reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chyba kolka-pomóżcie!

agga143

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2008
Postów
450
Miasto
kujawsko-pomorskie
Mamusie, jak pomóc maleństwu gdy męczy się z kolką? Czy znacie jakieś sprawdzone metody? Co robiłyście gdy Wasz maluszek miał kolkę?
Masowałyście brzuszek, podawaliście herbatke koperkową, co dawało najlepsze, najszybsze rezultaty?
Czy przez podawanie mleka z butelki a nie piersi mogą występować czesciej kolki i zaparcia?
 
reklama
Ja mialam ten sam problem z synkiem kolka zaczela mu sie dokladnie po 3 tyg po urodzeniu tez wychodzilam z siebie bo nie wiedzialam czy jest glodny czy cos mu jest w koncu zobaczylam ze nie moga mu odejsc gazy wiec stwierdzilam ze to kolka robilam w ciagu dnia nawet 3,4 razy dziennie ciepla kapiel w czasie kapieli kladlam mu ciepla pieluszke na brzuszek poniewz karmie piersia pilam 3 razy dziennie koper wloski stosowalam tez Viburcol czopki a pozniej zobaczylam ze przechodzi mu jak spi na brzuszku wiec przez prawie 3 miesiace kladlam go w ciagu dnia na brzuszek nam pomoglo podobno przez mleko modyfikowane dziecko predzej ma kolke chociaz jak moja corke karmilam butelka poniewaz nie mialam pokarmu i kolki nie miala a teraz przy synku karmie piersia i kolka nas nie ominela podobno chlopcy maja czesciej kolki niz dziewczynki moze cos pomoglam Pozdrawiam!!!
 
Moja mała zaczęła mieć kolkę jak skończyła 2 tygodnie i męczyliśmy sie z nią prawie do 4 miesiąca :baffled:

Amandzie na kolkę pomagał Espumisan (Infacol też jest podobno bardzo dobry ) i Viburcol oraz łagodny masaż brzusia:tak::tak::tak:
na szczęście mamy to już z głowy :tak:
 
Dzieki dziewczyny za podpowiedzi.No właśnie, mojej siostry niunia ma dopiero 12 dni, a też już męczy się z kolkami, nie karmi piersią tylko z butelki.Wczoraj zmienili mleko, i niby jest jakaś poprawa. Możliwe żeby od mleka miała takie kolki i zaparcia?
 
Polecam leki homeopatyczne. Stasia kolki meczyly od 3 tyg zycia. poszlam z nim do homeopaty (za namowa mijej mamy, ja bylam sceptycznie nastawiona) i przepisal nam lek "nux vomica 30 ch" i juz w ciagu 3 dni byla znaczna poprawa. Po kazdym karmieniu dawalam mu 2 kuleczki rozpuszczone w mleczku. Naprawde POLECAM!!! Potem znajoma z coreczka tez poszla do tego lekarza i tez im to pomoglo...
 
Witam! Proszę o radę inne mamy, ktore borykaja się z tym problemem. Moje dziecko ma tydzień i 4 dni, karmiłam go piersią ale nie najadał się i ciagle płakał i był głodny. Po tygodniu daliśmy mu na sprobowanie humanę i potrafił zasnąć spokojnie, ale w ciagu dnia dostawiałam go tez do piersi by całkowicie nie wyeliminować go z mojej piersi. Po tygodniu jednak dostałam wysokiej goraczki i nie mogłam go karmić. Dwa dni nie podawałam mu mojego mleka, ale dostawał humanę i herbatkę z kopru. Jednak po każdym posiłku napina się i bardzo płacze, a dzis w ogole nie zrobił kupki. Nie wiem czy to kolka. Pomóżcie
 
moze byc kolka - ja robilam cieple oklady na brzuszek zamocz pieluche tetrowa w goracej wodzie wloz do siatki owin jeszcze czyms jak bedzie za cieple i poloz na brzuszek, albo 2 sposob suszarka do wlosow i dmuchaj na brzuszek.Sa tez kropelki na kolki espumisan lub tansze esputicon.
Z kolei jesli nie obi kupkki to moze byc spowodowane zmiana mleka- mozesz wlozyc koncowke termometru do pupy dziecka i po czasie powinno zrobic kupke albo sa tez czopki glicerynowe dostepne bez recepty,
Pamietaj ze nie robienie kupki moze byc tez spowodowane tym ze moglas zjesc cos nie takiego napisalas ze karmisz tez piersia.
 
reklama
Tak- smoczek mam antykolkowy, natomiast kupki nie zrobił tylko dzisiaj-od wczoraj nie podawałam mu swojego mleka. Przypuszczam ,że sama humana może go tak zatwardzać mimo podawania herbatki :-(. Dzieki za poradę, wypróbuję!
 
Do góry