reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chwytanie rzeczy...

Dołączył(a)
3 Wrzesień 2013
Postów
14
witam dziewczyny,
mam pytanko, jestem mama wczesniaczka, moja coreczka urodzila sie 21 kwietnia 6 tygodni przed terminem (05 czerwiec) niby ma prawie 5 miesiecy ale po odliczeniu tych 6 tygodni to tak jakby miala 3.5. Jest bardzo malutka bo mam z nia od niedawna problemy podczas karmienia, wazy chyba teraz 5400 wiec nawet na 3 miesieczne dziecko jest za malutka. Co mnie zastanawia, ze ona caly czas ma zacisniete piastki, bardzo ciezko jest jej je otworzyc, probuje wsadzac jej zabawki zeby je trzymala lub zaczela sie nimi bawic lub potrzasac ale ona potrzyma je troszke tak jak jej je wsadze i zaraz je puszcza, jedyne co robi z rekami to wsadza je caly czas do buzi i ssie, jak chyco kocyk lub sliniak to zaraz laduje on w buzi razem z rekami, zastanawiam sie kiedy ona zacznie lapac rzeczy lub probowac siegnac po zabawki, bo jak narazie to tego nie robi, nawet nie siega po zabawki zawieszone przed nia w bujaku. Patrzy sie na nie ale nie probuje ich zlapac albo po nie siegnac. Od niedawna dopiero zaczela gawozyc i podnosic glowke jak lezy na brzuszku ale nie wiem co ona ma z tym ssaniem tych rak, moze tak robic caly czas. Zabki jej nie ida bo jeszcze jest na to za malutka, ale zastanawiam sie czy to normalne i kiedy ona zacznie siegac po rzeczy?
 
reklama
Madziulka mi to wygląda na napięcie mięśniowe u Twojej córeczki. Ja również jestem mamą wcześniaków też 6 tygodni przed terminem. Ssanie rąk jest jak najbardziej normalne u dzieci, na zęby wcale nie jest za wcześnie, mojej starszej córce pierwszy ząbek wyszedł jak miała 4 miesiące. A co do jej rozwoju to co mówi lekarz?? Pamiętaj że musisz dać jej czas na wszystko, ale jak dla mnie jedynym niepokojącym objawem są te zaciśnięte piąstki które trudne rozłożyć i ja bym to skonsultowała z lekarzem. A ile ważyła jak się urodziła? Co do tej wagi to czy przybiera regularnie czy z tym też jest problem?
 
Do góry