekac jak stara na lezaco przy cycku :-D i co jest najciekawsze nie ulewa przy tym. Przewraca glowke na boki jak na brzuszku lezy. I wczoraj sie usmuechnela przez sen. Raczej swiadomie. Bo dzis rano jak sie najadla tez sie usmiechnela nawet w oczkach to szczescie bylo widac :-D.
 
reklama
Wikuś jest niezłym siłaczem.
Jak miał niecałe 3 tygodnie a nawet wcześniej potrafił już utrzymać główkę na kilka sekund jak był na brzuszku, jak leży na mnie do odbicia to w ogóle trzyma dzikus głowe że trzymać nie trzeba:eek: kręci na boki bez problemu, patrzy się na ludzi kto do niego mówi wodzi wzrokiem, fiksuje.
od kilku dni wydaje z siebie pojedyńcze dźwięki jakby chciał gaworzyć .
 
Do góry