reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chwytanie zabawek

Dołączył(a)
5 Marzec 2012
Postów
4
Miasto
Golce
Witam wszystkich:-) Czy moglibyście mi podpowiedzieć czy dziecko, które ma 5 miesięcy koniecznie musi się bawić zabawkami?? bo moja Hania dopiero zaczęła chwytać je w raczki i niekoniecznie tez potrafi sama złapać... przy mojej drobnej pomocy potrafi mocno chwycić i zaczyna się bawić, ale sama niestety nie za bardzo chce chwytać. zdarza się że sama wyciągnie rączki... ale czy mam powód do zmartwień??
 
reklama
Hej,
mi sie wydaje, ze to indywidualna sprawa kazdego dziecka i troche praktyki, moj maz nauczyl nasza córcie trzymac butelke z piciem jak miala 3,5 miesiaca, kilka razy jej dal do raczek i teraz jak jej pozowlimy to sama trzyma butelke i pije, a zabawki tak samo, kilka razy dal jej do raczki i sie nauczyla.
Napewno w koncu załapie, nasza np ma 4 miesiace a nie wie co ze soba zrobic na brzuchu, rece jej sie rozjezdzaja,ale jak sie ja ustawi odpowiednio z raczkami to ładnie glowe podnosi.
 
Nie martw się,dziewczyny dobrze radzą!
Mój najmłodszy syn długo główki nie podnosił,zabawek też nie brał długo do rączki.Oczywiście martwiłam się,powiedziałam o tym pediatrze.Nasza lekarka zaczęła wymyślać jakieś opóźnienie psycho-ruchowe i wysłała mnie do neurologa dziecięcego.
I owszem,poszłam i tam zostałam mile zaskoczona.Usłyszałam,że synek rozwija się prawidłowo,że potrzebuje tzw treningu w domku.Jeden taki domowy seans i młody umiał więcej niż inne dzieci w jego wieku.
Zatem jeśli Cię to bardzo niepokoi,to powiedz o tym lekarzowi,lub od razu poproś o skierowanie do neurologa dla dzieci,to na pewno nie zaszkodzi.
 
Powiedziałam o tym lekarzowi... I co zrobiła? Skierowala nas na rehabilitacje:-( ale na pewno jej to pomoże a nie zaszkodzi:-)
 
Hanunlek, powiem też coś od siebie. Jestem pedagogiem, o rozwoju dzieci miałam sporo na studiach i wiesz co jest najważniejsze? Nie książki, nie mądre rady, a dziecko. Ono się rozwija w swoim tempie. możesz je stymulować, pomagać, ale nie panikować, jak "syn sąsiadki już siedzi, a moje nie, na pewno coś jest nie tak". Każde dziecko jest inne. A na rehabilitacji się bawcie. Bo to ma być przyjemne. Przy czym sądzę, że w domu mogłabyś zrobić to sama. Bo dziecko trzeba uczyć, jak pisała Basia :) powodzenia i nie martw się, na pewno jesteś świetną mamą świetnego dziecka.
 
Ja tez troche panikuje i napewno zabiore moja mała do neurologa, ale ona niepokojaco wygina sie w luk jak lezy na pleckach, jakby chciala zrobic mostek...czytalam ze to moze byc wzmozone napiecie miesniowe, bo ze wszystkich objawow jakie opisywali ona ma tylko ten i to ze malo spi w dzien. W srode bede w Polsce to pewnie lekarzy obskocze :)
 
reklama
W tym wieku nie ma się jeszcze czym martwić, gdyż niektóre dzieci zaczynają chwytać później. Nie warto sugerować się poradnikami, które wskazują,  w którym wieku dziecko opanowuje pewne umiejętności, gdyż jest to bardzo indywidualna sprawa. :) 
 
reklama
Do góry